Výsledek posledního zápasu

SK Baník Libušín 6 - 1 SK Rakovník "B"
10 Srp 2019 - 17:00

První zápas v nové soutěži pro nás znamenal velkou neznámou. Přes léto nastal v kádru velký pohyb. Odešlí Havrda, Bittengel, Švec, Obradovič, Sejtarija. Naopak se nám podařilo přivést Čurdu, Kaválka, Houhu, Křenka, Müllera a Friče. Na sehrání nebylo přes léto dost času. I tak se nám první zápas vcelku vydařil. Do zápasu jsme vstoupili aktivně a po zásluze šli do vedení v 18. min., kdy se Křemenův pokus jen tak tak došoural za brankovou čáru – 1:0. Od 25. min. začali být nebezpečnější hosté. Naštěstí selhali ve své velké šanci, kdy hráč hostí přehlavičkoval branku z malého vápna. Do kabin se šlo za našeho těsného vedení. I začátek druhého poločasu vyzněl pro našeho soupeře, naštěstí však naše obranná hra fungovala dobře a nepouštěla hosty do šancí. V 51. min. jsme podnikli rychlý protiútok, Křemen našel ve vápně Křenka, který se štěstím o břevno zvýšil naše vedení na 2:0. Soupeř se snažil o nátlakovou hru, nechával však vzadu velká okénka, kterých jsme dokonale využili v 59. min.. Středem hřiště utekl Křemen a s přehledem zvýšil podél brankáře na 3:0. Náznak dramatu nastal v 63. min., kdy hostující hráč napřáhl z 25 m a krásnou ranou o tyč upravil na 3:1. Již za 4 minuty ale bylo vše jinak. Caizl obral hosty uprostřed hřiště o míč, přihrál Křemenovi, který byl faulován. Z následného TK sám faulovaný dovršil hattrick – 4:1. Za tohoto rozhodnutého stavu jsme pak již soupeři nic nedovolili a sami předváděli pěkné akce a nový hráč Čurda vstřelil dva krásné góly. Nejprve v 79. min. zakončil „ťukes“ lobem přes brankáře – 5:1. A v 84. min. se do míče opřel z 20 m a míč skončil v levé šibenici hostující brankáře – 6:1. Utkání se nám výsledkově vydařilo, v herním projevu jsme však měli ještě výpadky, které se snad postupem času budou s větší sehraností odstraňovat.

Sestava: Hejduk – Houha (83. min. Portužák), Veselý „K“, Müller, Výborný – Abrhám, Kaválek (85. min. Kopřiva), Caizl (79. min. Frič), Čurda, Křenek (74. min. Říčka) – Křemen (76. min. Neuman)

Branky: Křemen 3x, Čurda 2x, Křenek

Diváků: 80, rozhodčí: Nerad, Žaba, Brýl, delegát: Kudrna

ŽK: Houha, Frič