Sparta Kutná Hora : SK Baník Libušín – 4:3 np (0:2) 20.10. – 10:15

Sestava: Hejduk – Výborný, Portužák, Veselý, Caizl – Pucholt (93. min. Fujdiar), Abrhám, Zadina, Křemen (88. min. Bejbl J.) Obradovič – Sejtarija
Rozhodčí: Polák, Vyhnal, Hes Delegát: Netáhlík
ŽK: Obradovič, Abrhám, Pucholt, Zadina Diváků: 150
Do Kutné Hory jsme odjížděli bez potrestaných Cipry (8 měsíců), Švece (5 týdnů) a zraněných, Houšky, Havrdy a Bittengla. Hrál se oboustranně nepohledný fotbal. Pěkné kombinace bylo jako šafránu, převažovali nakopávané míče. V 19. min. zahrávalo naše mužstvo rohový kop, na který si naběhl Zadina a s pomocí teče domácího obránce nás dostal do vedení – 0:1. Poté pokračoval nezáživný fotbal, který ukončila 47. min., kdy se dostal k míči Křemen a střelou z 20 m překonal domácího brankáře – 0:2. Vstup do druhého poločasu se povedl lépe domácím, kteří v 50 min. nepříliš prudkou střelou snížili na 1:2. Uplynuly však jen 2 minuty, Obradovič utekl po levém křídle, jeho střela bylo zblokována jen k Sejtarijovi, který již zakončoval do prázdné branky – 1:3. Tento nadějný výsledek jsme drželi do 78. min., kdy domácí využili vymyšlený trestný kop ke snížení na 2:3. A začalo naše trápení, které nás provází tímto podzimem. Takticky jsme závěr utkání odehráli na úrovni čtvrté třídy, nedokázali jsme si přihrát, neustále jsme nakopávali balony dopředu, nebyli jsme důrazní uprostřed hřiště a opět, již počtvrté!!!!, jsme za to byli potrestáni. Tentokrát v 90. min. vyrovnávací brankou na 3:3. A jelikož penalty neumíme, stejně jako konce zápasu, opět jsme 3 neproměnili, tak jsme odevzdali domácím i bonusový bod.

FC Čechie Vykáň : SK Baník Libušín – 2:1 (0:0) – 6.10. – 10:15

Cipra –Portužák, Houška, Veselý, Výborný (69. min. Fujdiar) – Pucholt (84.min. Bejbl J.), Abrhám, Zadina, Havrda – Obradovič –– Sejtarija

Rozhodčí: Garaja, Žaba, Kaucký Delegát: Hnilička
ŽK: Abrhám, Pucholt, Sejtarija Diváků: 100
Od začátku zápasu nás domácí zatlačili na naši polovinu a jen jsme se bránili za cenu odkopů. V tuto dobu nás podržel brankář Cipra, který chytil tutovku domácích. To trvalo do 10. min., kdy se hra začala vyrovnávat a od 20 min. převzalo iniciativu naše mužstvo, bylo častěji na míči, lépe kombinovalo a dostávalo se i do šancích. Ty tutové však neproměnili Abrhám a Sejtarija. V poslední minutě ještě trefil Havrda z přímého kopu tyčku. Do druhého poločasu jsme vstoupili o hodně lépe, než do poločasu prvního. V 52. min. pronikl do vápna Obradovič, byl faulován a sám penaltu proměnil – 0:1. Od 65. min. jsme se začali dostávat pod velký tlak domácích. Neudrželi jsme balon, rezignovali na kombinaci a jen nakopávali míče dopředu. Dlouho nám tato taktika vycházela, konec však pro nás, již poněkolikáté, byl hořký. Domácí vyrovnali v 82.min. Lukášem Jarolím, který nikým neatakován, trefil krásně míč přesně k tyči. Naše mužstvo se však nepoučilo a dál nechalo hrát domácí, kteří vstřelili v 89. min. vítěznou branku. Opět jsme ztratili zápas v závěru a propadáme se tabulkou stále hlouběji.

SK Baník Libušín : TJ Sokol Nespeky – 0:2 (0:1) – 29.9. – 16:30

Cipra –Portužák, Houška, Veselý, Výborný (63. min. Bittengel) – Pucholt (46.min. Křemen), Caizl, Zadina (74.min. Fujdiar), Obradovič (74.min Bejbl J.) – Havrda – Abrhám
Rozhodčí: Remenec, Chládek, Tichý Delegát: Ploch
ŽK: Veselý Diváků: 100

Přijel k nám velmi dobře organizovaný soupeř. Naši hráči velmi těžce překonávali obrannou hru hostí. A když už se nám to podařilo a vstřelili jsme branku, zkazil na radost praporek pomezního rozhodčího, který odmával postavení mimo hru. V 23.min. se dostal do pokutového území Abrhám, jeho střela však skončila na tyči. Víc šancí si naše mužstvo nevypracovalo. Ovšem ani soupeře jsme do šancí nepouštěli. V 38. min. se však dostal k odraženému míči hostující hráč a z ofsajdové pozice??? vstřelil branku, kterou rozhodčí uznal – 0:1. Druhý poločas jsme měli více balon na kopačkách, ale do pokutového území jsme se probíjeli velmi těžce. Hráli jsme středem, kde jsme naráželi na zhuštěnou obranu soupeře. A tak jsme si šance vytvářeli jen z rohů. Bohužel Portužák hlavičkoval 2x z malého vápna vedle. Jak se mají tyto šance proměňovat nám ukázali hosté, kteří v 64.min. po rohovém kopu upravili na konečných 0:2. Přišla tak naše první prohra v normální hrací době. Kladem utkání je návrat Fujdiara, který se vrátil po dlouhodobém zranění.

SK Baník Libušín : SK Hřebeč – 2:3 np (1:1) – 23.9. 10:15

Cipra – Portužák D. (70. min. Bittengel), Houška, Veselý, Caizl – Výborný, Havrda, Zadina, Obradovič (82. min. Švec) – Křemen – Abrhám
Rozhodčí: Cílek, Ježek, Gerhardt Delegát: Blažej
ŽK: Portužák, Křemen
Diváků: 350
Branky: Abrhám, Křemen

AFK Tuchlovice: SK Baník Libušín – 2:1 np (0:1) – 15.9. – 17:00

Cipra –Portužák, Houška, Veselý, Caizl – Výborný (74.min. Zadina) – Křemen, Abrhám, Havrda, Obradovič (92.min. Pucholt) – Sejtarija Rozhodčí: Mansour, Němeček, Suchý Delegát: Helebrand
ŽK: Výborný, Houška, Portužák, Cipra ČK: Sejtarija Diváků: 180
Vyhraný zápas jsme prohráli…… První poločas hrálo naše mužstvo velmi dobře, domácí k ničemu nepustilo a samo bylo velmi nebezpečné. Domácí odvraceli naše útoky jen s vypětím všech sil. Bohužel neuspěl Obradovič sám před brankářem. V 26.min. však udeřilo. Sejtarija uvolnil Výborného, jeho střelu ještě Šimek vyrazil, ale jen před volného Abrháma – 0:1. I nadále jsme byli lepší, další branku jsme však již nevstřelili. Vstup do druhého poločasu se nám opět nepovedl. Domácí byli prvních 15 minut lepší, do šancí jsme je však nepouštěli. Od 60 minuty jsme hru vyrovnali, bohužel však začali úřadovat i rozhodčí. V 62.min. trefil Sejtarija jen tyč, v 68.min. šel sám na brankáře Obradovič, ale lekl se šance a ani ne zakončil. V 70. min. mohl ideálně zakončovat Havrda, ale míč z kopačky mu sebral Křemen. V 72.min. jsme konečně po krásné akci vstřelili branku, bohužel však z ofsajdu. Zápas jsme měli ve své moci, i přesto že nám rozhodčí viditelně pomáhali domácím. A přišla 73.min.. Domácí hráč odhodil Sejtariju na mantinel, ten neudržel nervy do protihráče strčil a byl vyloučen. Škoda, že rozhodčí neudržel stejný metr. Poté co do našeho brankáře o 5 minut později strčil domácí hráč, dostal jen žlutou kartu. Přes oslabení jsme byli aktivnější a hráli na polovině domácích. Vyjímkou byla 80.min. kdy střelu domácích výborně chytil Cipra. Pak však přišel dlouhý nákop, který naše obrana odvrátila míče se však zmocnil domácí hráč a vystřelil z 20 m přesně k tyči -1:1. To běžela 89.min. A tak se šlo na penalty, které nám vůbec nejdou. Přestože Cipra jich chytil 5, naši hráči byli tragičtí a druhý bod darovali domácím.

SK Baník Libušín : SK SPARTAK Příbram – 2:3 np (1:0) – 8.9. 17:00

Cipra – Portužák D., Houška, Veselý, Výborný – Caizl (78. min. Zadina), Havrda, Abrhám, Obradovič (70. min. Pucholt) – Křemen – Sejtarija),
Rozhodčí: Benák, Hron, Kinčl Delegát: Beneš
ŽK: Obradovič, Výborný, Cipra
Diváků: 150
Branky: Abrhám 2,
Utkání pro nás nemohlo začít lépe. Již v 6. min. utekl Křemen, přihrál Abrhámovi, který nás dostal do vedení přesnou střelou k tyči – 1:0. Hrál se oboustranně pohledný fotbal ve velkém tempu. Od 30. minuty začal přebírat iniciativu soupeř a naše mužstvo se do poločasu již jen bránilo. Prvních 10 minut druhého poločasu jsme byli Příbramy rovnocenným soupeřem. Pak však hru ovládli hosté a nás držel ve vedení pouze výtečný brankář Cipra. Ani on však na vše nestačil a hosté se zaslouženě dostali do vedení 1:2, když branky vstřelili v 65. a 75. min.. Naše mužstvo zaostávalo v pohybu. Přesto se ještě vzedmulo k náporu a posledních 10 minut jsme soupeře přehrávali silou vůle. V 88. min. vyrazil hostující obránce naši střelu rukou z branky, k údivu všech však zůstala píšťalka němá. Ani to naše hráče nepoložilo a po sérii rohů se dostal, v 94. min., odražený míč k Pucholtovi, ten našel centrem ve vápně Výborného, jehož hlavičku ještě brankář vyrazil na břevno, naštěstí však jen před zcela volného Abrháma, který hlavou upravil na 2:2. Ani to našemu mužstvu nestačilo, dál bylo aktivní a nakonec mohlo i vyhrát, kdy o minutu později minul centr Abrháma jen o milimetry hlavu Portužáka. To už by však pro hosty bylo velmi kruté. Pokutové kopy se nám nepovedli, v první sérii minul Havrda a ve třetí sérii chytil hostující brankář penaltu Veselému. Jelikož hosté všechny penalty proměnili, odváží si zasloužený bod navíc.

TJ Klíčany : SK Baník Libušín – 0:2 (0:1) – 1.9. 10:15

Cipra – Portužák D., Houška, Veselý, Výborný – Pucholt (46. min. Caizl), Křemen (86. min. Bejbl T.), Havrda, Abrhám, Obradovič – Sejtarija
Rozhodčí: Čermoch, Bartůšek, Budil, Delegát: Jahelka
ŽK: Veselý, Abrhám, Diváků: 80
Branky: Obradovič 2
Hrál se vyrovnaný zápas. Domácí se nezdržovali kombinací a posílali neustále dlouhé nakopávané míče, které naše obrana odvracela. A co neodvrátila, pochytal spolehlivý brankář Cipra. V 19. min. se na nás usmálo štěstí, kdy střelu Obradoviče tečoval domácí hráč do protipohybu brankáře – 0:1. Do druhého poločasu nastoupilo domácí mužstvo s touhou výsledek otočil. To mu ovšem naše dobře hrající mužstvo neumožnilo, naopak v 88. min. utekl Obradovič a upravil na konečných 0:2.

SK Baník Libušín : SK Hvozdnice– 2:1 (2:1) – 25.8. 17:00
Cipra – Portužák D., Houška, Veselý, Výborný – Pucholt, Havrda, Abrhám, Bejbl J. (65. min. Dimov) – Sejtarija (87.min. Neumann), Obradovič (90. min. Kopřiva)
Rozhodčí: Zoufalý,Pospíšil, Pudil Delegát: Myška
ŽK: Pucholt, BejblJ., Portužák D., Diváků: 150
Branky: Sejtarija 2,

Do utkání jsme vstoupili aktivně, drželi jsme míč na našich kopačkách a hosty jsme přehrávali. V 19. min. jsme byli za aktivitu odměněni, kdy špatné rozehrávky hostí využil Sejtarija po pěkném centru Bejbla – 1:0. Po brance jsme pokračovali i nadále v aktivitě. V 27. min. předvedli krásnou akci Obradovič se Sejtarijou, kteří si poradili s 5 protihráči a Sejtarija hlavou, po krásném centru Obradoviče, zvýšil na 2:0. Bylo veselo, bohužel ne dlouho. V 34. min. zahrávali hosté TK, který se dostal do malého vápna k volnému Třešňákovi a bývalý fotbalista Sparty Praha snížil na 2:1. Od tohoto okamžiku byli hosté lepší, naši hráči vypadli z rytmu a byli jsme rádi, když rozhodčí první poločas ukončil. Prvních 10. min. druhého poločasu jsme pokračovali ve výkonu ze závěru poločasu a nechali se soupeřem zatlačit. Poté jsme hru vyrovnali a mohli i zvýšit skóre, hostující brankář však vytáhl dva výtečné zákroky. Od 75. min. hosté vsadili vše na útok, posílali do našeho pokutového území jeden centr za druhým, naše obrana však vše uskákala, soupeře jsme do žádné vyložené šance nepustili. Bohužel jsme nevyřešili dobře ani jednu brankovou situaci a tak zápas skončil naším ubojovaným vítězstvím 2:1.

FC Velim : SK Baník Libušín – 1:4 (1:1) – 19.8. 17:00

Cipra – Portužák D., Houška, Veselý, Výborný – Pucholt, Dimov (65. min. Bejbl J.), Havrda, Abrhám, Obradovič (86. min. Kopřiva) – Sejtarija
Rozhodčí: Vlk M., Tvaroh, Roth, Delegát: Macháček
ŽK: Pucholt, Obradovič, Sejtarija, Diváků: 150
Branky: Sejtarija 2, Havrda, Bejbl J.
Do zápasu jsme vstoupili velmi výborně a již v 5. min. se prokličkoval do pokutového území Sejtarija a zblízka nás dostal do vedení – 0:1. Brzké vedení nám však spíše uškodilo a iniciativu začali přebírat domácí. Jen s vypětím všech sil jsme se bránili, 3x jsme míč vykopávali z brankové čáry. Nakonec přišla 45. min. faul Obradoviče v pokutovém území a penalta, kterou domácí proměnili – 1:1. Vstup do druhé půle se nám podařil. V 49. min. jsme měli výhodu přímého kopu z 22 m a ty Havrda umí. Krásnou střelou do šibenice nás dostal do vedení – 1:2. Hned za 3 minuty se na hranici velkého vápna uvolnil Sejtarija a křížnou střelou do stejné šibenice zvýšil naše vedení na 1:3. Od 75 min. začali domácí přebírat otěžě zápasu a opět jsme míšč vykopávali 2x z brankové čáry. Posledních 5 minut domácím již došli síly, měli jsme několik nadějných akcí, brankou skončila až ta v 89. min., kdy Sejtarija obešel 3 protihráče a přihrál před prázdnou branku Bejblovi, který upravil na konečných 1:4. Vezemi se tedy 3 cenné body zvenku.

SK Baník Libušín : SK Posázavan Poříčí n. Sázavou – 3:2 np (1:1) – 11.8. 17:00

Cipra – Portužák D., Houška, Veselý, Výborný – Pucholt (60. min. Bejbl J.), Havrda, Abrhám, Obradovič – Křemen (72. min. Dimov) – Sejtarija
Rozhodčí: Suchý, Němeček, Mansour, Delegát: Hnilička
ŽK: Abrhám, Veselý, Houška
Diváků: 150
Branky: Portužák D., Havrda
Hned na úvod krajského přeboru jsme přivítali mužstvo, které loňský ročník vyhrálo a navíc se posílilo o bývalého ligového hráče Slavie – Šenkeříka. Naopak my jsme byli oslabeni o zraněné hráče Caizla, Zadinu a dlouhodobě zraněného Fujdiara. Naše mužstvo se této výzvy nezaleklo. Od první minuty jsme byli lepší a chybělo nám jen lepší zakončení. Místo střelby ze střední vzdálenosti jsme se neustále snažili o kombinaci. Soupeř jen čekal na naše chyby, které však nepřicházeli. A tak došlo na pomoc rozhodčího. Po ojedinělém pobytu v našem pokutovém území padl jako podťatý k zemi Šenkeřík a rozhodčí nařídil naprosto nesmyslnou penaltu. Tu hosté v 23. min. Jíšou proměnili. Jejich radost však netrvala dlouho. V 25. min. jsme zahrávali rohový kop, Abrhám posadil centr přesně na hlavu Portužáka, který vyrovnal 1:1. Nadále jsme byli lepší, další branku jsme však již do poločasu nepřidali. Vstup do druhé půle se lépe vydařil hostům. Do 55. min. byli lepší. Poté se hra vyrovnala. V 62. min. byl na hranici pokutového území faulován Abrhám, rozhodčí však našemu hráči ukázal žlutou kartu. V 71. min. byl 20m od branky faulován Abrhám, k míči se postavil Havrda a dostal nás do vedení 2:1. V 76. min. se pěkně uvolnil Sejtarija, jeho střelou však hostující brankář vytáhl na roh. Bohužel poté opět zaúřadoval rozhodčí. V 81. min. odpískal další nepochopitelný faul před pokutovým územím, který Bohata proměnil ve vyrovnávací gól – 2:2. Do konce zápasu se již nic nestalo a tak přišli na řadu pokutové kopy. Ty jsme vyhráli a získali zasloužený bod navíc. Mužstvo je nutno pochválit. Zápas zvládlo velmi dobře a pokud bude takto pokračovat nemusíme mít o naše působení v této soutěži strach.