Žáci

Sezóna 2017-18

SK Baník Libušín – TJ Unhošť  15.kolo 14.4.2018 1:4 ( 0:0 )

V 15. kole okresního přeboru starších žáků jsme přivítali na domácím stadionu družstvo z Unhoště. Hrálo se za krásného, slunečného počasí. Hned od začátku bylo patrné, že soupeř je favorit. Přehrával nás pohybem a kombinací. My jsme kazili spoustu laciných přihrávek, hráli ustrašeně a soupeře jsme pouštěli do šancí. Výborně je likvidoval gólman a jednou nás zachránila tyč. Časem jsme se ale osmělovali a velkou bojovností jsme se poslední desetiminutovku prvního poločasu Unhošti vyrovnali. Poločas skončil bez branek. druhý poločas začal už vyrovnaně, začali jsme lépe kombinovat, nebáli si už přihrát. Ve 44. minutě byl faulován před vápnem Lukáš Kopřiva a z trestného kopu se parádně levačkou trefil přes zeď Štěpán Šilhavý. V té chvíli jsme hráli hezký fotbal. Bohužel jsme hned za osm minut obdrželi laciný gól z úhlu a to Unhošť nakoplo k většímu tlaku. Propadli jsme v koncentraci a v rozmezí mezi 53. a 62. minutou jsme obdrželi po našich chybách tři branky. Za bojovnost velká pochvala, ale po taktické stránce jsme nezvládli desetiminutovku ve druhé půli a to rozhodlo.

Do zápasu zasáhli: Matěj Jankovec, Michal Badžo, Lukáš Kárník, Honza Fořt, Jakub Sucharski, Lukáš Kopřiva, Petr Valenta, Vladimír Kvapil, Pavel Klička, Lukáš Chlumský, Ondřej Havelka a Štěpán Šilhavý.

Branka : Štěpán Šilhavý

TJ Slovan Velvary  – SK Baník Libušín  14.kolo  22.10.2017   7:2 ( 6:1 )

K utkání 14. kola, prvnímu na jaře, jsme zajeli do Velvar. Po krásném hřišti jezdil traktůrek s válcem a pak sekačka. K našemu překvapení jsme zápas odehráli na vedlejším tréninkovém, které bylo katastrofální. Samý drn a tvrdé jako mlat. Podmínky jsme měli ale stejné jako domácí tým. Utkání jsme začali bez bázně a prvních deset minut jsme byli favoritovi vyrovnaným soupeřem. V 11. minutě jsme po naší chybě inkasovali a za dalších pět minut ještě dvakrát. I tak jsme se začali osmělovat, i na špatném terénu jsme si začali lépe přihrávat, přestali jsme se bát něco vymyslet a i jsme se dostávali k zakončení. I tak jsme ale dostali další dvě branky po rychlých kontrech. Od stavu 5:0 jsme už byli opravdu rovnoceným soupeřem. Po střele Lukáše Chlumského vyražený míč uklidil do sítě Kuba Sucharski a poločas skončil s míčem v naší síti přímo z rohu.  Druhý poločas jsme zvládli už podstatně lépe. Soupeře jsme nepouštěli už tak do šancí a naopak my jsme jednu využili, když utekl Lukáš Chlumský a prostřelil domácího golmana. Od této chvíle to byl vyrovnaný boj. V65. minutě domácí vstřelili první gól ve druhé půli a tím se skóre uzavřelo. První poločas nám nevyšel, za zlepšení ve druhé půli je potřeba hráčům poděkovat.

Hráli : Michal Badžo, Lukáš Kárník, Petr Valenta, Lukáš Kopřiva, Honza Fořt,Lukáš Chlumský, Vladimír Kvapil, Pavel Klička, Lukáš Taraba, Dan Urbánek,  Matěj Jankovec.

Zhodnocení podzimní části sezóny 2017

Pro mužstvo starších žáků byl podzim 2017 zase jeden ze zlomových. Doposavad jsme hráli všechny soutěže na hřištích s menšími rozměry a s menším počtem hráčů. Podzim 2017 se odehrál konečně na velkém hřišti s jedenácti hráči. A to je velká změna pro všechny. Hráčů jsme měli před sezónou připraveno dost. Velký problém ale nastal ještě před sezónou. Z Doks se měli totiž vrátit tři zapůjčení hráči. Petr Valenta, Štěpán Šilhavý a Tomáš Turaz. První dva se zachovali jako libušíňáci a vrátili se, Tomáš Turaz nikoli a radši oproti naší domluvě zůstal v Doksích. A tak jsme začali bez golmana. A když jsme našli náhradního, vydržel odchytat tři kola a skončil taky. Takže se probíjíme soutěží s tímhle problémem. V posledních kolech máme v brance brankáře číslo tři.  Odehráli jsme tedy podzim okresního přeboru starších žáků. Hlavní motto celého podzimu bylo zvykání si na velké hřiště. Odehráli jsme pěkná utkání vítězná, pěkná utkání smolná, ale i horší, při kterých jsme se dopouštěli mnoha herních chyb, vyplývajících  ještě z nezažitých herních situací. Soutěž hraje 11 mančaftů, my jsme skončili po podzimu na devátém místě, díky smolně prohranému utkání se Zichovcem, kdy jsme byli 95% zápasu lepší a neproměnili jsme snad 8 tutovek a špatným zápasem se Slovanem, kdy jsme se nesešli a zápas odchodili. Hodnocení této zlomové půlsezóny  je ale lehce kladné. Máme stabilizovaných 14 hráčů, na jaře nám určitě pomohou dva hokejisté (Šilhavý a Jechumtál), kteří budou chodit častěji. Na lepší umístění a herní projev by ale bylo potřeba ještě sehnat tak tři, čtyři fatbalisty a druhého brankáře.

Do podzimu se zapojili :Lukáš Kárník, Štěpán Šilhavý, Tomáš Smutný, Petr Valenta, Michal Badžo, Ondřej Havelka, Jan Fořt, Lukáš Chlumský, Lukáš Kopřiva, Jakub Jechumtál, Dan Urbánek, Matěj Jankovec, Pavel Klička, Vladimír Kvapil, Jakub Sucharski, Lukáš Taraba.

SK Baník Libušín – SK Doksy 11.kolo 4.11.2017 1:6 ( 0:3 )

Jedenácté  kolo zaválo do Libušína družstvo Doks. Přijelo jako favorit, ale byli jsme připraveni se tentokrát lépe poprat o vítězství. Začátek tomu i nasvědčoval. V desáté minutě jsme vstřelili branku. Ale pro údajný ofsajd, který předcházel gólové akci, nebyl uznán. Než jsme se znovu zkoncentrovali soupeř udeřil po rychlém úniku po křídle. O proti minulému týdnu jsme ale bojovali, nedávali Doksům nic zadarmo, ale po dvou hrubkách jsme do půle dostali dvě branky. Druhou půli jsme začali aktivně. Zlepšili jsme kombinaci, byli jsme Dosům vyrovnaným týmem, ale opět jsme udělali chybu v obraně, kterou jsme zaplatili čtvrtým gólem. Nevzdávali jsme se a po hezké kombinaci přes střed hřiště jsme Honzou Fořtem snížili. Hrálo se na těžkém terénu a v závěru nám došly síly dřív než soupeři, který přidal ještě dva góly. Do zápasu zasáhli: Matěj Jankovec, Michal Badžo, Lukáš Kárník, Honza Fořt, Jakub Sucharski, Lukáš Kopřiva, Petr Valenta, Vladimír Kvapil, Pavel Klička,Lukáš Taraba, Lukáš Chlumský, OndřejHavelka, Dan Urbánek. Branka : Honza Fořt.

SK Baník Libušín – Slovan Kladno 10.kolo 28.10.2017 1:9 ( 1:4 )

v 10. kole okresního přeboru jsme přivítali na našem hřišti předposlední tým soutěže Slovan Kladno. Chtěli jsme navázat na velmi povedené utkání z minulého kola v Hostouni. Už ale účast ( spíšeneúčast ) některých hráčů zvěstovala něco jiného. Na střídání jsme měli jednoho náhradníka a izákladní sestava nebyla kompletní. To ale není omluvou za to, co jsme v zápase předvedli. Od saméhozačátku jsme si nepřihráli balón a bojovnost a touha se poprat o výsledek byla nulová.Do 25. minuty jsme mohli prohrávat o osm branek, ale soupeř mařil jednu šanci za druhou. A tak jsme prohrávali 0:3. Právě ve 25. minutě po snad první povedené akci překonal Honza Fořt hostujícího gólmana. To nás na okamžik nakoplo, ale po další hrubé chybě jsme ještě do poločasu inkasovali počtvrté.Druhou půli už jsme dohrávali jen s obavou, že dostaneme desátý gól. To se nestalo. Do zápasu zasáhli: Matěj Jankovec, Michal Badžo, Lukáš Kárník, Honza Fořt, Jakub Sucharski,Lukáš Kopřiva, Petr Valenta, Vladimír Kvapil, Pavel Klička,Lukáš Taraba, Lukáš Chlumský,Branka : Honza Fořt.

Hostouň  – SK Baník Libušín  9.kolo  22.10.2017   1:1 ( 0:0 ) pk. 1:4

Na utkání 9. kola jsme zajeli na hřiště do Dobrovíze, kde má dočasný azyl klub Hostouně. Na hřišti v blízkosti letiště Václava Havla byl velmi těžký, bahnitý terén. S ním jsme si v prvním poločase poradili lépe my. Lépe jsme se pohybovali, a i když to byl především boj, měli jsme více příležitostí ke skórování. O ještě více šancí nás připravovalo hodně zbytečně zkažených přihrávek a ukvapených rozhodnutí.  Z naší strany jsme měli hodně střeleckých pokusů, největší šanci spálil Lukajda Chlumský, který z těžké pozice přestřelil prázdnou branku. Náš gólman nemusel řešit nic. Ve druhém poločase domácí tým podporoval vítr v zádech. I psychická výhoda hry na svojí branku byla najednou znát. Utkání bylo rázem vyrovnané. Šance přibývaly na obou stranách. Ve 40. minutě zahrávala Hostouň přímý kop z 25 metrů. A bohužel rána přeletěla našeho brankáře 1:0. Po tomhle šoku hned z prvního protiútoku šel velmi důrazně do souboje s brankářem Kuba Jechumtál a odražený míč dorazil Lukajda Chlumský do branky. 1:1. Od téhle chvíle jsme byli lepším mužstvem. Hlavně díky lepší kombinaci a vůlí po vítězství jsme si vytvořili několik gólových situací. Ty jsme ale nevyužili.  A tak na řadu přišly pokutové kopy. V těch jsme jasně dominovali a připsali si zasloužený bod navíc.

Hráli : Michal Badžo, Lukáš Kárník, Petr Valenta, Ondřej Havelka, Lukáš Kopřiva, Honza Fořt, Kuba  Jechumtál, Lukáš Chlumský, Vladimír Kvapil, Pavel Klička, Lukáš Taraba, Dan Urbánek,  Matěj Jankovec a Kuba Sucharski.

SK Baník Libušín – Zichovec 8.kolo 14.10.2017 2:3 ( 1:3 )

V sobotu 14.10.2017 jsme nastoupili k utkání 8.kola okresního přeboru žáků doma proti Zichovci. Hrálo se za krásného, slunečného počasí. Po ranní mlze byla hodně mokrá tráva. A ta ovlivnila začátek utkání. Po našem tlaku, kdy jsme deset minut nepůjčili soupeři míč, jsme z první střely na naší branku obdrželi
první gól. Po rychlé střele právě na mokré trávě. Branka se na našem výkonu nepodepsala. Ba naopak. Soupeře jsme mačkali ještě víc. Stříleli jsme a z brejku Lukajda Chlumský trefil tyč. Nedáš dostaneš. Z trestného kopu ( druhá střela na naší branku ) jsme inkasovali podruhé. Obraz hry se neměnil. Hráli jsme kombinačně, soupeře přehrávali. Ve 31. minutě zahrával Lukáš Kopřiva trestný kop, brankář míč neudržel a Lukajda Chlumský dorazil. Tímhle gólem jsme se měli dostat do hry. Jenže ještě v téže minutě v euforii z našeho gólu, jsme po rychlém brejku soupeře dostali třetí gól. 1:3 skončil první poločas. Druhý poločas přinesl z naší strany bitvu o zvrácení výsledku. Zichovec jsme přehrávali, bojovali, hráli 80% na soupeřově půlce. Vytvořili jsme si minimálně pět ložených šancí, ale podařilo se nám proměnit jen jednu. A tak jsme doma prohráli, i když jsme byli celý zápas lepší. Fotbal se ale hraje na branky a těch jsme dali málo. Pochvala všem za bojovnost a nesložení zbraní.
Do zápasu zasáhli: Matěj Jankovec, Michal Badžo, Lukáš Kárník, Honza Fořt, Ondřej Havelka, Lukáš Kopřiva, Petr Valenta, Štěpán Šilhavý, Vladimír Kvapil, Pavel Klička, Dan Urbánek, Lukáš Taraba, Lukáš Chlumský,
Branky: Lukáš Chlumský 2

Unhošť – SK Baník Libušín 9:0 ( 6:0 )

V pondělí 25.9.2017 jsme odehráli vsunuté utkání 4. kola okresního přeboru starších žáků na hřišti Unhoště. Odjeli jsme k zápasu s jedenácti hráči, bez čtyř opor, které byly nemocné. Do branky nastoupil Michal Badžo a ostatních deset hráčů bojovalo bez střídání proti velice silnému soupeři. Celý zápas jsme se bránili. První poločas jsme inkasovali 6x, druhý 3x. Příští zápas nastoupíme v plné sestavě a výsledek a hlavně hra, budou určitě jiné. Všem hráčům patří pochvala i tak za to, že bojovali i za tak nepříznivého vývoje.
Sestava: Michal Badžo,
Matěj Jankovec, Honza Fořt, Petr Valenta, Kuba Jechumtál, Pavel Klička, Lukáš Chlumský, Lukáš
Kopřiva, Dan Urbánek, Lukáš Taraba a Ondřej Havelka.

SK Baník Libušín – Lhota  7.kolo  13.9.2017   8:2 ( 3:1 )

Ve středu 13.9.2017 jsme předehráli utkání 7. kola se soupeřem ze Lhoty. Utkání bylo zprvu opatrné z obou stran. První velkou šanci měl Lukajda Chlumský. Po centru Petra Valenty z metru přestřelil prázdnou branku. Vše si vynahradil v 16. minutě. Lukáš Kopřiva vystřelil a vyražený míč dorazil do sítě a o dvě minuty později vstřelil branku hlavou, opět po krásném centru. Třetí branku přidal po žonglérském kousku ve vápně Honza Fořt.Tuto fázi utkání jsme hráli kombinační, líbivý fotbal. Ale moc nás to táhlo dopředu. Toho soupeř využil k rychlým brejkům. Jeden skončil střelou těsně vedle branky, druhý kouzelnicky zlikvidoval Kuba Lukáč na brankové čáře. A komplikace nekončily. Po faulu zahrávala Lhota penaltu, tu zlikvidoval opět Kuba v brance. Lhota tou dobou hrála na útočné vlně a před přestávkou vstřelila gól, jak jinak než z brejku.  Na druhou půli nás posílil Štěpán Šilhavý. Začali jsme náporem. Hned ve třetí minutě dal branku Váňa, za dvě minuty přidal pátý gól Kuba Sucharski dalekonosným lobem. Za další dvě minuty dovršil hattrick Lukáš Chlumský a po dvou minutách pálil poprvé do sítě Lukáš Taraba. O vítězi bylo rozhodnuto. Na obou stranách padl ještě jeden gól. Dneska tedy vítězství po hezkém a i fotbalovém výkonu. Pochvala.

Do zápasu zasáhli: v brance  Kuba Lukáč; obrana  Kuba Sucharski, Honza Fořt, Lukáš Kárník, Michal Badžo;  záloha  Petr Valenta, Lukáš Kopřiva, Lukáš Chlumský, Štěpán Šilhavý ; útok  Onřej Havelka, Dan Urbánek, Lukáš Taraba, Vladimír Kvapil.

Branky : Chlumský 3, Váňa 2, Sucharski 1, Fořt 1, Taraba 1

SK Baník Libušín – Velvary  3.kolo  9.9.2017   0:9 ( 0:3 )

Dne 9.9.2017 jsme nastoupili k prvnímu mistráku na domácím velkém hřišti. Přijel silný soupeř z Velvar. Utkání jsme začali ve velkém stylu. Hned v první minutě utekl po křídle Petr Valenta, nacentroval před branku a z metru Lukáš Chlumský nestrefil pořádně míč. Mohlo to být hned v 1. minutě 1:0. Na mohlo se ale nehraje. Od tohoto okamžiku začaly dominovat Velvary. A nedominovaly jen herně, ale i vyspělostí hráčů. Čtyři velvarští byli o hlavu a více větší než naši hráči. Do poločasu jsme obdrželi tři branky a třikrát zvonila branková konstrukce. Druhou půli jsme začali s menší bázní, vytvořili jsme si tři gólové příležitosti, ale tím jsme soupeři odkryli zadní vrátka ještě víc a byli jsme potrestáni ještě šesti brankami.   Hráči utkání ale odmakali. Je vidět, že na velkém hřišti musíme hodně zlepšit pohyb ve velkém prostoru a zvyknout si na něj. Byl to na něm náš zatím druhý zápas a tak se všechno bude lepšit.

Do zápasu zasáhli: v brance  Kuba Lukáč; obrana  Kuba Sucharski, Honza Fořt, Lukáš Kárník, Tomáš Smutný; záloha   Michal Badžo, Petr Valenta, Kuba Jechumtál, Lukáš Kopřiva;  útok  Lukáš Chlumský, Onřej Havelka, Dan Urbánek, Lukáš Taraba, Vladimír Kvapil.

Stehelčeves  – SK Baník  1.kolo  3.9.2017   3:4 ( 2:4 )

Den 3.9.2017 byl datum, kdy mládežnický tým Libušína po dlouhých letech nastoupil na velké hřiště. V soutěži starších žáků to byla pro všechny hráče premiéra. Hrálo se ve Stehelčevsi za slunečného, pěkného počasí. Utkání jsme začali  dobře. Hezky jsme kombinovali, pomalu jsme si zvykali na velké hřiště a i jsme soupeře dostali pod tlak. Vytvořili jsme si dvě gólovky, ale neproměnili. Jak už to v kopané chodí, po první akci soupeře jsme dostali branku, když lehkou přihrávku náš brankář neudržel  a soupeř doťukl. To nás naštěstí nakoplo k ještě větší aktivitě a s chutí hrající Lukajda Chlumský zařídil během pěti minut dvě penalty. První proměnil  Lukáš Kopřiva, druhou Michal Badžo. Za další chvíli po centru před branku a následné skrumáži  přidal svou druhou branku Michal Badžo a následně zvýšil na 4:1 Honza Fořt. V tu chvíli jsme hráli hezký fotbal. Kaňkou před poločasem byla obdržená branka v samém závěru. Do druhé půle jsme nastoupili s tím, že budeme v klidu kombinovat, držet balón a vedení ještě pojistíme. Opak byl ale pravdou. Začali jsme se utápět v kličkách, kupili jsme nepřesné přihrávky a tím jsme dostali domácí zpátky do zápasu. Nestačili jsme v tu chvíli hlavně důrazem a vůlí hrát dopředu. Odvraceli jsme jeden útok za druhým. Jeden jsme však zastavit nedokázali a bylo to o branku. I když se nám hra nedařila, bojovností jsme už vedení a potažmo i vítězství uválčili.

Do zápasu zasáhli: v brance  Kuba Lukáč , obrana  Kuba Sucharski, Honza Fořt, Lukáš Kárník, Matěj Jankovec, záloha   Michal Badžo, Petr Valenta, Kuba Jechumtál, Lukáš Kopřiva ,  útok  Lukáš Chlumský, Onřej Havelka, Dan Urbánek, Lukáš Taraba. Branky: Badžo 2, Fořt 1 a Kopřiva 1

Přihlásili jsme soutěž starší žáků. Držíme si palce, že jí zvládneme se ctí. Držet nám je taky.  Věříme, že s trenérským duem Michal Škarda & Kopr to dáme!

Dnes  (30. srpna) jsme sehráli první a zároveň také poslední přípravné utkání na novou sezónu. Hráli jsme poprvé na celé hřiště, proti velice silnému spoupeři. Prohráli jsme 1:4, ale o výsledek tu nešlo.Všechny zúčastněné musím pochválit. Sešli jsme se v neúplné sestavě, opět bez brankáře. Všichni udělali maximum, podali výkon na hranici možností.Bohužel ti co nepřišli, své kamarády, mě i rodiče nechali ve štychu. Je to škoda. Někdo může, někdo nechce. Bohužel je fotbal kolektivní hra a dokud to nepochopí všichni, my co chodíme to nezvládneme.
Proto doufám, že na první mistrák přijdeme všichni a budeme reprezentovat Baník jako doposud.  (3.9.2017)

Sezóna 2016-17

SK Kladno – SK Baník 25.kolo 6.6.2017 6:3 ( 2:1 )

K dalšímu zápasu jsme jeli na SK Kladno. Kladenští hráči jsou postavami menší, ale fotbal umí. Byli rychlí, fotbaloví a jejich akce už snesou parametry fotbalového myšlení. Problémy jsme měli s jejich rychlými kombinacemi. Ale přizpůsobovali jsme se a v deváté minutě jsme po rohu šli Chlumským do vedení. Kladno si hrálo stále svou hru, mělo šance, ale Jechumtál trefil tyč a mohlo to vypadat jinak, protože naším vedením strácelo Kladno jistotu. Tu bohužel získalo vtřelením dvou branek. Obě byly jak přes kopírák. Centr a hlavou osamoceným hráčem. Druhý poločas se hrál za deště a ten svědčil víc zase Kladnu. Bohužel jsme měli karty ve svých rukou. Třikrát jsme šli na branku soupeře v přečíslení, ale místo kombinace a přihrávky před branku, jsme se ukličkovali a promarnili. Soupeř to potrestal gólem z rychlého brejku. Ve 40. minutě vykřesal naději Jechumtál hezkou brankou z dálky, ale to bylo z naší strany všechno. Strojovou kombinační hrou Kladna jsme dostali další tři branky a bohužel jsme se rozsypali i jako tým. Po chybné kladenské rozehrávce ještě korigoval Chlumský.  Po parádním vystoupení proti Vinařicím před třemi dny, byl předvedený výkon velkým zklamáním.

Branky : Chlumský 2, Jechumtál 1

SK Baník Libušín – Vinařice 24.kolo 3.6.2017 3:3 ( 0:1 ) 3:4 pk

Dne 3.6.2017 jsme nastoupili k dalšímu mistráku na domácím hřišti proti silným Vinařicím. Silné jsou už jenom proto, že dvě třetiny hráčů jsou postavou do dorostenecké kategorie. Začátek zápasu to hned potvrdil. Hrálo se na naší polovině, soupeř nás přehrával jak kombinačně, tak rychlostně a hlavně v osobních soubojích, které byly hodně ze strany Vinařic důrazné. V 15. minutě jsme po střele z dálky dostali branku a díky velké obětavosti jsme už tento výsledek udrželi do poločasu.Do druhé půle jsme udělali pár změn v rozestavení hráčů, strach jsme nechali v kabině a hned to bylo znát. Byli jsme to my, kdo začal diktovat tempo hry. Během pěti minut jsme měli čtyři vyložené šance. Vyrovnali jsme ale až z trestného kopu Kopřivou. Bohužel Vinařice po naší nepozornosti šly zase do vedení. Obraz hry se ale nezměnil. Byli jsme lepší, bojovali. A branky se dostavily. Pět minut před koncem po rohu krásně hlavou vyrovnal Fořt a v poslední minutě po závaru Badžo strhl vedení na naší stranu. Do konce zápasu zbývalo 30 vteřin a my jsme se bohužel přesvědčili, že se fotbal hraje až do úplného konce. Soupeř rozehrál a vyrovnal. V následných penaltách jsme štěstí neměli a prohráli. I tak to byl snad nejlepší jarní výkon. Hlavně po bojovné a týmové práci. Bezva !!!!!!!!!!!!!

Hráli : Chlumský, Fořt, Kopřiva, Pavel Valenta, Kvapil, Sucharski, Taraba, Havelka, Urbánek, Jechumtál a Badžo.

Branky: Fořt, Kopřiva, Badžo.

Slovan Kladno – SK Baník Libušín 19.kolo 4.5.2017  1:4 (1:1)

Dalším naším utkáním byl zápas 19.kola JAKO-okresního přeboru mladších žáků se Slovanem Kladno na jeho hřišti. Naše mužstvo bylo oslabeno o hlavního trenéra Michala Škardu, který jel okouknout jak se „dělá“ fotbal v USA ☺☺☺ a hlavně o některé hráče, kteří vinou nachlazení, nebo školy nemohli nastoupit. Hrát bohužel nemohl ani Kuba Lukáč a Lukáš Kárník  (dva hráči narozeni 2003), tudíž jsme přišli o brankáře a štítového záložníka a nastoupili pouze ze sedmi hráči v poli a brankářem, jak jinak než výtečným náhradníkem z pole Honzou Fořtem. Do utkání jsme vstoupili s defenzivní taktikou a hrou na rychlé brejky a už po 7. minutách jsme slavili úspěch. Po rychlém přechodu do útočné fáze se trefil Lukáš Chlumský (0:1). Soupeř se ale tlačil před naši bránu a z toho vyústil vyrovnávací gól ze 16.minuty (1:1). Tak skončil i poločas, po kterém už naši hráči pociťovali únavu, jelikož nebyl nikdo na střídání a soupeř měl náhradníků plnou lavičku. Druhý poločas tak začal náporem domácích, který ovšem vyšel naprázdno, jelikož všichni naši hráči plnili skvěle obrané povinnosti a hra se pomalu začala vyrovnávat. Ve 48. minutě to přišlo, po dobrém napadání na vlastní polovině jsme získali balon a rychlým přechodem se dostali do velké šance, ve které byl „sestřelen“ v pokutovém území Lukáš Chlumský, jasná penalta. K té se postavil Lukáš Kopřiva a nekompromisně k levé tyči poslal Baník do vedení (1:2). Domácí začali hrát na riziko, z čehož jsme ke konci utkání vytěžili ještě branku Lukáše Chlumského z 58.minuty (1:3) a v poslední minutě završil naše vítězství Lukáš Kopřiva (1:4).

Branky : Chlumský 2, Kopřiva 2

V závěru bych chtěl klukům poděkovat za přístup k utkání, jelikož někteří hráli na netradičních postech a na hranici svých sil. Všichni odvedli SKVĚLOU PRÁCI, borci nastoupili v této sestavě :

Brankář : Honza Fořt

Obrana : Kuba Sucharski, Jakub Jechuntál, Michal Badžo

Záloha : Lukáš Chlumský, Lukáš Kopřiva, Ondřej Havelka

Útok : Pavel Valenta

Velvary – SK Baník Libušín  18.kolo  23.4.2017   4:4 ( 1:3) pokutové kopy  0:1

Na další mistrák jsme si museli přivstat. Odjížděli jsme v neděli už v osm hodin ráno do Velvar, které jasně vévodí tabulce s šestibodovým náskokem a impozantním skóre. Takže nic lehkého nás nečekalo. Jeden z hlavních bodů byl, abychom začali hrát hned od začátku zodpovědně a neprohrávali ( jako už tolikrát ) hned od prvních minut. A přesně to se nestalo. Hned ve druhé minutě, kdy po špatném výhozu brankáře a chybě při zpracování  míče jsme inkasovali. Byl to klasický startovní šok. Valil se na nás jeden útok za druhým a hlavně zásluhou brankáře jsme nedostali další minimálně dva góly. Vše ale změnila 9. minuta. Lukáš Chlumský prostřelil ze strany velmi dobře chytající domácího golmana – 1:1. Rázem jsme se přizpůsobili herně a v bojovnosti a tvrdosti jsme velvarské i převyšovali. Šance se střídaly na obou stranách, ale tři minuty před poločasem jsme jednu proměnili my. Kuba Jechumtál našel Chlumského a ten se opět nemýlil. Poločas 2:1 pro nás.   Druhá půle začala samozřejmě náporem domácích. Ve 36. minutě ale zahráli malou domů, kterou gólman chytil do ruky. Kopali jsme nepřímý kop a z následné mely zvýšil  Kuba Jechumtál na 3:1. Bohužel jsme v tuhle chvíli víc přemýšleli na ubránění výsledku. Odkopávali jsme balóny, to soupeře dostalo do tlaku a výsledkem bylo vyrovnání na 3:3. Pak už to byl nádherný boj kdo z koho. Blíž k vítězství jsme byli my, když po průniku završil hattrick Lukáš Chlumský, ale náporu domácích jsme neodolali a minutu před koncem jsme dostali gól, který určil konečné skóre – 4:4. V penaltové rozstřelu jsme měli pevnější nervy. Domácí nedali penaltu ani jednu, naši výhru pojistil bombou Vláďa Kvapil. A tak po heroickém výkonu vezeme z prvních Velvar 2 body !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Branky: Chlumský 3, Jechumtál 1.

SK Baník Libušín – Libčice   17.kolo  8.4.2017   2:1 ( 1:0)

Ve středu 12.4.2017 jsme si doma předehráli sobotní mistrovské utkání proti Libčicím. Nechtěl jsem, aby hráči měli pocit sebeuspokojení už před zápasem z důvodu toho, že Libčice figurují na posledním místě. Bohužel se v průběhu utkání stal pravý opak. Začali jsme dobře, kombinovali jsme a vytvářeli si šance. Kopřiva nastřelil tyč, Chlumský po rohu nedostal míč do opuštěné branky a byli tu i další. Až v 15. minutě jsme se ujali vedení po centru a následném doražení po skrumáži Koprem do opuštěné branky. Gólem se paradoxně hra vyrovnala a byli jsme rádi,že poločas skončil 1:0. Do druhé půle jsme nastoupili s tím, že náskok navýšíme a budeme hrát v klidu. První bod jsme splnili, když nejlepší brankový nahrávač poslední doby Taraba našel volného Chlumského a ten ranou do šibenice zvýšil na 2:0. Od té chvíle začalo ale naše trápení. Soupeřovi hráči začali hrát agresivně, bojovali a snížili po rychlém úniku na 2:1. Až do konce jsme se už nedostali k naší hře, všude jsme byli druzí a jen díky nemohoucnosti libčických útočníků a našemu gólmanovi ( 4x běželi sami na branku ) jsme udrželi vedení až do konce. Tři body jsou doma, ale hodně se štěstím.

Branky: Lukáš Kopřiva 1, Lukáš Chlumský 1

Slaný – SK Baník Libušín  16.kolo  8.4.2017   3:4 ( 0:3)

Další mistrák nás čekal ve Slaném. Odjeli jsme k utkání v devíti hráčích, takže střídat mohl jeden hráč. Čekalo nás tedy perné utkání, téměř bez možnosti střídání. V brance musel nastoupit Honza Fořt, který už se těšil, že si zahraje v poli. Hráči Slaného byli technicky vyspělí, my jsme ale odpovídali velkým nasazením a odhodláním urvat první jarní vítězství. Ve 12. minutě po hezké kombinaci začal tenhle cíl naplňovat Lukajda – 0:1. V téhle fázi jsme hráli opravdu dobře, nenechávali jsme slánké rozehrát a za 2 minuty po Havelkově forčekingu si dali domácí vlastní gól – 0:2. A za devět minut bylo ještě veseleji. Lukajda našel krásně Jechiho (Jakub Jechumtál ) a ten prostřelil gólmana – 0:3. Tak skončil poločas, vyhráno ještě ale nebylo, což potvrdil vývoj poločasu druhého. Slánští začali více útočit, vytvořili si velký tlak, měli postupem času více sil, protože měli 8 hráčů na střídání. Výsledkem byl zvrat na 3:3 a s námi to v tuto chvíli nevypadalo dobře. Ale nesmírnou bojovností jsme rozjeté Slaný nejen zastavili, ale po krásné nahrávce Lukáše Taraby dal Jechi svůj druhý gól. Ukázalo se, že byl vítězný, protože jsme už výsledek za cenu velké obětavosti udrželi. Za tenhle bojovný výkon velká pochvala všem!!!!!!!!!!!!!!!

Branky: Jechi ( Jechumtál ) 2, Lukajda 1 a po Havelkově napadání vlastní.

SK Baník Libušín – Hrdlív   15.kolo  1.4.2017   3:3 ( 2:1) 2:3 na pk.

K prvnímu domácímu zápasu jsme nastoupili proti Hrdlívu. Kromě Kopra a Vládi Kvapila jsme byli kompletní. Bylo krásné počasí a tak jsme si chtěli nadělit první jarní vítězství. Začali jsme aktivně, hráli jsme na soupeřově polovině, ale po třech minutách jsme z prvního útoku soupeře dostali gól. To nás ale nevyvedlo z naší hry. Byli jsme lepším týmem, vytvářeli jsme si šance a do 19. minuty jsme Lukajdou otočili na 2:1.

Druhou půli jsme pokračovali  ve vytváření a pálení šancí. Kdyby ( a to je to kdyby ) jsme je proměnili, vedli bychom v pohodě 5:1. Jak to tak ale chodí, ve 34. minutě jsme zahráli rukou ve vápně, penalta 2:2, za dalších 8 minut po chybě obrany 2:3. A začalo naše trápení. Nepřihráli jsme si, byli jsme nervózní a čas rychle ubíhal. Velká pochvala je ale za bojovnost a z ní vyvynuvší se vyrovnávací gól 3 minuty před koncem. V penaltové loterii byl šťastnější Hrdlív – 2:3, takže bereme 1. jarní bodík.

Branky: Lukajda ( Chlumský ) 2, Jakub Jechumtál 1.

Kablo Kročehlavy -SK Baník Libušín – 14.kolo 23.3.2017 6:1 ( 3:0)

Po zimní přestávce jsme zajeli na první jarní kolo na Kablo Kročehlavy. Celou zimní přípravu jsme se

téměř nesešli v kompletním složení. Přípravný zápas jsme před tímto ve Hřebči vyhráli a tak panoval

před startem jara mírný optimismus. První rána přišla hned při srazu na náměstí, kde jsme zjistili, že

tři hráči nedorazili pro nemoc a Kopr dorazil nemocný.

Sestava se tedy celý zápas lepila, jak to šlo a výkon a výsledek tomu také odpovídal.

Hned z prvního útoku jsme dostali v 1. minutě branku, v desáté druhou. Hra byla nervózní, nepřihráli

jsme si balón a Kablovka byla jasně lepší od začátku do konce.Poločas skončil 3:0.

Ve druhé půli se hra na deset minut vyrovnala, snížili jsme Lukajdou ( Chlumský ) na 4:1, ale během

dvou minut jsme po chybách dostali 2 góly. Pak už jsme se jen bránili a nakonec výsledek 6:1 byl pro

nás milosrdný. Byla to velká lekce, snad je dobře, že přišla takhle brzo (27.3. 2017).