Přípravka

Sezóna 2017/2018

Přípravka a žáci před sezónou 2017/2018

Také starší přípravka má po sezóně. Ve čtvrtek 7. června jsem opět jeli do Žižic.  Tentokrát se nám nedařilo už před zápasem – dorazili jsme půl hodiny po předpokládaném začátku (kdo by řekl, že cesta přes Slaný zabere hodinu a čtvrt…). Jako by si borci ve autech zdřímli a první poločas sehráli tragicky (1:4). V druhém poločasu jsem se nadechli, akce střídá akci a otáčíme na 6:4 – paráda. Jenž ouvej, domácí zapnuli na vyšší obrátky a nakonec  zvítězili 7:6.  Zápas byl smolný zejména pro Kubu a Štěpána Ježkovi – každý z nich si po zásahu soupeřovou kopačkou do hlavy odvezl domu pořádnou bouli (ta Štěpánova je krásná – hraje všemi barvami – no, hlavně, že je o čem psát 🙂 Je třeba ocenit i rodiče, kteří se na poslední zápas sezóny vydali ve větším než malém množství. Za Baník nastoupili: Matěj Holas,  Marek Šimonovský, Tomáš Rostaš,  Viktor Ekart,  Šimon Hes,  Kuba a Štěpán Ježkovi, Vítek Storzer, Adam Křížek, Nikolas Hamsa a Vojta Rubeš. 


Borci z mladší přípravky zakončili sezónu v pátek 1. června domácími utkání s Velkým Přitočnem a Hostouní. Nejprve jsme smolně podlehli Přítočnu 5:6 a následně jsme si zastříleli proti Hostouni a zvítěžili 14″3.  Sestava byla tradiční: Péťa Bašata, Vanesa Císařová, Marek Chlumský, Tomáš Chmelík, Kuba Ježek, Kuba Mareda, Radim Panenka, Vojta Ráček a Dan Škrdlant. Potěšující je, že se alespoň na poslední zápas sezóny po zranění vrátila jedna z opor týmu Vojta Rubeš. Do zápasů se poprvé zapojili a  poprvé na sebe natáhli libušínský dres i borci z minipřípravky, kteří začali trénovat až letos v dubnu: Bárt Kohl, Jirka Adam, Kristián Duda a Adam Schloser.


Mladší přípravka si od zápasů neodpočine, po sobotním turnaji na Slovanu vyrazila hned v pondělí 21. května do Rozdělova, kde jsme sehráli zápasy s Hostouní a SK Kladno. Tým navázal, bohužel, na zhoršený výkon z posledního sobotního utkání. Vázla souhra a tentokrát jsme postrádali i bojovnost, za což se nám Hostouň odměnila třinácti kousky v naší síti, celkově jsme prohráli 8:13 (půle byla 3:8). Třikrát se prosadila Vanesa, dvakrát skórovali Kuba Ježek a Tomáš Chmelík, jeden gól přidal Tonda Bak.  Ve druhém zápase jsme nastoupili proti SK Kladnu hrajícímu tradičně s mladšími kluky. Po  poločase jsme vedli 3:0, na konci zápasu svítilo na tabuli skóre 8:2. Čtyřikrát skórovala Vanesa, třikrát Tomáš Chmelík a jednou Kuba Ježek. To, že občas něco nejde, ani tak nevadí, stane se, příště bude líp. Horší je to, že kluci tentokrát reptali, trucovali, když je trenér střídal, anebo stavěl na jiný post,  než právě chtěli. Za zmínku stojí replika sedmiletého „borce“, který na trenérův povel, ať běhá odpověděl „proč bych měl běhat, když jsem v obraně“…no, špatné pondělí už je za námi.  A věřme, že bude líp.

Za Baník nastoupili: Péťa Bašata, Vanesa Císařová, Marek Chlumský, Tomáš Chmelík, Kuba Ježek, Kuba Mareda, Radim Panenka, Vojta Ráček a Dan Škrdlant.


V sobotu 19. května vyrazila mladší přípravka na hřiště Slovanu Kladno.  V prvním zápase jsme se utkali s SK Kladno, začali jsme fantasticky – první dvě akce skončily gólem, což kluky (a Vanesu) uklidnilo a předváděli pěkný kombinační fotbal. Do šaten jsme šli za stavu 5:1. Ve druhém poločase jsme v dobrém výkonu pokračovali a konečné skóre 8:2 odpovídá poměru sil na hřišti.  Za zmínku  stojí, že  do branky si netradičně stoupl Tomáš Chmelík a také to, že o góly se tentokrát postarala hned čtveřice střelců. Třikrát se prosadil Kuba Ježek, dvakrát Vanesa a po jednom gólu přidali  Dan a Péťa. V druhém zápase proti domácímu Slovanu už to taková sláva nebyla.  Začátek zápasu jsme zvládli,  šli do tříbrankového vedení, ale pak jako když mávne proutkem. Slovan nás začal přejíždět, nám vázla kombinace a zdálo se, že chybí koncentrace a fyzická kondice. Domácím jsme přestávali stíhat. I přes převahu domácích se tým nesložil a bojoval až do poslední minuty.  Nakonec jsme podlehli 4:7 (půle 3:6). V tomto zápase  dvakrát skórovali Kuba a Vanesa. Za Baník nastoupili: Péťa Bašata, Vanesa Císařová, Marek Chlumský, Tomáš Chmelík, Kuba Ježek, Kuba Mareda, Radim Panenka, Vojta Ráček a Dan Škrdlant.

Starší přípravka v pátek 18. května odehrála další mistrovský turnájek. Nejprve nás čekal soupeř z Buštěhradu. Po minulém debaklu, kdy jsme prohráli 1:9, jsme do zápasu nastoupili poučeni a s touhou po vítězství. To také bylo na hře vidět. Buštěhrad se jen těžce probíjel obranou, bohužel byl v každém poločase o jeden gól šťastnější. Konečný výsledek 2:4(1:2) střelci Tomáš a Kuba.
Druhý zápas s Velvary B, které tentokrát posílili 3 BORCI z jejich Áčka dopadl o poznání hůře. V prvním poločase jsme je podcenili. Porážíme je a najednou nás tři kluci totálně převálcovali. Jakmile se dostal jeden z nich k balónu, tak si dělal co chtěl, a nezastavil je nikdo, jen za cenu faulu. Ve druhé polovině jsme se již soustředili a hra se zlepšila, platné už nám to nebylo. Konečný výsledek 3:8 (2:5) střelci Rosťa, Pepa, Tomáš. Zúčastněným dětem, tedy Markovi, Matějovi, Pepovi, Šimonovi „C“, Vaškovi, Viktorovi, Vojtům, Kubovi, Vanesce, Tomášovi, Georgemu, Nikolasovi a Rosťovi musím poděkovat za nasazení a snahu! Makali, makali, bohužel se to tentokrát nepovedlo.Díky divákům za podporu a fandění a Alešovi za pomoc! Tak hurá v pondělí na trénink… 😉 


V pátek 11. května  si doma zahrála mladší přípravka.   Hostům s Hostouně jsme, bohužel, přichystali gólovou hostinu.  Začátek zápasu se nám podařil a po sedmi minutách jsme vedli 4:0, pak jsme přestali hrát a do kabin se šlo za stavu  4:4. Ve druhém poločase jsme pokračovali ve špatném výkonu a nakonec zaslouženě prohráli 6:11.   „Zápas blbec“ – lépe asi nelze tento zápas charakterizovat. Věříme, že podobných dnů budeme mít do budoucna co nejméně. Za Baník nastoupili  (v závoce za jménem uveden počet vstřelených gólů): Tonda Bak, Matěj Bůžek, Vanesa Císařová (3), Marek Chlumský, Tomáš Chmelík, Kuba Ježek (3), Kuba Mareda, Radim Panenka, Vojta Ráček a Dan Škrdlant.

Starší přípravka si ve čtvrtek 10. května  zajela zahrát opět do Žižic. Tentokrát nás čekaly dva zápasy. V prvním jsme předváděli pohlednou hru proti  B týmu Slovanu Velvary  a nakonec jsme urvali výhru 7:6 (poločas 4:4). Klukům (a Vanese) zápas herně vyšel a nebýt tří nastřelených tyčí a  břevna, mohlo být naše zasloužené vítězství výraznější.  O góly se postarali: Kuba Ježek 3x, Víťa Storzer 2x,  Vanesa Císařová a George Vysůček. V druhém zápase  jsme i  tentokrát  drželi slušnou úroveň hry. Poločas skončil netypickým (alespoň pro tuto věkovou kategorii)  výsledkem 0:0, v druhém poločase se pak střelecky prosadili Kuba a Štěpán Ježkovi. Týmu se podařilo poprvé odehrát utkání  „vzadu na nulu“, tak že si odvážíme vítězství 2:0. Baník reprezentovali: George Vysůček, Matěj Holas,  Marek Šimonovský, Pepa Stojka,  Viktor Ekart,  Šimon Hes,  Kuba a Štěpán Ježkovi, Vanesa Císařová, Vítek Storzer, Adam Křížek  a Vojta Kogler.  


Mladší přípravka odehrála 5. soutěžní zápas v pondělí 7.5. proti SK Kladno na nově zrekonstruovaném hřišti v Rozdělově. Vzhledem ke školním prázdninám byla účast na obou stranách slabší, na druhou stranu si alespoň všech 6 našich borců jaksepatří zahrálo. Hra byla vcelku vyrovnaná a zápas skončil naším vítězstvím 13:10. O góly se podělili Kuba Ježek (8x) a Vanesa Císařová (4x), o jednoho vlastňáka se postaral soupeř – dále nastoupili Ráďa Panenka, Mates Bůžek, Mára Chlumský a Kuba Mareda. Dlužno dodat, že tým SK Kladno nastupuje výhradně s hráči roč. nar. 2010, takže před sebou máme ještě spoustu práce.


V neděli 6. května starší přípravka cestovala za body až do Ústeckého kraje. Světe div se, ale už snad hrajeme nějakou krajskou soutěž, či co  (logiku toho, jak jsou družstva losována do skupin a organizaci turnajů,  není v lidských silách vstřebat – zkrátka fotbal nemá logiku, jak víme). Jeli jsme do Panenského Týnce, kde jsme se utkali s domácími a pak soupeřem nejtradičnějším – Žižicemi. V prvním utkání jsme podali jeden z nejlepších letošních výkonů, předváděli jsme pěkné kombinační akce a především praktikovali týmové pojetí hry. Žižice nestíhaly a jen  o vlásek se vyhnuly „potupné desítce“, zvítězili jsme 9:1 (půle byla 4:1). O góly se postarali: 3x Vítek Storzel a Tomáš Rostaš, po jednom gólu přidali Rosťa Šilhavý a Marek Šimonovský, jeden gól si Žižice vstřelily samy. V druhém zápase jsme nastoupili proti domácím, zvítězili jsme 4:2 (poločas 2:1). Výkon se nedal srovnat s předchozím zápasem, klukům jakoby stoupla do hlavy sláva, nesmyslně hrál téměř každý sám na sebe,  a místo toho, abychom soupeře, kterého předtím deklasovaly Žižice, přejeli,  protrápili jsme se (včetně diváků) k vítězství. Zajímavostí zápasu byly i rozměry všeho  – menší hřiště, menší branky – inu jiný kraj, jiný mrav. Baník reprezentovali:  Vojta Bůžek, George Vysůček, Matěj Holas,  Marek Šimonovský, Pepa Stojka,  Viktor Ekart, Vašek Širmer, Šimon Hes, Štěpán Ježek,  Rosťa Šilhavý,Vanesa Císařová, Vítek Storzer, Tomáš Rostaš a Vojta Kogler.  


Libušínský fotbalový víkend (v sobotu doma hraje A tým, v neděli ráno pak žáci a odpoledne B tým) začali borci z mladší přípravky.  Parádní výkon z minulého pátku jsme, bohužel, nezopakovali. V první zápase jsme podlehli Hostouni 6:8  a  stejným výsledkem skončil i zápas s Velkým Přítočnem.  Přísnější měřítka snesl pouze první poločas s Přítočnem, kdy oko diváka potěšilo několik pohledných akcí.  Stane se. Kluci nepovedené odpoledne už dávno hodili za hlavu a příště bude líp. Rozrůstající se  počet dětí, slušná účast na  trénincích (trénujeme 3x týdně) je toho příslibem! V obou zápasech nastoupili (v závoce za jménem uveden počet vstřelených gólů v obou zápasech): Tonda Bak, Petr Bašata, Vanesa Císařová (5),  Matyáš Havelka, Marek Chlumský, Tomáš Chmelík (2), Kuba Ježek (3), Kuba Mareda (1), Radim Panenka a Vojta Ráček (1).


Na povedený výkon, který ve čvrtek předvedla starší přípravka, se podařilo navázat  týmu mladší přípravky a to hned v pátek. Netradičně jsme hráli v Lidicích (náhradní hřiště mládeže SK Kladno, protože  na „domácím“ hřišti v Rozdělově prochází kabiny rekonstrukcí).  Nejprvě jsme sehráli zápas proti Hostouni.  V prvním poločase jsme byli  dopředu výrazně lepší soupeře, u kterého se však projevila fotbalovost kluků hrajících na postu obránců – zpracování balónu, razantní a umístěné střely z větší vzdálenosti, zkrátka bylo na co koukat… I když jsme většinu času drželi míč na kopačkách, tak poločas skončil pouze  6:4 v náš prospěch. Po poločase se naše převaha plně projevila a celkově jsme zvítězili 11:5.  Devětkrát! se trefil Kuba Ježek, dvakrát Vanesa Císařová. Následoval zápas proti SK Kladno (nazaujatý divák musí konstatovat, že se zdá, se SK nasazuji mladší ročníky :).   Po poločae 6:0 jsme nakonec zvítězili 10:1. Sympatické bylo, že si pořádně zahráli všichni kluci a  také to, že se o góly podělilo hned pět našich borců. Premiérově se trefil benjamínek týmu Marek Chlumský, po jednom gólu pak přidali Tomáš Chmelík a Kuba Mareda, třikrát se trefil Kuba Ježek a čtyřikrát Vanesa Císařová. Dále nastoupili: Matěj Bůžek, Matyáš Havelka, Radim Panenka.

Starší přípravka ve čtvrtek 19. dubna sehrála další zápas jarní části a opět jsme jeli do Žižic. Na programu bylo pouze jedno utkání s domácím týmem, proto sme se nakonec s domácími domluvili, že si prodloužíme délku zápasu na 2×25 minut. Poprvé po spoustě let jsme si mohli dovolit nominovat hráče, důvodem je to, že na poslední domácí zápas přišlo šestnáct dětí a  vezme-li člověk v úvahu, že starší přípravka hraje  v pěti hráčích v poli + brankář, nedává smysl brát s sebou všechny. Trenéři se v nominaci rozhodli zohledni účast na tréninku, přístup k tréninků ale i chování hráčů v průběhu zápasů.  Pokud jde o samotný zápas, je třeba naše hráče pochválit.  Tým předvedl disciplinovaný výkon, který ozdobilo několik pohledných kombinací, či individuálních akcí. V prvním poločase se  nám dařilo trefovat brankovou konstruci, ať už to bylo zleva, zprava… Do kabin (kdyby byly 🙂 jsme odcházeli za nepříznivého stavu 6:3 pro domácí. V druhém poločase jsme domácí  přejeli 6:1 a odvezli si tak zaslouženou výhru 9:7. Za Baník nastoupili : Adam Křížek, George Vysůček, Matěj Holas, Šimon Hes, Kuba a Štěpán Ježkovi,  Rosťa Šilhavý,Vanesa Císařová, Vítek Storzer a  Vojta Kogler.  Dvakrát skórovali: Kuba Ježek, Šimon Hes, Vítek Storzer, Vojta Kogler a jednou se prosadil Rosťa Šilhavý.


Jestli se starší přípravce nepovedly páteční zápasy, pak si to mladší přípravka v sobotu vynahradila. Klukům (a Vanese) oba sobotní zápasy sedly, hrál se pěkný fotbal,  snad až překvapivě jsme hráli zodpovědně i do obrany. Na hřišti Slovanu bylo opravdu na co koukat, díky pěknému počasí oba zápasy sledovalo několik desítek diváků, kteří se postarali o pěknou kulisu :). Nejprve jsme porazili domáci Slovan 8:4 (poločas 4:2). Pětkrát se prosadil Kuba Ježek, dvakrát Vanesa Císařová a  jednou skóroval Tomáš Chmelík.  Poté následoval zápas proti SK Kladno a soupeř opět o vlásek unikl desítce. Vyhráli jsme 9:3 (poločas 5:0).   O góly se postarali: Kuba Ježek 4x,  Tomáš Chmelík 3x a jednou skórovala Vanesa Císařová. Střelecky se nám velmi dařilo, nicméně je třeba připomenout i velmi kvalitní práci dozadu, o kterou se postarali všichni nominovaní hráči: Tonda Bak, Petr Bašata,  Matěj Bůžek, Vanesa Císařová, Marek Chlumský, Tomáš Chmelík, Kuba Ježek, Kuba Mareda a Radim Panenka.

Pátek třináctého pro nás opravdu nebyl ten šťastný. Starší přípravka odehrála druhý mistrovský turnaj za účasti všech 17ti dětí, které s Pepou trénujeme (autor textu Martin Holas). První zápas proti Velvarům B s výsledkem 5:10 (2:3). První poločas jsme dokázali se soupeřem držet tempo. Dokonce jsme se ujali vedení kdy Tomáš dokázal uniknout a prostřelil soupeřova gólmana. Bohužel potom se už Velvarští rozehráli a vstřelili dvě rychlé branky. Tomáš ještě jednou unikl a vyrovnal na stav 2:2, ale Velvary nám v prvním poločase dali ještě jednu branku. V druhé půli se nám podařilo ještě třikrát skórovat, znovu Tomáš, potom Víťa, a Viktor. Nestačilo to, při obraně jsme propadali a náš nedůraz před brankou, zmatky obrany a chyby brankáře při rozehrávce zapříčinili celkovou prohru 5:10. Druhý zápas s Buštěhradem byl ještě o poznání horší, soupeř nebyl rozhodně natolik technicky dobrý aby musela být prohra 1:9 (1:3) tak velká. Vše jsme si zavinili naší hrou, nedodržováním základních pokynů, neudržením koncentrace a neustálou nekázní, se kterou pereme i na trénincích. Pár dětí místo soustředění se na fotbal, raději diskutují o pohádkových postavách, vyrušují se navzájem a v podstatě pak nejsou schopné udržet základní pozornost. Nakonec nás to natolik rozloží, že nejsme schopni vůbec hrát. Na tom musíme intenzivně zapracovat! V druhém poločase jsme dokázali vystřelit pouze jednou na soupeřovu branku spolu s tím zásadní chyby v rozehrávce od naší branky zapříčinili drtivou porážku 1:9. I přes to bych rád všem dětem i přítomným rodičům poděkoval za účast, snahu a podporu.


Také mladší přípravce se vydařil vstup do jarní částí sezóny. V domácím zápase  porážíme Hostouň 14:11. Na týmu bylo vidět, že  od posledního zápasu venku uběhlo hodně času, chvílemi vázla souhra a   jakoby se klukům nechtělo pořádně bránit.  Po prvním poločase,  který skončil 8:3, dokázali hosté během krátké chvilky nasázet čtyři góly  a šlo do tuhého. Kluci nakonec zabrali a i  přes zmíněná negativa si došli  pro zasloužené vítězství. O  góly se podělili Tomáš Chmelík (5), Kuba Ježek (5),  Vanesa (3) a Tonda Bak(1). Za Baník nastoupili: Vanesa Císařová, Radim Panenka, Tonda Bak, Kuba Ježek, Tomáš Chmelík, Petr Bašata, Marek Chlumský a Matěj Bůžek. Ze střídačky to všechno řídili Jirka Bůžek a Jarda Chmelík.

A je to tady, konečně jsme se dočkali prvního járního zápasu starší přípravky!  Kluci hrají soutěž systémem miniturnajů a tak se ve čtvrtek 5. dubna v Žižicích utkali nejprve s B týmem Slovanu Velvary a pak s domácími Žižicemi.  První zápas proti Velvarům nabídl divákům oku lahodící fotbal (Velvary spolupracující s ligovými Bohemians), kdy oba celky předváděly pěkné akce. Velvarští byli fotbalovější, ale fyzická převaha našich kluků  byl znát, Velvary totiž za B tým nasazují mladší kluky 🙂 Skóre zápasu otevřel po pěkné individuální akci Štěpán Ježek a do poločasu přidal dva góly Kuba Ježek. Velvarským se podařilo skórovat až v druhém poločase a zle nám zatápěli, v  bráně nás  podržel několika velmi podařenými zákroky Matěj Holas. I přesto se až do posledních minut hrálo o všechno a nakonec jsme zvítěžili 5:4, když se ve druhém poločase prosadili Viktor Ekart a Vítek Storzer. Druhý zápas se kvalitou s prvním nedal srovnat, ubyla fotbalovost, kluci celkem často chybovali a jakoby se zdálo, že nám dochází fyzická kondice (vzhledem k tomu, že od podzimu většina týmu přechází do mladších žáků, jde o poměrně alarmující zjištění).  Domácím jsme nakonec podlehli 4:5, všechny čtyři góly vstřelil Kuba Ježek.  Potěšující je, že tentokrát  jsme na zápas odjeli v hojném počtu. Vedle Vanesy Císařové nastoupilo těchto jedenáct borců: Adam Křížek, Marek Šimonovský, Matěj Holas, Pepa Stojka, Šimon Hes, Kuba a Štěpán Ježkovi, Viktor Ekart, Vítek Storzer, Vojta Bůžek a Vojta Kogler. Oba zápasy tradičně odkoučovala sehraná trenérská dvojice Pepa Fujdiar a Martin Holas.


V neděli 5. listopadu sehrála poslední dva zápasy podzimní části sezóny starší přípravka. A byl to mazec!   V úvodním zápase jsme nastoupili proti Slavoji Kladno  a slavně zvítězili 3:0 (poločas 1:0) a dosáhli tak na první body v letošní sezóně. Klukům (a Vanese) se zápas vyvedl a  především ho odmakali od začátku až do konce.  Následoval zápas proti domácímu SK Kročehlavy, i v tomto zápase jsme šli do vedení, bohužel před koncem poločasu hosté snadno vstřelili dva góly, druhý poločas už na našich borcích byla patrná únava, i tak ale zápas odmakali až do konce. Konečný výsledek 2:6 je pro nás až přílíš krutý. Jsme rádi, že jsme přeci jen dokázali na podzim bodovat. Možná se na tom projevilo i to, že jsme přijeli v nebývale vysokém počtu deseti hráčů. Za Baník nastoupili: Vojta Bůžek, Vanesa Císařová, Viktor Ekart, Šimon Hes, Matěj Holas, Kuba a Štěpán Ježkovi,  Adam Křížek, Vítek Storzer, Marek Šimonovský a Vašek Širmer. Proti Slavoji dvakrát skóroval Kuba Ježek a jednou Marek Šimonovský,  dva góly domácím Kročehlavům vstřelil Vítek Storzer. V roli  trenéra o berlích kluky přijel odkoučovat Pepa Fujdiar (snad mu první vítězství přípravky bude alespoň částečnou náplastí za to, že ho zranění kolena připravilo o mistrovství světa klubů v sálové kopané).

V pátek 27. října se s podzimní částí sezóny rozloučila mladší přípravka. Na domácím hřišti jsme tentoktá přivítali soupeře ze Lhoty a Doks.  První zápas se klukům (a Vanese) podařil nejen výsledkově ale především herně. V nepřiznivém počasí tak věrné diváky zahřála nejedna pohledná kombinační akce. Po poločase jsme vedli 3:1 a celkově jsme soupeře ze Lhoty porazili 7:3. Čtyři góly vstřelil Kuba Ježek, po jednom pak Vanesa Císařová a Tomáš Chmelík.  Pozornému čtenáři neuteče fakt, že uvádíme střelce pouze u šesti gólů.  Jeden z gólů padl kuriozně – hráč Lhoty vhazoval tak, až balón skončil v brance (nikdo z přítomných, bohužel,  nepostřehl, který z našich borců se předtím dotkl míče jako poslední).  Následoval zápas proti Doksům.  Jak fotbalově, tak výsledkově se nám nedařilo. Po pohledných akcí z předchozího utkání nebylo ani vidu ani slechu. Několikrát se za soupeřovým brankářem rozezněla branková konstrukce, ale balóny se odráželi špatným směrem.  Soupeř byl fotbalovější a trestal naše  chyby, po zásluze si tedy odváží vítěství 8:5 (poločas soupeř vyhrál 4:2).  Za Baník skórovali Vojta Rubeš 2x, Tomáš Chmelík 2x a Kuba Ježek.  Sestava: Tonda Bak, Radim Panenka, Tomáš Chmelík, Vojta Rubeš, Vojta Ráček, Petr Bašata,  Matěj Bůžek, Kuba Ježek, Vanesa Císařová a  Dominik Kutílek.


V neděli 22. října zajížděla starší přípravka na turnaj k sousedům do Švermova.  Za krásného podzimní počasí v pěkném fotbalovém areálu jsme nejprve nastoupili proti SK Kročehlavy. Po poločase, který soupeř vyhrál 3:2 jsme nakonec podlehli celkovým skórem 6:3. V tomto zápase  jsme podali jeden z nejlepších výkonů tohoto podzimu, dva góly vstřelila Vanesa Císařová a jeden přidal Kuba Ježek.  Poté následovalo „derby Baníků“ (pro neznalé: domácí Švermov je také Baník 🙂 Úvod zápasu byl pro domácí šokem, po pěkné akci Kuby Ježka dávala do prázdné gól opět Vanesa Císořová a kluci se poprvé za celý podzim dostali v zápase do vedení (v tu chvilku se z tribun začal ozývat pokřik „pískej konec“ :).  V podstatě celý první poločas se domácí nemohli prosadit a  až v jeho závěru třikrát skórovali. Druhý poločas už náš tým působil  odevzdaným dojmem a nakonec domácím podlehl 1:14. Za Baník nastoupili: Vojta Bůžek, Vanesa Císařová, Viktor Ekart, Šimon Hes, Matěj Holas, Kuba a Štěpán Ježkovi, Marek Šimonovský.


V pondělí 16. října odehrála mladší přípravka turnaj na Stochově. V krásném počasí naši borci předvedli dobrý výkon, ale na vítězství to tentokrát nestačilo. V prvním zápase jsme podlehli domácímu týmu Stochova 4:7 (pol. 3:4), ve druhém poločase už bylo znát, že domácí měli více hráčů na střídání. Naše góly: Kuba Ježek 3x, Vojta Rubeš.  Druhý zápas proti Lhotě si naši hráči zastříleli a hru ozdobilo několik pěkných akcí Kuby Ježka, který svými nahrávkami připravil pro své spoluhráče góly téměř do prázdné – bohužel soupeř byl přeci jen o něco lepší – rozdílový byl nejlepší hráč Lhoty, který přestože byl v bráně, dělal si na hřišti co chtěl a měl zásluhu na většině gólů soupeře. Výsledek 9:12, střelci Vanesa Císařová 5x, Tomáš Chmelík 2x, Dominik Kutílek, Kuba Ježek.
 
Za Baník nastoupili: Tonda Bak, Vanesa Císařová, Tomáš Chmelík, Kuba Ježek, Dominik Kutílek, Radim Panenka, Vojta Ráček, Vojta Rubeš.

Starší přípravka odehrála v pátek 13tého 7.kolo mistrovského turnaje, ale na výkonech našich borců se to nijak zásadně neprojevilo. Hráli jsme naší hru 😀 a nenechali se vyprovokovat k nějakým lepším výsledkům.  K zápasům jsme nastoupili v tradiční sestavě Adam Křížek (Řízek), Marek Šimonovský (Alvin), Matěj Holas, Šimon Hes, Štěpán Ježek, Vašek Širmer, Viktor Ekart, Vojta Bůžek, Vašek Král, Kuba Ježek (ml.př.) , omluven byl Vítek Strözner a Vaneska Císařová. Náš první soupeř (Švermov) začal trochu nejistě a naši borci dodržovali alespoň prvních několik minut (2) pokyny trenérů. Tomu odpovídal výsledek poločasu 1:3 náš jediný gól vstřelil Marek po chybné rozehrávce soupeře. Druhý poločas byl už naprosto pevně v režii hostů. Celkový výsledek utkání Libušín – Švermov 1:10. Druhý zápas opět naši sehráli celkem soustředěně a nenechali jsme soupeře Slavoj Kladno hrát. Slušně jsme bránili a dařili se nám i protiútoky, opět nás trápila rozehrávka od brankaře, ale makáme na tom tvrdě! Bohužel jsem musel řešit zápis a pískat a nepamatuji si všechny naše střelce. Určitě nejméně 2x skóroval Štěpán Ježek… to se nedá zapomenout, dál nevím…Celkový výsledek Libušín : Slavoj Kladno 4:5 (1:3) (psáno Martinem Holasem)

 
V pondělí 9. října zajížděla mladší přípravka opět do Tuchlovic. V prvním zápase jsme porazili Doksy 6:5 (poločas 2:2). Po vyrovnaném začátku jsme začali hrát kombinačně a po velmi hezkém zápase jsme zaslouženě vyhráli. Ve druhém zápase se pět ukázalo, že dva zápasy za sebou jsou pro nás drobnou nevýhodou. Soupeř byl vyrovnaný, přesto po bojovném a fotbalovém utkání jsme opět vyhráli, když jsme porazili domácí Tuchlovice 11:5 (v poločase jsme vedli 5:1). Velmi kvalitní zapas se zaslouženým vítězstvím. Chtěl bych takto ještě poděkovat všem klukům za předvedeny výkon, který byl nejlepší v této sezóně. (trenér Jarda Chmelík).   Kluci nastoupili v této sestavě: Tonda Bak, Kuba Ježek; Vojta Rubeš; Matyáš  Havelka, Máťa Bůžek, Dan  Škrdlant, Dominik Kutílek a  Tomáš Chmelík. O branky se v obou zápasech podělili: Matyáš Havelka, Tomáš Chmělík, Kuba Ježek a Vojta Rubeš.

V sobotu 7. října odehráli kluci ze starší přípravky další turnaj, tentokrát v Dobrovízi (kde některá svá domácí utkání hraje Hostouň).  Odvezli jsme si, nutno přiznat, že po zásluze, největší debakl letošní sezóny . Slovan Kladno nás nešetřil a  zvítězil 25:2 (poločas 13:0). Přitom první minuty zápasu vypadaly nadějně, ale od poloviny prvního poločasu z toho doslava bolely oči.  Chyba za chybou, nikdo neběhal.  Druhý zápas dopadl (pokud to tak lze říct) pouze 14:1 pro domácí Hostouň.  Bohužel, ani v tomto zápase  jsme nepředvedli téměř nic, co by stálo za zmínku. V obou zápasech nastoupila sestava podobná té z předchozího kola.


V pátek 6. října sehráli kluci z mladší přípravky další  turnaj.  Hrálo se v Libušíně, za Baník nastoupili tito borci: Tonda Bak, Matěj Bůžek, Matyáš Havelka, Tomáš Chmelík, Kuba Ježek,  Jakub Mareda, Vojta Rubeš a Dan Škrdland. V prním zápase jsme podlehli Baníku Doksy 1:3 (poločas 1:0). Náš gól vstřelil Kuba Ježek. V tomto zápase jsme nebyli horším soupeřem, lze říci, že jsme doplatili na několik zbytečných chybek, které kluci vyrobili. V druhém zápase jsme nadělovali.  Doksy si odvezly desítku, zápas skončil celkovým skórem 10:4 (poločas 3:1). Klukům se zápas povedl, předvedli několik pohledných kombinačních akcí. Za Baník skórovali: Kuba Ježek 4x, Tomáš  Chmelík 2x, Vojta Rubeš 2x, Matěj Bůžek a Matyáš Havelka.


V pátek 29.září další ze svých turnajů odehrála starší přípravka. Tentokrát jsme zajížděli do sousedního Švermova. Domácí nás vyškolili  a  zápas skončil 19:0. V dalším zápase jsme se utkali se Slovanem Kladno a i tentokrát jsme soupeři podlehli  a to 6:1, jediným střelcem byl Vašek Král.  Za Baník nastoupili:  Matěj Holas,  Tomáš Chmelík,  Šimon Hes, Vašek Král, Vanesa Císařová, Vítek Storzel, Marek Šimonovský a Vašek Širmer.


Ve středu 27. září sehrála mladší přípravka turnaj na domácím hřišti. Klukům (a Vanese) se tentokrát příliš nedařilo, nejprve jsme podlehli Lhotě 4:6 (poločas 2:3). Tento výsledek lze odznačit za smolný, protože několikrát za brankářem hostů zvonila branková konstrukce. V následujícím zápase jsme podlehli Velké Dobré 1:7 (poločas) 0:4, v tomto zápase nás hosté jednoznačně přehráli.  Za Baník nastoupili: Za Baník nastoupili: Tonda Bak, Matyáš Havelka, Kuba Ježek, Dominik Kutílek,  Kuba Mareda, Radim Panenka,  Vojta Ráček, Vojta Rubeš a Dan Škrdlant.  (3.10.2017)


V pondělí 25. září sehrála mladší přípravka turnaj ve Lhotě. V prvním zápase jsme podlehli týmu z Tuchlovic těsně 7:8 (pol. 5:3), kdy se nám povedl hlavně druhý poločas, ale vyrovnat už se nám nepodařilo. Ve druhém utkání pak byla na našich borcích znát únava z prvního zápasu a prohráli jsme s domácí Lhotou 7:11 (pol. 8:2) – jak je z výsledku patrné, alespoň si oba týmy hodně zastříleli.
 
Za Baník nastoupili: Tonda Bak, Matyáš Havelka, Tomáš Chmelík, Kuba Ježek, Dominik Kutílek, Kuba Mareda, Radim Panenka, Vojta Ráček, Vojta Rubeš. (3.10.2017)

Pátek 22. září byl pro obě přípravky výživným dnem – obě družstva hrála od pěti hodin. Mladší kluci doma, starší kluci a Vanesa 🙂 na Slavoji. Starší přípravka podlehla Hostouni 1:9 a domácímu Slavuji 1:4.  Před hráči a hráčkou se sluší smeknout klobouk – neměli jsme nikoho na střídání,  tak že si všichni hrábli na dno a na fotbal se dalo, i přes nepříznivé výsledky, koukat.  A před kým, že je třeba smeknotout? V bráně  byl Matěj Holas a v poli pak Vanesa Císařová, Štěpán Ježek,  Adam Křížek, Vítek Storzel a Marek Šimonovský .  Mladší přípravka pak podlehla Stochovu 2:4 (poločas 2:2, oba góly dával Vojta Rubeš) a porazila Tuchlovice 6:3 (poločas 2:2, tři góly dával Vojta Rubeš, dva Kuba Ježek a jeden Dan Škrdlant).   Zápasu se Stochovem můžeme litovat, nebyli jsme horší, ale  po laciných gólech jsme tomuto soupeři opět podlehli.   S Tuchlovicemi  jsme pak odehráli velmi pěkný druhý poločas. Mladší příprava, na rozdíl od starší, měla při losu soutěžě štěstí –  soupeři ve skupině jsou  vyrovnaní, což je  pro kluky samozřejmě příjemnější, než  hrát zápasy s fotbalově výrazně vyspělejšími soupeři, jako je tomu v případě starší přípravky. Za Baník nastoupili: Tonda Bak, Matyáš Havelka, Kuba Ježek, Dominik Kutílek,  Kuba Mareda, Radim Panenka,  Vojta Ráček, Vojta Rubeš a Dan Škrdlant.  (24.9.2017)


Mladší přípravka odehrála druhý turnaj letošní sezóny v sobotu 16. září na Velké Dobré.   Na Dobré jsme sehráli pěkný zápas  s Baníkem Stochov. Kluci (a holka) dřeli, plnili pokyny trenérů a zvítězili jsme 5:4 (poločas 4:2) a to i přesto, že jsme několikrát nedokázali trefit prázdnou bránu ze vzdálenosti jednoho, dvou kroků.  Góly stříleli: Vanesa Císařová, Vojta Rubeš, Kuba Ježek 3x.Následoval zápas s domácí FC Čechie Velká Dobrá. Tento zápas  patří k tomu horšímu, co  jsme letos zatím předvedli.  Nejde ani tak o výsledek, prohráli jsme 1:5  po poločase 1:1, ale o způsob prohry. Vypadalo to, jako by se našemu týmu nechtělo hrát, běhat, vzít v úvahu pokyny trenérů.  Náš gól vstřelil Kuba Ježek. Za Baník  v obou zápasech nastoupili: Radim Panenka, Vanesa Císařová, Kuba Ježek, Kuba Mareda, Tomáš Chmelík, Vojta Rubeš, Tonda Bak.


Třetí turnaj sezóny odehrála starší přípravka ve středu 13. září na hřišti Slovanu Kladno. V prvním zápase jsme podlehli Slavoji Kladno 3:6 (poločas byl 1:4).  Se Slavojem jsme odehráli vyrovnané utkání a věříme, že s tímto soupeřem se nám nějaký ten bodík, podaří vydolovat. Zápas rozhodly laciné góly, které soupeř vsítil po zbytečných chybách.  Za nás skórovali: Adam Křížek, Vanesa Císařová a Vítek Storzel.V druhém zápase jsme podlehli domácímu Slovanu Kladno 2:18 (poločas 1:9). O  naše góly se podělili Viktor Ekart a Kuba Ježek. Za náš týmu nastoupili Matěj Holas, Vikrot Ekart, Vojta Bůžek,  Vašek Širmer, Kuba a Štěpán Ježkovi, Marek Šimonovský, Vítek Storzel, Adam Křížek. a Vanesa Císařová.   I když někteří hráči dorazili na zápasy až v jejich průběhu (?!), za dobrý signál můžeme považovat to, že   hráčů bylo tolik, že se dalo  celkem rozumně střídat.


Starší příprava odehrála 8. září druhý turnaj. Našimi soupeři byli  hráči Sokola Hostouň a Baník Švermov. Druhý turnaj nám potvrdil, že v podzimní části sezóny se budeme hodně učit. Od Hostouně jsme vyfasovali třináctku a prohráli 1:13 (poločas 0:10). Gól dával Vítek Storzel.   Baník Švermov  s námi neměl slitování a vyfasovali jsme krutou dvacítku, aniž bycho dosáhli čestného úspěchu, poločas byl 0:9. Za náš týmu nastoupili a statečně se bili: Matěj Holas, Vikrot Ekart, Vojta Bůžek,  Kuba a Štěpán Ježkovi, Marek Šimonovský, Vítek Storzel a Vanesa Císařová.


Mladší přípravka zahájila sezónu turnajem v Tuchlovicích.  Klukům se vstup do soutěže povedl náramně. V prvním zápase s AKF Tuchlovice jsme zvítězili 8:5 (poločas 6:3). Šest gólů vstřelil Kuba Ježek a po jednom přidali Tomáš Chmelík a Tonda Bak. V druhém zápase jsme si poradili s SK Doksy 6:4, v poločase jsme vedli těsně 4:3. O góly se podělili Kuba Ježek 3x, Tomáš Chmelík, Matyáš Havelka a z nařízené penalty Tonda Bak. V bráně zažil zdařilou premiéru v soutěžním utkání Radim Panenka. K vidění byly vidět i náznaky pěkných kombinačních akcí, které v této věkové kategorii nebývají pravidlem. Za Baník nastoupili: Tonda Bak, Matěj Bůžek, Matyaš Havelka, Tomáš Chmelík, Kuba Ježek, Dominik Kutílek, Radim Panenka a Daniel Škrdlant. Kluci zaslouží poklonu i za to, že fyzicky vydrželi – na zápas jich přišlo osm,  soupeři měli možnost točit 10-12 hráčů. (4.9.2017)


Starší příprava odehrála 3. září první turnaj  letošní sezóny. Našimi soupeři byly týmy Sokola Hostouň a Kročehlav. Tak jako kdykoli předtím, jsme s tréninkem začali až koncem srpna, což se paradoxně neprojevilo na kvalitě naší hry. Je třeba uznat, že soupeři byli jednoznačně fotbalovějí. K jasnému rozdílu ve skóre však výrazně přispěla i lepší fyzická připravenost našich soupeřů a rovněž také  výšková a  převaha soupeřů. Málokterý z nich nepřevyšoval svou výškou naše borce alespoň o půl hlavy. (Marek Šimonovský např. oklamal soupeře tím, že mu po čtyřech proběhl mezi nohama…čímž mj. založil jednu z nejpohlednějších akcí dnešního odpoledne, na jejímž konci Šimon Hes bombou orazítkoval tyč brány soupeře)  Hostouni jsme podlehli 2:10, kdy se o naše góly podělili Kuba a Štěpán  Ježkovi. Domácím (hrálo se „na Kablovce“) jsem podlehli 3:10. Naše góly zaznamenali Vítek Storzer 2x a Kuba Ježek. (3.9.2017)

Za  Baník nastoupili: Vojta Bůžek, Vanes Císařová, Matěj Holas,  Kuba Ježek,  Štěpán Ježek, Vítek Storzer, Rosťa Šilhavý, Marek Šimonovský a  Vašek Širmer. (3.9.2017)


Trenérské řády u  družstev přípravek rozšířil hráč Áčka  Josef Fujdiar. Máme se na co těšit 🙂   (26.8.2017)


V polovině srpna zatím neznáme rozlosování ani u jedné kategorie přípravek. Za to víme, že na postech trenérů dojde k mírným změnám. A tedy, že posílení realizační týmu   Martinem Holasem (třikrát sláva :), nebylo poslední změnou. (17.8.2017)


Sezóna 2016-17

Starší přípravka odehrála  2. června (ve Stehelčevsi) a 9. června (na Doksech) další ze svých turnajů. Jak je tomu na jaře zvykem, nestačili jsme na SK Stehelčeves a Doksy a deklasovali jsme Žižice.
Druhého června jsme tedy podlehli Stehelčevsi 2:6 a Doksům 2:11. V obou zápase dával po gólu Vítek Storzer, proti Stehelčevsi se prosadil ještě Pavel Valenta, proti Doksům Vojta Kogler. Žižice jsme porazili 13:1. Pěti góly se blýskl Marek Šimonovský, hattrick vstřelili Viktor Ekhart a Štěpán Ježek, po gólu pak přidali Vítek Storzer a Vojta Kogler.

Devátého června jsme pak  Stehelčevsi podlehli 1:11, gól dával Pavel Valenta.  Doksy nám naložily 9:0 a Žižicím jsme nadělili šestku my. Góly stříleli: Vítek Storzel 2; Viktor Ekhart, Jakub Ježek, Štěpán Ježek a Pavel Valenta.

Za zmínku stojí to, že v kategorii starší přípravky se  prosazují  holka a kluci, kteří patří  věkově ještě do té mladší (Vanesa Císařová, Jakub Ježek a Marek Šimonovský). Oko diváka na posledním turnaji mohla potěšit spolupráce bratří Ježků, kteří se třemi rychlými, přesnými nahrávkami dokázali prosadit přes tři  protihráče a Štěpán zakončoval do prázdné  branky 🙂


Mladší přípravka odehrála poslední 9. mistrovský turnaj ve čtvrtek 8.6. na hřišti Slavoje Kladno a přestože byli nominováni všichni hráči roč. nar. 2008, 2009 & 2010, turnaje se zúčastnilo jen těchto 7 borců: Bůžek Matěj, Chmelík Tomáš, Ježek Jakub, Ráček Vojtěch, Rubeš Vojtěch, Šimonovský Marek, Škrdlant Daniel. Únava byla na našich hráčích znát, takže tentokrát jsme neurvali ani bod.
 
Libušín – Slavoj 4:8 (poločas 1:4, střelci Jakub Ježek 2x, Vojta Rubeš, Marek Šimonovský)
 
Libušín – Velvary 5:11 (poločas 3:4, střelci Jakub Ježek 3x, Vojta Rubeš, Marek Šimonovský)
 
Libušín – Doksy 1:4 (poločas 1:3, střelec Marek Šimonovský)
 
I když na lepší týmy z Dokes a Slavoje zatím nestačíme a jistě máme co zlepšovat, všem hráčům patří za výkony v jarní sezóně velký dík!

Mladší přípravka odehrála 8. mistrovský turnaj na domácím hřišti v pátek 2.6. s těmito hráči: Bůžek Matěj, Černý Tomáš, Havelka Matyáš, Chlumský Marek, Chmelík Tomáš, Ježek Jakub, Mareda Jakub, Rubeš Vojtěch, Škrdlant Daniel, Vondrák Viktor. Všichni hráči podali na domácí půdě velmi dobrý výkon – Doksy jsme potrápili alespoň v prvním poločase, Slavoji Kladno jsme i přes prohru dali 9 gólů a s týmem z Velvar jsme uhráli remízu.
 
Libušín – Velvary 4:4 (poločas 4:1, střelci Vojta Rubeš 2x, Matěj Bůžek, Velvary vlastní gól)
 
Libušín – Slavoj 9:13 (poločas 3:5, střelci Jakub Ježek 3x, Matyáš Havelka 2x, Viktor Vondrák 2x, Tomáš Chmelík, Vojta Rubeš)
 
Libušín – Doksy 2:8 (poločas 1:2, střelec Tomáš Chmelík 2x)

Starší přípravka odehrála v sobotu 27.5. dopoledne 7. mistrovský turnaj ve Stehelčevsi, tentokrát byla účast hojná, hrálo těchto 11 borců:

Bůžek Vojtěch, Císařová Vanesa, Hes Šimon, Holas Matěj, Ježek Jakub, Ježek Štěpán, Šilhavý Rostislav, Širmer Václav, Šimonovský Marek, Taraba Lukáš, Valenta Pavel.Tentokrát se žádné překvapení nekonalo, takže jsme již tradičně porazili Žižice a dostali nářez od týmů z Dokes a Stehelčevse, tady jsou výsledky:

Libušín – Doksy 1:10  jediný gól dala Vanesa Císařová po hezké kombinaci od Marka Šimonovského a Pavla Valenty
 
Libušín – Žižice 6:1 – střelci Rosťa Šilhavý 4x, Vojta Bůžek, Kuba Ježek – za zmínku stojí hlavně 3 góly, které dal Rosťa Šilhavý po pěkných nahrávkách od Kuby Ježka
 
Libušín – Stehelčeves 3:8  střelci Kuba Ježek 2x, Rosťa Šilhavý – přestože jsme měli celou „pětku“ na střídání, jakoby nám už docházely síly a podle toho se zápas vyvíjel
Předposlední turnaj jarní sezóny odehraje starší přípravka tento pátek v Žižicích.


Mladší přípravka odehrála v pátek 26.5. další ze svých turnajů, tentokrát na Doksech. Dvakrát jsme smolně prohráli o gól. Nejpve s kladenským Slavojem 3:4, když jsme rozhodující gól obdrželi doslova v poslední vteřině zápasu.  Následně poté jsme podlehli domácím 5:6. V poslední zápase jsme se jen tak tak vyhli desítce od Velvar, kterým jsme podlehli 5:9.  Nutno říci, že v posledním zápase rozhodovalo především nasazení, agresitiva a koncentrace, ve kterých velvarští hráči a hráčky dominovali.  A to na rozdíl od prvních dvou zápasů, kdy o našich neúpěších rozhodlo menší týmové pojetí hry (někteří borci zkrátka odmítají pochopit, že fotbal je i o přihrávkách).
 
Libušín – Slavoj Kladno3:4 (3:2),  všechny góly obstaral Jakub Ježek
 
Libušín – Doksy 5:6 (3:2), dva góly vstřelil Jakub Ježek, po jednom pak Viktor Ekhart, Tomáš Chmělík a Marek Šimonovský
 

Libušín – Velvary 4:9 (0:5), dva góly vstřelil Marek Šimonovský, po jednom pak Viktor Ekhart a Jakub Ježek

Za Baník nastoupili: Bak Antonín,  Císařová Vanesa,  Ekhar Viktor, Chmelík Tomáš, Ježek Jakub, Křížek Adam,  Panenka Radim, , Šimonovský Marek, Vondrák Viktor


 
 
Mladší přípravka odehrála 4. soutěžní turnaj v pátek 5.5. na domácím hřišti v Libušíně v tomto složení: Bůžek Matěj, Černý Tomáš, Chmelík Tomáš, Ježek Jakub, Radim Panenka, Rubeš Vojtěch, Šimonovský Marek, Škrdlant Daniel, Vondrák Viktor. Z naší strany se jednalo zatím o nejlepší výkon, potrápili jsme i favority ze Slavoje a Dokes a porazili tým z Velvar.
 
Libušín  – Slavoj Kladno 3:8 (střelci Jakub Ježek 2x, Vojta Rubeš)
 
Libušín  – Doksy 4:6 (střelci Vojta Rubeš 3x, Jakub Ježek)
 
Libušín  – Velvary 3:2 (střelci Marek Šimonovský 2x, Jakub Ježek)
 
Za předvedený výkon si zaslouží všichni borci velkou pochvalu! Za tu si ovšem nic nekoupí, takže byli ihned po turnaji odměněni v bufetu párkem v rohlíku – to není zrovna ideální strava pro sportovce, takže příště by se mělo jako odměna podávat tofu a obilné klíčky.

Starší přípravka odehrála v pátek 5. května  již čtvrtý mistrovský turnaj – v Žižicích. Ze 12 nominovaných hráčů se tentokrát zúčastnilo 10, což je dobré…Turnaje se zúčastnili tito hráči: Vojta Bůžek, Vanesa Císařová, Viktor Ekart, Šimon Hes, Matěj Holas, Štěpán Ježek, Václav Král, Václav Širmer, Pavel Valenta a Vítek Störzer. Tentokrát jsem vybočili ze svého standardu a kromě vítězství nad Žižicemi jsme získali bod i proti nejlepšímu týmu naší skupiny – Stehelčevsi. A především jsme mohli mít z výkonu dětí konečně i radost…. Tedy kromě prvního zápasu.

Zde jsou jednotlivé výsledky:

LIBUŠÍN – DOKSY 1:7 – v úvodním zápase jsem nehráli, jak výsledek napovídá, příliš dobře. Za zmínku stojí snad jen to, že naši jedinou branku vstřelil Vítek Störzer…

LIBUŠÍN – ŽIŽICE 5:0 – ve druhém zápase, proti Žižicím jsme se přeci jen zlepšili a už se v naší hře začali objevovat i některé povedené kombinace. Střelci našich branek: Vítek Störzer 3x, Pavel Valenta, Vanesa Císařová.

STEHELČEVES – LIBUŠÍN 2:2 (na pen. 4:3) – proti Stehelčevsi, která možná byla lehce oslabená jsme předvedli svůj jednoznačně nejlepší a nejbojovnější jarní výkon. Sice jsme dvakrát prohrávali, ale pokaždé se nám podařilo vyrovnat. V hektickém závěru zápasu bylo na o obou stranách několik brankových příležitostí, ale remízu jsme zaslouženě udrželi. Na penalty už jsme bohužel prohráli, i když až po druhé sérii, po prvních 5-ti střelcích na obou stranách byl stav i po penaltách nerozhodný. Naše branky vstřelili: Vítek Störzer a Vanesa Císařová. Ale za tenhle zápas a celý turnaj zaslouží pochvalu všichni hráči.


Mladší příprava odehrála další turnaj v pondělí 1. května. Tentokrát  turnaji pořádal SK Doksy. Začali jsme proti Velvarům, kterým jsme ve vyrovnaném zápase podlehli 3:4. Dva góly , v tomto povedeném zápase se špatným koncem dával Jakub Ježek, třetí přidal Tomáš Chmelík.  Následoval zápas proti domácím, kterým jsme podlehli 2:7. Za Baník se prosadili Jakub Ježek a Vojta Rubeš. I proti Doksům jsme předvedli pěkný výkon, skóre  je pro nás až příliš kruté, nicméně je třeba uznat, že domácí si vítězství zasloužili. V posledním zápase jsme podlehli kladenskému Slavoji 1:8, gól vsítil Vojta Rubeš. Slavoj v tomto zápase dominoval. Za Baník nastoupili tito hráči a hráčka: Viktor Vondrá, Tonda Bak, Radim Panenka, Vanesa Císařová, Tomáš Černý, Tomáš Chmelík, Marek Šimonovský, Jakub Ježek a Vojta Rubeš.


Starší přípravka  odehrála v sobotu 29. dubna svůj třetí mistrovský turnaj – Ve Stehelčevsi. Ze 14 nominovaných hráčů se tentokrát zúčastnilo 8.Turnaje se zúčastnili tito hráči: Vojta Bůžek, Vanesa Císařová, Šimon Hes, Matěj Holas, Štěpán Ježek, Jakub Ježek, Adam Křížek, Pavel Valenta. Naše skupina se vyvíjí podle stále stejného scénáře – opět jsem dva zápasy jsme prohráli a jeden vyhráli. Zde jsou jednotlivé výsledky:

LIBUŠÍN – DOKSY 0:3 – proto tomuto soupeři jsme dopadli o něco lépe než minule, ale kvalita je prostě na straně soupeře…..

LIBUŠÍN – ŽIŽICE 5:1 – ve druhém zápase, proti Žižicím jsme nehráli příliš dobře, ale naštěstí to stačilo na vítězství. Zde jsou střelci našich branek: Pavel Valenta 2x, Vanesa Císařová 3x.

STEHELČEVES – LIBUŠÍN 10:0 – v prvním poločase jsem hráli ještě celkem dobře – poločas byl pouze 2:0, ale pak nastoupila lepší sestava Stehelčevse a opět jsem dostali dvouciferný příděl…..

Další mistrovský turnaj nás čeká za týden v pátek v Žižicích.


Mladší přípravka odehrála  13. dubna první turnaj na stadionu Slavoj Kladno. Dostavili se všichni nominovaní hráči,  tady jsou výsledky:
 
Libušín – Velvary 7:4 (střelci Vojta Rubeš 3x, Marek Šimonovský, Jakub Ježek, Tomáš Černý, 1 x vlastní)
 
Libušín – Doksy 3:8 (střelec Vojta Rubeš 3x)
 
Libušín – Slavoj Kladno 1:10 (střelec Vojta Rubeš)
 
Jak sami vidíte, za zmínku stojí hlavně první zápas, ve kterém jsme zaslouženě porazili tým z Velvar, kdy se prosadili hned 4 naši střelci. V dalších dvou zápasech se trefil už jen skvělý Vojta Rubeš, což na vítezství nestačilo. Kluci z Doks byli tradičně o něco více „fotbalovější“, někteří hráči ze Slavoje zase starší (nebo alespoň o 1-2 hlavy větší).
 
A teď trochu sebekritiky – pokud nezačneme systematicky trénovat brankáře (hlavně rozehrávku), pak nemůžeme pomýšlet na lepší výsledky – tady nejsou na vině kluci, ale jde o to, že se tomu musíme na tréninku pravidelně věnovat…ale jak, když „nejsou lidi“?
 
Na závěr ještě taková zajímavost – dnešní turnaj byl první, u kterého se výsledky mladší přípravky odesílali elektronicky online na FAČR. Jak už to tak u nových věcí bývá, nešlo to úplně hladce a když pominu 3/4 hodinové zpoždění, se kterým jsem se dostal domů, tak hlavně ani jeden náš výsledek uvedený na FAČR se neshoduje s realitou :o)
 

 

Po zimní turnajové sezóně začínáme trénovat opět na hřišti. Navíc přinášime rozpis jarních utkání obou přípravek (26.3.2017)

Mladší přípravka

datum místo den hodina místo konání
13.4 venku čtvrtek 17.00 Turnaj Slavoj Kladno
19.4 venku středa 17.00 Turnaj Velvary
28.4 venku pátek 17.00 Turnaj Doksy
5.5 doma pátek 17.00 Turnaj Libušín
11.5 venku čtvrtek 17.00 Turnaj Slavoj Kladno
17.5 venku středa 17.00 Turnaj Velvary
26.5 venku pátek 17.00 Turnaj Doksy
2.6 doma pátek 17.00 Turnaj Libušín
8.6 venku čtvrtek 17.00 Turnaj Slavoj Kladno

 

Starší přípravka

datum místo den hodina místo konání
14.4 venku pátek 17.00 Turnaj Doksy
21.4 doma pátek 17.00 Turnaj Libušín
29.4 venku sobota 10.15 Turnaj Stehelčeves
5.5 venku pátek 17.00 Turnaj Žižice
12.5 venku pátek 17.00 Turnaj Doksy
19.5 doma pátek 17.00 Turnaj Libušín
27.5 venku sobota 10.15 Turnaj Stehelčeves
2.6 venku pátek 17.00 Turnaj Žižice
9.6 venku pátek 17.00 Turnaj Doksy

Počínaje první listopadovým týdnem (tedy od 31. října) trénují obě přípravy v tělocvičně základní školy. Starší přípravka má trénink v pondělí od 16.30 do 18.00 hodin a jednou za čtrnáct dnů  v pátek od 17.00 do 19. hodin ( vždy sudý týden – dobře se to pamatuje „S“ jako „sudý“ a  jako „starší“). Mladší přípravka  trénuje v úterý od 17.30 do 19.00 hodin a samozřejmě v každý lichý pátek od 17.00 do 19. hodin.


V této sezóně se naše přípravka rozděluje na dvě části. Na mladší a (nepřekvapivě) na starší. Přinášíme vám proto rozpis podzimních utkání obou našich přípravek.  Ještě dodáme, že mladší přípravka jsou kluci narození v roce 2008 a později, starší kluci už válí za starší přípravku. Pokud jde o děvčata, tak za mladší přípravku mohou hrát ta, která se narodila v roce 2007 a později.

Mladší i starší přípravka trénují v pondělí a středu od 17 hodin do 18.30. V zimním období  (cca od konce října do konce března) tréninky probíhají v tělocvičně základní školy a v jiných časech,  o kterých budeme informovat.

Mladší přípravku trénují Jiří Bůžek a Josef Černý, starší přípravku pak Aleš Hes a Jaroslav Rubeš.

Clipboard01

__________

Nejmladší borci Baníku (mladší příprava) to zkraje roku vzali pěkně od podlahy. Z  Novoročního turnaje na Doksech přivezli první místo. Turnaj se hrál systém dvakrát každý s každýma přinesl, na tuto kategorie, neskutečně vyrovnané výsledky zápasů. SK Hřebeč jsme porazili dvakrát 1:0;  SK Kladno pak 3:1 a 2.1; domácím jsme nejprve podlehli 2:0  a v zápase o všechno jsme zvítězili 1:0.  Z možných osmnácti bodů jsme jich získali patnáct, což na celkový triumf v turnaji. Oproti předchozím zápasům se o góly baníků podělil větší počet hráčů.  Do černého (nikoli trenéra 🙂 se dvakrát trefili  Kuba Ježek, Vojta Rubeš a Marek Šimonovský, po jednom gólu park přidali Tonda Bak aVanesa Císařová.

stačilo.  Sluší se zmínit skvělou organizaci turnaje (jako vždy). (10.1. 2017)

__________

Starší přípravka odehrála v neděli poslední podzimní mistrovský turnaj ve Vinařicích. Posledního turnaje se zúčastnilo pouze těchto 6 hráčů: Vojtěch Bůžek, Šimon Hes, Matěj Holas, Ondřej Rubeš, Vojtěch Rubeš a Pavel Valenta. Bohužel jsem opět prohráli všechny tři zápasy a myslím, že jsem odehráli možná nejlepší turnaj podzimu. Navíc s ohledem na to, že jsme neměli nikoho na střídaní patří tentokrát klukům velká pochvala. Výsledky a střelci: Libušín – Velká Dobrá 3:6 (branky: Ondřej Rubeš, Pavel Valenta 2x); Libušín – Velké Přítočno 1:5 (branka: Vojta Rubeš); Libušín – Vinařice 1:2 (branka Šimon Hes)

__________
Mladší přípravka odehrála ve středu 26.11.2016 devátý (a v tomto kalendářním roce poslední) soutěžní turnaj ve Slaném, za Libušín nastoupili tito borci: Vanesa Císařová, Tomáš Černý, Jakub Ježek, Radim Panenka, Vojta Rubeš, Vašek Širmer a Viktor Vondrák. V prvním zápase jsme narazili na domácí tým, kterému zatím bohužel nemůžeme konkurovat, takže dvouciferný výsledek nepřekvapí. Ve druhém utkání proti Vinařicím už to bylo přeci jen o něco lepší, ale i tak jsme prohráli poměrně vysoko. Opět se ale sluší připomenout, že ve většině týmů soupeřů nastupují převážně hráči narozeni v r. 2008, takže věřím, že když budeme pilně trénovat, výsledky se jistě dostaví.
 
Slaný – Libušín 16:3 (poločas 5:1, střelci 1x Vanesa Císařová, 1x Viktor Vondrák, 1/2x Kuba Ježek a 1/2x Vojta Rubeš :o)
Vinařice – Libušín 8:2 (poločas 3:0, střelci Jakub Ježek a Vojta Rubeš)
__________

Starší přípravka odehrála v pátek 21. října už osmý mistrovský turnaj doma v Libušíně. Posledního domácího turnaje se zúčastnili tito hráči: Vojtěch Bůžek, Vanesa Císařová, Matěj Holas, Jakub Ježek, Štěpán Ježek, Adam Kříž, Ondřej Rubeš. Výsledkově se nám bohužel opět nedařilo: Libušín – Velká Dobrá 3:6; Libušín – Velké Přítočno 0:7 a Libušín – Vinařice 0:5. O všechny naše branky se postaral Ondra Rubeš.

__________

 
Mladší přípravka odehrála osmý soutěžní turnaj v Hrdlívi v pondělí 17.10.2016, i když podle oficiální termínové listiny OFS Kladno to mělo být až další týden. Na poslední chvíli jsme poskládali tým v tomto složení: Tonda Bak, Matěj Bůžek, Vanesa Císařová, Tomáš Černý, Viktor Ekhart, Jakub Ježek, Radim Panenka, Vojta Ráček, Denis Vondrák a Viktor Vondrák. V prvním zápase proti domácím dal Kuba úvodní gól, pak jsme ale polevili a soupeř se dostal dvakrát do dvoubrankového vedení. V prvním případě vyrovnala dvěma góly Vanesa, po přestávce pak dvoubrankové manko smazal opět výtečný Kuba a obrat dokonal Viktor Vondrák. I přesto, že rozhodčí z řad domácích druhý poločas podle mého soudu o nějakou tu minutu nastavil a Hrdlív měla pár nebezpečných akcí, vedení jsme si už nenechali vzít a mohli jsme tak konečně oslavit další vítězství. Ve druhém zápase jsme narazili na Slaný, které nám nedalo šanci a výsledek hovoří za vše :o)
Libušín – Hrdlív 6:5 (poločas 3:5, střelci Jakub Ježek 3x, Vanesa Císařová 2x, Viktor Vondrák)
Libušín – Slaný 1:15 (poločas 1:9, střelec Jakub Ježek)
 ______________
 
 
Starší přípravka odehrála 16. října již sedmý turnaj podzimní části sezóny. Tentokrát jsme hráli na Velké Dobré Bohužel se opět potvrdilo, že pokud není letní počasí, máme problém s  účastí. Naštěstí nám z mladší přípravky vypomáhají Vanesa Císařová a Kuba Ježek (které po čtvrtečním a dnešním zápase, čeká další – přeložené -utkání již zítra). Laskavý čtenář, nechť bere jako předchozí věty jako výzvu pro rodiče dětí, které do přípravky chodí, než jako nářky…Nicméně zpět ke hře a výsledkům. Tentokrát odjíždíme bez bodů. Domácím jsme podlehli 0:7; Velkému Přítočnu 3:7 a Vinařicím  0:4. Ve druhém a třetím zápase jsme předvedli několik pohledných akcí.  Ve druhém zápase se blýskl Ondra Rubeš hattrickem, tento zápas byl poměrně vyrovnaný a škoda, že jsme  neproměnili další vyložené šance. Příslibem do dalších utkáních je výkon Matěje Holase v brance, jeho zákrokům několikrát tleskali i fanoušci soupeře. Za Baník nastoupili: Matěj Bůžek,  Vanesa Císařová,  Šimon Hes, Matěj Holas, Jakub Ježek, Štěpán Ježek a Ondřej Rubeš.
 ______________
Mladší příprava odehrála 13. října již sedmý turnaj podzimní části sezóny. Tentokrát jsme na našem hřišti přivítali soupeře z nejbližšího okolí – Vinařice a Hrdlív. Oběma soupeřům jsme podlehli, Vinařicím 3:7 a Hrdlívu 0:3. Mužstvu se, bohužel, nepodařilo navázat na dobrý výkon ze Zlonic. Pozitivem byl výkon brankáře Tomáše Černého v obou utkání, který korunoval chycenou penaltou,  a hattrick Vojty Rubeše. Za Baník v typicky sychravém podzimním počasí nastoupili: Matěj Bůžek, Tomáš Černý, Vanesa Císařová, Viktor  Ekhart,  Šimon Fořt, Jakub Ježek, Radim Panenka a Vojtěch Rubeš.
______________
Starší přípravka vyrazila na další turnaj  7. října, tentokrát do Velkého Přítočna. Tradičně jsme sehráli utkání s domácím Přítočnem, Velkou Dobrou a Vinařicemi.  Bohužel jsme přijeli ve velmi okleštěné sestavě bez jediného náhradníka, což se podepsalo na výsledcích, kdy jsme fyzicky odešly ke konci každého zápasu a z Přítočna si neodvážíme ani bod.  Přítočnu jsme podlehli 0:8, Vinařicím 1:7 a Velké Dobré  2:9. Za Baník nastoupili tito borci a „borkyně“: Vanesa Císařová (den předtím předvedla výborný výkon za mladší přípravku ve Zlonicích), Matěj Holas, Šimon Hes, Štěpán Ježek,  Ondřej Rubeš, Viktor Vondrák.
 
______________
Mladší přípravka odehrála 6. října již šestý turnaj. Ve velmi nepříznivém počasí odjelo do Zlonic pouhých pět hráčů a jedna hráčka! Již za to patří všem zúčastněným uznání. Oba zápasy jsme sehráli za vytrvalého deště. Nejprve jsme smolně podlehly Velvarům 2:3, když jsme rozhodující gól dostali v posledních vteřinách zápasu, o  naše góly se postarali Kuba Ježek a Vojta Rubeš. Ve druhém zápase jsme pak porazili domácí Zlonice 2:1, oba naše góly dával Kuba Ježek.  Za velké pozitivum považujeme to, že tým byl schopen dostat se k náznakům kombinační hry, o čemž mj. svědčí i nejhezčí branka celého turnaje, kdy Vojta Rubeš uklízel balón do odkryté branky soupeře. Baník reprezentovali: Tomáš Černý, Vanesa Císařová, Viktor  Ekhart, Tomáš Chmelík, Jakub Ježek a Vojtěch Rubeš.
 ______________

Starší přípravka odehrála 2. října  už pátý mistrovský turnaj ve Vinařicích. Deštivého turnaje se zúčastnili tito hráči: Vanesa Císařová, Viktor Ekhart, Šimon Hes, Matěj Holas, Ondřej Rubeš, Lukáš Taraba, Pavel Valenta, Viktor Vondrák. Výsledkově se nám bohužel nedařilo, ale odehráli jsme alespoň dobré první poločasy u ve všech utkáních. Zde jsou výsledky a střelci:Libušín – Velká Dobrá 2:8 (poločas 2:3) – střelec: Pavel Valenta 2x; Libušín – Velké Přítočno 1:9 (poločas 0:3) – střelec Pavel Valenta; Libušín – Vinařice 1:3 (poločas 1:1) – střelec Ondřej Rubeš.

______________
V pátek 30.9. odehrála mladší přípravka na domácím hřišti pátý turnaj, za soupeře jsme měli Slaný a Velvary. Nastoupili tito borci: Tonda Bak, Vanesa Císařová, Tomáš Černý, Marek Chlumský, Tomáš Chmelík, Jakub Ježek, Vojta Kögler, Radim Panenka, Víťa Panenka, Denis Vondrák a Viktor Vondrák .
 
V prvním zápase nám Slaný nedalo šanci a utrpěli jsme vysokou porážku – v jejich týmu je ale většina hráčů r. nar. 2008, takže nás to ani nemusí tolik mrzet.
 
Ve druhém zápase proti Velvarům jsme šli po přímém kopu Vojty Köglera do vedení, další 4 góly zařídil náš nejlepší hráč na hřišti Kuba Ježek a poslední trefu přidala Vanesa Císařová – soupeř dal jen 3 branky a první vítězství v sezóně bylo na světě!
 
Libušín – Slaný 0:10 (poločas 0:5,)
Libušín – Velvary 6:3 (poločas 3:1, střelci Vojta Kögler,Jakub Ježek 4x, Vanesa Císařová)
______________
 

V sobotu 24. září absolvovala mladší přípravka turnaj ve Vinařicích. Za Baník nastoupili tito hráči: Tonda Bak, Matěj Bůžek, Tomáš Černý, Viktor Ekhart, Šimon Fořt, Jakub Ježek, Radim Panenka a Vojta Rubeš. Klukům se tentokrát zápasy příliš nevyvedly, vázla kombinace a tak jsme vcelku spravedlivě dvakrát prohráli. Výsledky: Vinařice – Libušín 6:3 a Libušín – Zlonice 0:5. Všechny  góly dával Jakub Ježek.

______________

 Starší přípravka si v pátek 23.9. zahrála po delší době v domácím prostředí a dosáhla první vítěství, když kluci zdolali Vinařice 4:0. Těsně jim uniklo vítězství v zápase s Velkou Dobrou, kdy soupeř vyrovnal z poslední akce utkání na 2:2. Penaltoví rozstřel zvládli lépe Doberáci. V zápase s Velkým Přítočnem nás soupeř „nedal čuchnout“ a po zásluze zvítězil. Na doplnění přesných výsledků a soupisky čekáme.
 
Mladší přípravka v sobotu 24.9.  absolvovala další dva zápasy, tentokrát ve Vinařicích.  Ani jeden z obou zápasů se klukům nepovedl a prohráli jako s domácími, tak se Zlonicemi. Na doplnění přesných výsledků a soupisky čekáme.

______________

Starší přípravka odehrála v neděli 18. září třetí mistrovský turnaj ve Velké Dobré. Turnaje se účastnili tito hráči: Vojtěch Bůžek, Vanesa Císařová, Šimon Hes, Jakub Ježek, Štěpán Ježek, Ondřej Rubeš, Pavel Valenta a Viktor Vondrák. Našimi soupeři byli jako vždy na podzim – Vinařice, Velká Dobrá a Velké Přítočno. Výrazněji lepší než my bylo pouze Velké Přítočno, které má přeci jen více o rok starších dětí. S Vinařicemi i s domácí Velkou Dobrou jsme odehráli vyrovnané zápasy, bohužel však i ty jsem prohráli. Zde jsou všechny naše výsledky:

Libušín – Velké Přítočno 0:4

Libušín – Vinařice 2:4 (naše branky: Vanesa Císařová, Ondřej Rubeš)

Libušín – Velká Dobrá 3:5 (naše branky: Pavel Valenta, Ondřej Rubeš a Jakub Ježek)

______________
Mladší přípravka odehrála třetí soutěžní turnaj ve Velvarech ve středu 14.9.2016, za soupeře jsme měli domácí Velvary a Vinařice. K utkání nastoupili tito hráči – Matěj Bůžek, Tomáš Černý, Jakub Ježek, Dominik Kutílek, Radim Panenka, Vojta Ráček, Vojta Rubeš, Vašek Širmer, Viktor Vondrák.
 
Tentokrát nebyl výkon našich borců tak dobrý jako při posledním domácím turnaji, ale i tak kluci bojovali a nedali soupeři nic zadarmo – vyzdvihl bych výkony a nasazení Kuby Ježka, Vojty Rubeše a Viktora Vondráka.
 
Libušín – Vinařice 3:9 (poločas 2:6, střelec Jakub Ježek 3x)
Libušín – Velvary 4:12 (poločas 2:6, střelci Jakub Ježek, Vojta Rubeš)
______________
 
Starší příprava odehrála 9. září ve Velkém Přítočně druhý turnaj a zaznamenala první vítězství sezóny, když na pokutové kopy zvítězila 4:3 nad Vinařicemi, poté  co po poločase kluci prohrávali 1:2. O všechny tři góly se postaral Ondřej Rubeš. V nervy-drásajícím penaltovém rozstřelu pak uspěli: Pavel Valenta, Vojtěch Kogler, Viktor Vondrák a Lukáš Taraba.
V druhém zápasu jsme pak podlehli domácím 2:6 (poločas 0:3), Ob naše góly dával Pavel Valenta. Jasně starší kluci Velkého Přítočna nás výsledkově přejeli, herně však nikoli. Čtyři góly jsme dostali po zbytečných chybách.
Ve třetím zápase jsme pak sehráli vyrovnané a pohledné utkání s Velkou Dobrou, které jsme nakonec podlehli 3:6 po poločase (2:2). Dá se říct, že o body nás připravilo několik málo chvilek, ve kterých se kluci ne úplně koncentrovali. Góly  dávali: Vít Störzer, Ondřej Rubeš a Štěpán Ježek.
 
Za Baník nastoupili tito borci: Vojtěch Bůžek, Viktor Ekhart,  Šimon Hes, Matěj Holas, Štěpán Ježek, Vít Storzer,  Ondřej Rubeš, Lukáš Taraba  Viktor Vondrák.
 
Poprvé vkládáme do stránek fotku přímo ze zápasu 🙂
20160909_173722
_______________
Mladší přípravka odehrála druhý soutěžní turnaj na domácím hřišti v pátek 9.9.2016, za soupeře jsme měli Zlonice a Hrdlív. K utkání nastoupili tito hráči – Tonda Bak, Matěj Bůžek, Vanesa Císařová, Tomáš Černý, Tadeáš Dvořák, Viktor Ekhart, Šimon Fořt, Tomáš Chmelík, Jakub Ježek, Dominik Kutílek, Radim Panenka, Vojta Ráček, Vojta Rubeš, Vašek Širmer. Účast byla opravdu hojná, dorazilo 14 borců a to jsme ještě zapůjčili 2 hráče r. 2008 starší přípravce, která odehrála v ten samý den turnaj v Přítočně. První zápas proti Zlonicím byl zatím ten nejlepší, jaký mladší přípravka odehrála. Zejména zásluhou Vojty Rubeše a Kuby Ježka jsme se dvakrát dostali do dvougólového vedení (3:1, pak 4:2), druhý poločas už ale našim nejlepším hráčům docházely síly a zápas jsme nešťastně prohráli. Ve druhém utkání nás Hrdlív přehrála, ale je třeba připomenout, že oba naši soupeři měli hráče roč. nar. 2008, zatímco naši jsou většinou r. 2009 & 2010. Hlavně za první zápas si zaslouží naši borci obrovskou pochvalu a pokud budou hrát podobně i v dalších zápasech, jistě brzy oslavíme první vítězství!
 
Libušín – Zlonice 4:5 (poločas 3:2, střelci Vojta Rubeš 1x, Jakub Ježek 2x, vlastní 1x)
Libušín – Hrdlív 2:8 (poločas 1:5, střelci Vojta Rubeš, Jakub Ježek)

_____________

Starší příprava odehrála 4. září první turnaj v této věkové kategorii ve Vinařicích – bohužel už bez Matyáše Muchy, který v létě odešel do SK Slaný (přejeme mu, ať se mu v novém působišti daří alespoň tak, jako u nás). Oslabení je to pro nás velmi citelné, protože Mates dal v loňské sezoně cca 50% všech našich gólů. Turnaje se účastnili tito hráči: Vojtěch Bůžek, Vanesa Císařová, Šimon Hes, Matěj Holas, Vojtěch Kögler, Ondřej Rubeš, Vít Störzer a Pavel Valenta. Vyrovnaný zápas jsme na turnaji odehráli pouze s domácími Vinařicemi, které tak jako my mají převážně mladší děti. Bohužel jsme však i Vinařicím podlehli 2:4 – náš gól vstřelil Vojtěch Kögler, druhý byl vlastní. Dále jsme podlehli Velkému Přítočnu 0:8 a Velké Dobré 1:6 – náš gól vstřelil Pavel Valenta. Kluci a holka bojovali a určitě jim nelze upřít snahu, přesto nejvíce nás svou bojovnosti potěšil Vítek Störzer, který skutečně bojoval a makal celou dobu, co strávil na hřišti – škoda, že ze dvou velkých šancí trefil vždy pouze tyč… snad se nám bude příště dařil o něco lépe….

_____________

Ve středu 31.8.2016 nastoupila mladší přípravka k vůbec prvnímu soutěžnímu turnaji ve Slaném, kde se střetla s domácími a s týmem ze Zlonic. Turnaje se zúčastnili tito hráči: Tonda Bak, Matěj Bůžek, Vanesa Císařová, Tomáš Černý, Šimon Fořt, Jakub Ježek, Vojta Ráček, Vojta Rubeš, Vašek Širmer a Viktor Vondrák. Vzhledem k tomu, že většina našich dětí byla minimálně o rok mladší než soupeři, nejsou výsledky zase tak špatné a zápasy byly alespoň v první půli celkem vyrovnané. Naši borci si poprvé vyzkoušeli soutěžní utkání a dali do toho všechno!

Libušín – Slaný 2:9 (poločas 1:2, střelci Viktor Vondrák, Jakub Ježek)

Libušín – Zlonice 2:5 (poločas 1:3, střelec Jakub Ježek 2x)

_____________________________________________________________

Sezóna 2015-16

V sezóně  2015-16 se nám podařilo výrazně rozšířit počet dětí, které s námi začali trénovat.  V přípravce jich máme více než dvacet.
Trenéři: Jiří Bůžek,  Josef Černý, Aleš Hes a Jaroslav Rubeš.

Komentáře k odehraným zápasům najdete níže pod rozpisem zápasů.

Rozpis zápasů mladší přípravky pro jaro 2016

Clipboard02

_________

Turnaj v Libušíně 24. června:

U nás se turnaje nakonec účastnila pouze Hřebeč a Velká dobrá, takže jsme postavili 2 týmy, z nichž jeden tvořila budoucí Starší přípravka a druhý budoucí Mladší přípravka posílená o Vojtu Bůžka a Vaška Širmera. Turnaj vyhrála naše starší přípravka, když porazila postupně naši Mladší přípravku 5:0, Velkou Dobrou 2:1 a Hřebeč 4:2. Mladší přípravka obsadila čtvrté místo, když prohrála s Velkou Dobrou 0:5 a s Hřebčí 1:2. Přestože u Mladší přípravky o výsledek nešlo, tak kluci bojovali a proti Hřebčí dokonce sahali po remíze…. příště se to určitě podaří.

_________

Turnaj ve Hřebči 18. června:

Na Turnaji ve Hřebči   se nám herně docela dařilo, ale bohužel jsme zbytečně nezvládli zápas s Braškovem, který turnaj nakonec vyhrál. Nebylo nám tedy nic platné, že jsme dali o 10 gólů více než vítězný Braškov a skončili až za nimi o jeden bod na druhém místě. Zde jsou výsledky našich zápasů:

Libušín – Kablo Kročehlavy 8:0

Libušín – Slavoj Kladno 4:3

Libušín – Braškov 3:4

Libušín – Hřebeč 8:0

_________

Mladší přípravka odehrála v neděli 12.6.2016 ve Slaném finálový Turnaj okresního přeboru (OP). Na turnaj se kvalifikovalo pouze nejlepších 8 týmů z OP, kterého se účastnilo v této kategorii celkem 30 týmů. Na Finálový turnaj se kvalifikovaly tyto týmy:

SK Kladno, Slovan Kladno, SK Slaný, Unhošť, Sk Doksy, Lhota (nahrazena Velkou Dobrou), Baník Libušín a Vinařice.

Bohužel, zrovna na finálový turnaj jsme se sešli ve velmi nízkém počtu hráčů a celý turnaj jsme tak museli absolvovat v 7 hráčích. Za Baník Libušín nastupovali tito hráči: Šimon Hes, Vojtěch Kogler, Matyáš Mucha, Ondřej Rubeš, Vojtěch Rubeš (r.2010!), Václav Širmer a Viktor Vondrák. Kluci bojovali a ve třech zápasech předvedli perfektní výkon. Bohužel se to vždy střídalo jako den a noc a po dobrém výkonu následoval velmi špatný až tristní výkon.

Do turnaje jsme vstoupili vítězstvím nad Velkou Dobrou, která nahradila na turnaji Lhotu v poměru 4:2 (střelci: Matyáš Mucha 2x, Ondřej rubeš, Vojtěch Kogler). Následně jsme však prohráli se Slovanem Kladno 1:5 (střelec: Ondřej Rubeš). Třetí zápas nás čekal tuhý boj s Vinařicemi, který jsme však zvládli a vyhráli 3:1 (střelci: Matyáš Mucha 2x, Ondřej Rubeš). Pak jsme dostali tvrdou lekci od SK Kladno 0:11, i když je pravda, že toto utkání jsme trošku vypustili a šetřili se na další zápasy…čekali nás totiž Doksy a věřili jsme, že je podruhé v sezóně porazíme. Bohužel jsme zápas začali hloupými chybami a dostali tak nakonec další lekci – Libušín – Doksy 1:6 (střelec: Matyáš Mucha). Upřímně přiznávám, že po tomto zápase jsem očekával, že od SK Slaný dostaneme v následujícím zápase opět lekci a obával se dalšího dvouciferného debaklu. Naši kluci však předvedli nejlepší výkon v sezóně a velkému favoritovi jsme byli naprosto vyrovnaným soupeřem. SK Slaný jsme sice podlehli 0:1, ale měli jsme tři obrovské gólové šance a při troše štěstí jsme ho mohli klidně i vyhrát, bohužel jsem nedosáhli ani na remízu, byť by byla zasloužená….. V posledním zápase už kluci doplatili na to, že jsme celý turnaj hráli jen v sedmi lidech a prostě už nemohli – Unhošti jsme podlehli 0:7. Celkem jsem tedy na finálovém turnaji OP zaznamenali 2 vítězství a 4 prohry. Obsadili jsme tak, myslím si velmi pěkné, 6. místo a kluci obdrželi konečně pořádný pohár.

Zde je celkové pořadí finálového turnaje:

  1. Slovan Kladno
  2. SK Kladno
  3. SK Slaný
  4. Unhošť
  5. SK Doksy
  6. SK Baník Libušín
  7. Čechie Velká Dobrá
  8. SK Vinařice

 

Přestože jsme s Jardou Rubešem na kluky stále více kritičtí, myslím si, že za předvedený výkon si za zaslouží pochvalu – především za zápas proti SK Slaný. Příští rok nás už čekají zápasy ve starší přípravce….tak snad se nám někdy podaří na tento výkon navázat.

_________

Mladší přípravka odehrála ve středu 25.5. v pořadí již osmý mistrovský turnaj, tentokrát ve Velvarech. Našimi soupeři byly Velvary a Zákolany.Turnaje se za SK Baník Libušín účastnili tito hráči: Rostislav Šilhavý, Matyáš Mucha, Ondřej Rubeš, Vojtěch Rubeš, Václav Širmer, Matěj Holas a Vojtěch Bůžek.

Zápasy Baníku Libušín:

Libušín –  Zákolany 10:2 – střelci: Vojtěch Bůžek 3x, Matyáš Mucha 3x, Ondřej Rubeš 2x a Rostislav Šilhavý

 

Velvary – Libušín 6:9 – střelci: Vojtěch Bůžek 6x, Matyáš Mucha 4x

 

 

Všechny děti si však zaslouží pochvalu za předvedený výkon!

 

Další už poslední mistrovský turnaj nás čeká v sobotu 4.6.2015 od 10:00 hod v zákolanech.

_________

Mladší přípravka odehrála v pátek 20.5. v pořadí již sedmý mistrovský turnaj, tentokrát u nás v Libušíně. Našimi soupeři byly Velvary a Hřebeč.Turnaje se za SK Baník Libušín účastnili tito hráči: Vojtěch Bůžek, Viktor Ekart, Šimon Hes, Matěj Holas, Štěpán Ježek, Jakub Ježek, Vojtěch Kogler, Matyáš Mucha, Ondřej Rubeš, Vojtěch Rubeš, Rostislav Šilhavý, Václav Širmer a Viktor Vondrák.

 

Zápasy Baníku Libušín:

 

Libušín –  Velvary 6:3 (střelci: Vojtěch Bůžek 3x, Matyáš Mucha, Vojta Kogler, Štěpán Ježek) – V prvním zápase proti Velvarům jsme byli jednoznačně lepším týmem. Brzy ze začátku jsme se dostali do vedení a utkání od té doby kontrolovali. Zápas se povedl i našemu gólmanovi Matějovi Holasovi, který předvedl několik dobrých zákroků. Kluci měli dobrý pohyb a předvedli několik dobrých akcí, obránci dokázali útočníkům dobře přihrát a útočníci dokázali několik šancí přetavit v góly. Myslím, že to byl jeden z našich nejlepších letošních zápasů.

 

Libušín – Hřebeč 5:5; pen. 2:3 (střelci: Matyáš Mucha 2x, Vojtěch Kogler, Ondřej Rubeš a Rostislav Šilhavý) – ve druhém zápase proti Hřebči jsme bohužel nenavázali na náš výkon z prvního zápasu a v utkání neustále dotahovali náskok soupeře. Vzhledem k tomu, že jsme ještě pár minut před koncem prohrávali 3:5, jsme rádi, že jsme dokázali alespoň vyrovnat a získali bod ze zápasu, který se nevyvíjel vůbec dobře. Penalty bohužel kopali lépe hosté….

Všechny děti si však zaslouží pochvalu za předvedený výkon!

Další mistrovský turnaj nás čeká ve středu 25.5.2016 od 17:00 hod. ve Velvarech.

_________

Mladší přípravka odehrála v sobotu 14.5. v pořadí již šestý mistrovský turnaj ve Vinařicích. Našimi soupeři byly domácí Vinařice a Doksy.Turnaje se za SK Baník Libušín účastnili tito hráči: Adam Červenka, Viktor Ekart, Šimon Hes, Matěj Holas, Matyáš Mucha, Ondřej Rubeš, Vojtěch Rubeš, Rostislav Šilhavý, Václav Širmer a Vítek Störzer. Přestože jsme se utkali se dvěma nejsilnějšími týmy naší skupiny získali jsme dvě vítězství a tedy plný počet bodů z obou zápasů.

Zápasy Baníku Libušín:

Doksy – Libušín 3:5 (střelci: Matyáš Mucha 4x, Ondřej Rubeš) – V prvním zápase proti nejlepšímu týmu naši skupiny – Doksům hráli naši kluci velmi dobře a pochvalu zaslouží všichni hráči. V tomto zápase však zahrál naprosto perfektně Matyáš Mucha, který dal 4 góly a dařilo se mu proměňovat šance do kterých se dostal. Když se k tomu přidala nebývale dobrá hra našich obránců, bylo první letošní vítězství nad Doksy na světě.

 

Vinařice Libušín 4:6 (střelci: Matyáš Mucha 2x, Ondřej Rubeš 2x, Vojtěch Rubeš, Viktor Ekart) – ve druhém zápase proti domácím Vinařicím jsme byli také lepším týmem a zaslouženě vyhráli. Převedli jsme i několik kombinačních akcí a kluci hráli jako tým o čemž svědčí i to, že do listiny střelců se zapsaly čtyři různí hráči. Pokud bychom takto hráli i na zbývajících turnajích, mohli bychom se klidně ještě poprat o první místo ve skupině.

Za předvedený výkon a bojovnost si zaslouží pochvalu všichni hráči, kteří se turnaje zúčastnili.

Další mistrovský turnaj nás čeká v pátek 20.5.2016 od 17:00 hod. u nás v Libušíně. Utkáme se s Hřebčí a Velvary

_________

Mladší přípravka odehrála v pátek 6.5. v pořadí již pátý mistrovský turnaj u nás v Libušíně. Našimi soupeři byly Doksy a Zákolany.Turnaje se za SK Baník Libušín účastnili tito hráči: Vojtěch Bůžek, Viktor Ekart, Šimon Hes, Matěj Holas, Štěpán Ježek, Jakub Ježek, Matyáš Mucha, Vojtěch Rubeš, Rostislav Šilhavý a Vít Störzer.

Zápasy Baníku Libušín:

Libušín – Doksy 1:8 (střelec: Vojtěch Bůžek) – V prvním zápase proti nejlepšímu týmu naší skupiny jsem si myslím nebyli o tolik horší, jak říká výsledek, ale Doksy byly lepším týmem. To platilo od začátku až do konce. Vytvořili jsem si sice několik dobrých šancí, ale ty zůstaly neproměněny. Soupeř naopak své šance dokázal proměňovat s lehkostí a když se přidalo i několik chyb z naší strany dopadlo utkání zmíněným výsledkem. V utkání si za náš tým dostatečně zahráli všechny děti.

 

Libušín – Zákolany 10:3 (střelci: Matyáš Mucha 6x, Vojtěch Bůžek 4x) – ve druhém zápase proti Zákolanům jsme byli od začátku lepší a zápas jsem od začátku kontrolovali. Kluci předvedli dobrý výkon a dokonce i pár pěkných akcí, které už připomínaly fotbal.

Všechny děti si však zaslouží pochvalu za předvedený výkon a především za bojovnost.

Další mistrovský turnaj nás čeká v sobotu  14.5.2016 od 14:00 hod. ve Vinařicích.

_________

Mladší přípravka odehrála v pátek 29.4. v pořadí již čtvrtý mistrovský turnaj ve Hřebči. Našimi soupeři byla domácí Hřebeč a Vinařice.Turnaje se za SK Baník Libušín účastnili tito hráči: Adam Červenka, Šimon Hes, Matěj Holas, Štěpán Matoušek, Matyáš Mucha, Ondřej Rubeš, Vojtěch Rubeš, Rostislav Šilhavý a Viktor Vondrák. Letos poprvé jsme získali plný počet bodů z obou zápasů.

Zápasy Baníku Libušín:

Libušín – Vinařice 7:5 (střelci: Matyáš Mucha 3x, Rostislav Šilhavý 2x, Štěpán Matoušek, Viktor Vondrák) – V prvním zápase proti Vinařicím hráli naši kluci dobře, především v prvním poločase, který jsme vyhráli 5:1. Po změně stran to už nebyla taková sláva, nicméně zasloužené vítězství jsme už udrželi. Výsledek mohl být z naší strany ještě lepší, kdybychom proměnili více šancí, které jsme si vytvořili. Na trénincích se zaměříme i na zahrávání a bránění rohových kopů, po kterých jsme dostali 3 zbytečné góly.

Libušín – Hřebeč 8:3 (střelci: Matyáš Mucha 3x, Ondřej Rubeš 2x, Rostislav Šilhavý 2x, Štěpán Matoušek) – ve druhém zápase proti domácí Hřebči jsme byli od začátku lepší a celkem bez nervů dovedli zápas do vítězného konce. K výraznějšímu rozdílu ve skóre nám však chyběl lepší pohyb po hřišti. Opět byl lepší první poločas, který jsme vyhráli 5:0.

Tentokrát si podle mého názoru všechny děti zaslouží pochvalu pouze za bojovnost, protože co se týče kvality hry – umíme zahrát lépe. A nemůžeme pořád jen chválit, že J….

Další mistrovský turnaj nás čeká v pátek 6.5.2016 od 17:00 hod. u nás v Libušíně.

_________

Mladší přípravka odehrála v pátek 22.4. třetí mistrovský turnaj v Doksech. Našimi soupeři byli domácí Doksy a Hřebeč.Turnaje se za SK Baník Libušín účastnili tito hráči: Vojtěch Bůžek, Adam Červenka, Šimon Hes, Matěj Holas, Jakub Ježek, Štěpán Ježek, Matyáš Mucha, Ondřej Rubeš, Vítek Störzer, Václav Širmer, Viktor Vondrák.

Zápasy Baníku Libušín:

Libušín – Hřebeč 9:1 (střelci: Matyáš Mucha 7x, Jakub Ježek, Viktor Vondrák) – V prvním zápase proti Hřebči hráli naši kluci naprosto perfektně, nahrávali si a převedli několik pěkných akcí a od začátku zápasu do konce jasně dominovali a výsledek mohl být z naší strany ještě lepší, kdybychom proměnili více šancí. Pochvalu zaslouží opravdu všichni od brankáře přes obranu i útok. Největší podíl na vítězství měl však Matyáš Mucha – střelec 7 gólů.

Libušín – Doksy 3:9 (střelci: Matyáš Mucha 2x, Vít Störzer) – ve druhém zápase nás čekal přeci jen o hodně kvalitnější soupeř a bylo to bohužel citelně znát. Doksy byly lepší, fotbalovější a především dokázali proměnit šance do kterých se dostali. Náš výkon však nebyl především ve druhém poločase úplně špatný a kdybychom proměnili šance, které jsme měli, byl by výsledek daleko přijatelnější.

Za převedený výkon a především bojovnost si však zaslouží pochvalu úplně všechny děti, které se turnaje účastnily.

Další mistrovský turnaj nás čeká v pátek 29.4.2016 od 17:00 hod. ve Hřebči.

_________

Mladší přípravka odehrála v pondělí 18.4. druhý mistrovský turnaj doma v Libušíně. Našimi soupeři byli Velvary a Vinařice.Turnaje se za SK Baník Libušín účastnili tito hráči: Vojtěch Bůžek, Viktor Ekart, Šimon Hes, Matěj Holas, Štěpán Ježek, Štěpán Matoušek, Matyáš Mucha, Ondřej Rubeš, Vítek Störzer, Rostislav Šilhavý, Václav Širmer, Viktor Vondrák. Všechny tři zápasy na tomto turnaji skončily remízou.

Zápasy Baníku Libušín:

Libušín – Vinařice 6:6 (střelci: Matyáš Mucha 3x, Ondřej Rubeš, Štěpán Matoušek, Vít Störzer) – V prvním zápase proti Vinařícím to byla klasická přestřelka, kdy jsme nejprve vedli 3:1, ale pak Vinařice stav otočili a prohrávali jsme 4:6, naštěstí se nám v závěru podařilo zachránit alespoň remízu a vyrovnat na konečných 6:6.

Libušín – Velvary 4:4 (střelci: Štěpán Matoušek 2x, Matyáš Mucha, Viktor Vondrák) – ve druhém zápase se nám nepovel první poločas, který jsme prohráli 0:4, ale vše jsme si vynahradili ve druhém poločase a výrazně zlepšenou hrou jsme dokázali vyrovnat.

Za převedený výkon a především bojovnost si však zaslouží pochvalu úplně všechny děti, které se turnaje účastnili.

 

________

Šest statečných nadělovalo ve Slaném:

Nejmladší kluci (ročník 2008 a mladší) sehráli v nedělí 17.4. přátelský zápas ve Slaném s místním SK. Po pěkném výkonu zejména v první části zápasu zaslouženě zvítězili 13:10.  Za Baník nastoupili: Petr Bašata, Matěj Bůžek, Matěj Holas, Tomáš Chmelík, Jakub Ježek a Vojta Rubeš. Gólově se prosadili: Jakub Ježek (10) a Vojta Rubeš (2), jeden gól si dali domácí sami.

________

Mladší přípravka odehrála v sobotu 9.4. první mistrovský turnaj v Zákolanech. Našimi soupeři byli domácí Zákolany a Vinařice.Turnaje se za SK Baník Libušín účastnili tito hráči: Vojtěch Bůžek, Viktor Ekart, Šimon Hes, Jakub Ježek, Štěpán Ježek, Matyáš Mucha, Ondřej Rubeš, Vojtěch Rubeš, Vítek Störzer, Viktor Vondrák. Přestože výsledkově se nám příliš nedařilo, předvedená hra byla nad očekávání dobrá, kluci bojovali a převedli několik dobrých akcí.

Libušín – Vinařice 3:5 (střelci: Matyáš Mucha 2x, Šimon Hes) – V prvním zápase proti Vinařícím nám jako vždy proti Vinařícím utekl začátek a rychle jsem prohrávali o dva góly a pak jsme už jen dotahovali. Utkání však bylo zcela vyrovnané a podle mého názoru rozhodla především lepší schopnost Vinařic proměňovat šance. Naše první dva góly vstřelil Matyáš Mucha a třetí Šimon Hes po perfektní práci Vítka Störzera.

Zákolany – Libušín 4:4 (střelci: Matyáš Mucha 3x, Šimon Hes) – také ve druhém zápase se nám nepodařilo zachytit začátek zápasu a poměrně brzy jsme prohrávali 0:2. Pak však kluci zabojovali a díky třem trefám Matyáše Muchy, kterému na většinu dnešních gólů přihrál Ondra Rubeš, ještě do poločasu otočili výsledek na 3:2. Ve druhé půli se však povedli dvě gólové akce domácím a opět jsme prohrávali 3:4. Těsně před koncem jsme však zaslouženě vyrovnali, když se střelou k tyči prosadil Šimon Hes. V poslední minutě nás ještě skvělým zákrokem podržel gólman Viktor Vondrák.

Za převedený výkon a především bojovnost si však zaslouží pochvalu úplně všechny děti, které se turnaje účastnily.

 

Další mistrovský turnaj nás čeká v pondělí 18.4. od 17:00 hod u nás v Libušíně za účasti Týmů: SK Vinařice a Slovan Velvary.