A tým

Sezóna 2020-2021

TJ Jíloviště : SK Baník Libušín – 1:3 (0:2)– 12.9. 17:00
Poráčanin –Portužák, Veselý, Muller, Výborný –Obradovič (63.min. Frič), Caizl (87.min. Pucholt), Čurda, Abrham, Fujdiar – Kaválek (80. min. Křenek)
Rozhodčí: Nerad, Budil, Pavlíková Nitche, Delegát: Kruliš
ŽK: Obradovič, Portužák, Diváků: 71
K dalšímu venkovnímu zápasu jsme zajížděli na malé hřiště do Jíloviště, kde se nám daří. A nejinak tomu bylo i tentokrát. Již začátek zápasu se nám povedl, do 10. min. Běžel Obradovič 2x sám na branku, bohužel však neproměnil. Našemu mužstvu to však na chuti hrát fotbal neubralo a bylo odměněno v 29. min., kdy nás dostal do vedení Portužák – 0:1. I nadále jsme předváděli poměrně pěkný fotbal a v 36. min. probuzený kanonýr posledních dnů Kaválek zvyšoval na 0:2. Druhý poločas již naše mužstvo hru kontrolovalo a naopak zvýšilo náskok v 77. min. Müllerem – 0:3. Za domácí již jen korigoval v 85. min. Pospíchal. Zajímavostí zápasu byl start bývalého ligového hráče Rajnocha, který byl v 76. min. po 2 ŽK vyloučen za hrubý faul.

 
FC Čechie Velká Dobrá : SK Baník Libušín – 1:3 (1:2) – 5.9. 17:00
Poráčanin –Pucholt (50. min. Portužák), Veselý, Muller, Výborný –Obradovič (56. min. Frič), Caizl, Čurda, Abrham, Fujdiar – Kaválek (82. min. Křenek)
Rozhodčí: Brýl, Klápa, Kaucký, Delegát: Zeman
ŽK: Čurda, Kaválek, Pucholt, Diváků: 120
Původně se mělo hrát utkání na našem hřišti, vzhledem k opětovnému nájezdu divokých prasat jsme však utkání přeložili na hřiště soupeře. Do utkání vstoupili lépe domácí, kteří nás přehrávali kombinační hrou, pohybem a důrazem, někdy až za hranicí únosnosti. Postupem času se však utkání vyrovnávalo a naše mužstvo podnikalo nebezpečné protiútoky. Po jednou takovém se uvolnil v 11. min. Kaválek a krásnou střelou dostal naše mužstvo do vedení – 0:1. Domácí se však nevzdávali a byli odměněni v 23. min., kdy porazil vyrovnal na 1:1. Od této doby se hra vyrovnala a šance byly na obou stranách. Ujala se však již jen další krásná Kaválkova rána v 33. min. – 1:2. Do druhého poločasu nastoupili domácí s odhodláním vyrovnat. Vytvořilo si i několik šancí, které však neproměnili. Postupem času jim docházela fyzická kondice a naše mužstvo začalo hru kontrolovat. V 79. min. utekl Abrham, předložil míč před prázdnou branku Kaválkovi, který dokonal hattrick -1:3.

SK Spartak Příbram : SK Baník Libušín – 3:1 (3:1)– 29.8. 17:00
Poráčanin –Houha (60. min. Frič), Veselý, Muller, Výborný –Pucholt, Caizl, Čurda, Abrham, Fujdiar – Kaválek
Rozhodčí: Blatný, Babák, Poklop, Delegát: Prieslupský
ŽK: Čurda, Kaválek, Houha, Pucholt, Frič, Diváků: 250
Zajížděli jsme k soupeři, který se již v loňském roce u nás prezentoval výborným fotbalem, doplatil však na nezkušenost v koncovce. Pro tento rok získal do svých řad tři zkušené borce s ligovou minulostí – Zápotočného, Macka a Slepičku. Tito vytvořili s dravým mládím výborné mužstvo, které dosahuje přeborových kvalit. Naše mužstvo se jim snažilo vyrovnat a tak se hrál pohledný fotbal velmi dobré úrovně. Šance se rodili na obou stranách a kdyby poločas skončil 4:4 nikdo by se nedivil. Naše mužstvo však zaostávalo v důrazu v osobních soubojích a v efektivitě zakončení. Již v 11. min. běžel sám na brankáře Abrhám, místo střely však přihrával Kaválkovi, jehož střelu brankář vyrazil. V 22. min. podnikli domácí rychlý protiútok, první střelu Poráčanin vyrazil, bohužel však nikdo z našich nedobíhal a domácí šli snadno do vedení 1:0. V 27. min. jsme zahrávali rohový kop, který kopl výborně Čurda a nikým nehlídaný Výborný vyrovnal hlavou na 1:1. Za tohoto stavu běžel sám na brankáře v 33. min. Abrhám, místo střely však volil nepřesnou přihrávku. Za to jsme byli potrestání hned dvakrát. Nejprve v 37. min. prosvištěl naší obranou domácí hráč a přesnou střelou nedal Poráčaninovi šanci – 2:1. V 42. min. podnikli domácí další z rychlých útoků, na centr z levé strany si naskočil domácí hráč, hlavičkoval do břevna, míč padl na brankovou čáru, rozhodčí však uznal branku – 3:1. Druhý poločas si udržel kvalitu prvního. Nadále se hrál svižný fotbal, který se musel divákům líbit. Střelcům však na podmáčeném trávníku zvlhl prach a tak branky nepřibývaly. Vrchol přišel v 72. min. Ve vápně byl faulován Fujdiar, nařízenou penaltu si, přes neúspěch v minulém kole, opět troufl kopat Müller a opět nedal. Brankář jeho střelu vyrazil k dobíhajícímu Abrhámovi, který střelou mezi malým vápnem a desítkou trefil jen tyčku opuštěné branky. Poté jsme se již k vážnějšímu ohrožení branky domácích nedostali. I přes prohru je však třeba mužstvo pochválit za bojovnost. Prohrát se může, ale se ctí a to se stalo právě v tomto utkání. Nutno ještě dodat, že nám z různých důvodů chyběli čtyři hráči sestavy – Obradovič, Portužák, Křenek a Říčka.

 

SK Baník Libušín : FK Olympie Zdice – 4:2 (1:2)– 22.8. 10:15
Koco –Portužák, Veselý, Muller, Caizl – Fujdiar (87. min. Říčka), Frič (46.min. Výborný), Čurda (86.min.Portužák), Abrham, Pucholt (46.min. Obradovič) – Kaválek (90. min. Křenek)
Rozhodčí: Budil, Nerad, Brýl, Delegát: Kabyl
ŽK: Abrhám, Portužák Diváků: 80
Do nového ročníku jsme vstupovali již bez Jana Křemena – Neveklov a Jirky Říčky – Klobuky, naopak přišli Jan Říčka z Klobuk, navrátil se Nikodin Obradovič ze Hřebeč a uzdravil se dlouhodobý marod Josef Fujdiar. Vstup do nového ročníku se našemu mužstvu vůbec nevydařil. První půlhodinu doslova prohospodařilo a po dvou školáckých chybách Friče a Čurdy jsme obdrželi v 10. min. a 30 min. dvě branky – 0:2.A to ještě brankář Koco chytil K tomu všemu Müller neproměnil pokutový kop, nařízený za sražení Čurdy. Přes to vše se však naše mužstvo nepoložilo a do poločasu snížilo v 37. min. Kaválkem na 1:2. Po změně stran jsme výrazně přidali a v 54. min. kopnul výborně TK Čurda a Potužák hlavou vyrovnal – 2:2. V 69.min. se situace opakovala, opět centroval Čurda a Obradovič nás dostal do vedení – 3:2. Naše vítězství pak pojistil v 84. min. opět Obradovič, kdy si položil brankáře s dvěma obránci a zasunul do polo opuštěné branky 4:2. Naše mužstvo zaslouží pochvalu za to, že se za nepříznivého stavu nevzdalo a získalo první 3 body. Bohužel se v poslední minutě zranil Jan Říčka, který bude chybět 6 týdnů.