SK Baník Libušín

Sezóna 2019/2020

I v letošním roce bude Baník reprezentovat tým mladších žáků. Většina kluků  si jí zahrála loni poprvé a tak věříme, že letos zúročí nabyté zkušenosti. Domácí zápasy hrajeme v sobotu od  10.15, proto neváhejte a choďte kluky podpořit.

Brandysek/Pchery : SK Baník Libušín 2:6 (1:3)

Byla zima, pršelo, bláto prostě podzim jak se patří. Herně to nebyl nejhezčí zapas, ale tým makal a dotlačili jsme to k vítězství. Děkuji všem za odvedenou práci v celé podzimní části. Udělali jsme velký pokrok a na výsledcích je to znát. Nyni vedeme tabulku, ale soupeř ma k dispozici ještě jeden zapas. Nezbývá než čekat jak to za týden dopadne.  (pozn. a dopadlo to dobře, mladší žáci vyhráli podzimní část Okresní soutěže B – na jaře se soutěže losují znovu)

Žižice-Libušín 0:2 (0:1)

Včera jsme odehráli další soutěžní utkání. Hned v první minutě mělo být rozhodnuto, Kuba Ježek se prokličkoval shlukem obránců, ale místo zakončení ještě dělal kličku brankáři, ten kupodivu použil ruce. Pak jsme spálili ještě tři další tutovky. Od té doby jsme se s nefotbalovým soupeřem na malinkém hřišti trápili. Až v 25.minutě vystřelil George z úhlu a záhadně to propadlo do branky. Po poločase nase trápení pokračovalo, chybělo nám zakončení, na malém hřišti to byla zase holomajzna, ze které se ani nedá vystřelil. Po průniku soupeře musel Vítek faulovat a byla nařízena penalta. Úsměvné je že pokutové území bylo tak malé, že po odměření 8.metrů penalty byl míč 3 metry za pokutovým územím. Naštěstí nás podržel Matěj Holas a penaltu zlikvidoval včetně dorážky. Ve 40.minute se protáhl po křídle Vojta Bůžek a trefil pěkně branku.

SK Baník Libušín – Vraný/Zichovec 4:2 (3:0)

Dnes bojovné utkaní s kvalitním soupeřem. Do zápasů jsme vstoupili dobře. V 7.minute se po pravém křídle protáhl Tomáš Rostaš a otevřel skóre. Hned v 9.minute si po dobře spolupráci vystřelil Jakub Ježek a bylo to 2:0. Evidentně otřesný soupeř nevěděl jak hrát a další trest přišel ve 12.minutě opět Tomáš Rostaš po důrazu v brankovišti po nastřelené tyčce doklepl do otevřeného prostoru.
Do konce poločasu jsme měli ještě několik příležitostí ve 24.minute Jáchym Mucha netrefil balón před prázdnou brankou. Po změně stran nás soupeř začal tlačit, měl několik dobrých příležitostí. Naštěstí nás nekolikrat podržel v brance Matěj Holas. Ve 35.minute se dostal po rozehravce Jakub Jezek do brejku a byl v pokutovém území faulovan. Nařízenou penaltu proměnil Ondra Rubeš. Penaltu jsme rozehráli nedovolenym způsobem a musela se opakovat. I na podruhé ji však Ondra s přehledem proměnil. Pak jsme dlouho odolávali tlaku soupeře. V 50.minute jsme po závaru před brankou inkasovali na 4:1 a hned v 53.minute po podobné situaci na 4:2. Do konce zápasu jsme viděli opět šance na obě strany, ale skóre se už nezměnilo.
Díky všem za výkon a divákům za podporu!
Baník olé..

Panenský Týnec – Libušín 1:7 (1:1)

Dnes mladší žáci odehráli další mistrovské utkání a to v Panenském Týnci. Domácí postavili o poznání menší hřiště, než na které jsme ze soutěže zvyklí a v prvním poločase jsme hned poznali proč. Na „holomajznu“, která nastala s balónem č.5, na malém prostoru spolu s nerovným povrchem kde balon skákal jak chtěl, se nedalo koukat. Kluci netrefovali míče, měli problém s jakoukoli nahrávkou. Hned ve třetí minutě se trefil Ondra Rubeš a doufali jsme, že to půjde. Soupeř totiž v soutěži dokázal dostat i 25 gólů za zápas. Vlastně jediné co soupeř uměl, bylo brankářem nakopnout dlouhý balon a pomocí dvou útočníků neustále čekajících na naší polovině občas ohrozit naší branku. Bohužel se jim to povedlo hned v 8.minutě. Naši kluci si s terénem a soupeřem dlouho nevěděli rady a zahazovali jednu vypracovanou šanci za druhou. Do přestávky se nic na skóre nezměnilo. V druhé polovině kluci začali zase šlapat a dokázali si s terénem a se soupeřem poradit. Hned ve 32.minutě se trefil Dan Škrdlant, minutu na to Ondra Rubeš. V 40.minutě Lukáš Klíma, v 50. Jakub Ježek a pak v 54. a 55.minutě se dokázal prosadit Marek Šimonovský na konečných 1:7.

Všem díky, že to odmakali. Do hry nastoupili: Matěj Lhota, Matěj Holas, Vanesa Císařová, Jakub a Štěpán Ježek, Jáchym Mucha, Vítek Storzner, Ondra Rubeš, Georg Vysůček, Lukáš Klíma, Marek Šimonovský, Dan Škrdlant.

Zlonice/Hrdlív – Libušín 4:0 (0:0)

Bojovné, tvrdé utkání. První poločas jsme zvládli dobře. Soupeř měl více ze hry, za hustého deště to bylo těžké, balon neposlouchal nikoho, ale obrana nám fungovala a Matěj v bráně pracoval dobře. Poločas skončil 0:0. V kabině jsme si řekli, že musíme dát první gól. Kdo dá gól ten ten zápas vyhraje. Bohužel hned od první minuty druhého poločasu jsme tvořili chybu za chybou. Tlak hostů narůstal spolu s tvrdostí v osobních soubojích. Bohužel v 35minutě jsme inkasovali poprvé. Ani po tomto varování jsme nezačali hrát lépe a stále tvořili více chyb. Ve 40minutě přišel další trest. Bohužel jeden z našich nejproduktivnějších hráčů Tomáš Rastaš si zapomněl doma kopačky ???, v teniskách na mokré trávě byl naprosto neškodný a nemohl se prosadit. V 50minutě byl stav 3:0 a 52minutě konečných 4:0. Dnes jsme se v podstatě nedostali před soupeřovu bránu. Bohužel. Tak snad příště…Baník Olé…

Libušín : Zákolany 0:3 (0:1)

Stehelčeves : Libušín 3:4 (2:3)

V sobotu 14. září mladší žáci odehráli těžké utkání plné tvrdých osobních soubojů, na těžkém terénu ve Stehelčevsi. V omezené sestavě s velkou marodkou jsme to zvládli. Nejprve otevřel skóre v 7.minutě Tomáš Rostaš, ve 12.minutě Pepa Sztojka a v 15.minutě znovu Tomáš. Trochu jsme soupeře zaskočili, ale ten to nehodlal vzdát a měl více ze hry. Po rychlém protiútoku soupeře jsme v 17.minutě faulovali v pokutovém území a spravedlivě byla nařízená penalta, kterou soupeř proměnil. To Stehelčeves povzbudilo a dokázali skórovat ještě ve 22.minutě na poločasových 2:3.

Po výměně stran se to byl tvrdý boj a dostali jsme se pod tlak. Krásně jsme využili brejkové situace ve 44.minutě kdy Vítek z pozice stopera vyjel na střed hřiště a poslal do úniku Jáchyma Muchu, ten tentokrát nezaváhal a trefil zařízení. Tlak domácích neustával a nervozita stoupala. V 54.minutě byl vyloučen Tomáš Rostaš ze hry za nesportovní chování vůči rozhodčímu a šel rovnou do kabin. Stehelčeves tlačila do poslední minuty, ještě v 56. dokázali vstřelit branku. Dál jsme to už vydřeli a nedovolili soupeři vyrovnat. Těžce vydřené 3 body nás potvrzují jako lídra tabulky. Díky všem!

Buštěhrad – Libušín 0:8 (0:4)

Ve středu 11.9. jsme odehráli další mistrák v Buštěhradě. Klukům se dařila kombinační hra a hráli zodpovědně i dozadu. Měli jsme výrazně více ze hra a Buštěhrad jsme k naší bráně nepustili. Skóre jsme otevřeli ve 4. minutě se k tyči trefil Tomáš Rostaš, v 7.minutě to konečně cinklo Jáchymovi Muchovi, v 17.minutě opět trefil Tomáš Rostaš a ve 29.minutě byla nařízena penalta po faulu na Jakuba Ježka, ten jí sám proměnil. Po poločase jsme nepolevili. Hned ve 32.minutě zakončil Dan Škrdlant po pěkné kombinaci, ve 39.minutě Pepa Sztojka, v 50.minutě znovu Tomáš Rostaš a v 58.minutě na konečných 0:8 upravil Lukáš Klíma. Díky všem za odvedený výkon.

Libušín – Slaný B 11:0 (2:0)

V sobotu 7. září jsme odehráli druhé domácí utkání letošní sezóny.Ze Slaného jsme měli respekt. I když Béčko, většinou je s posilou A týmu, to se ale tentokrát nepovedlo pro souběh zápasů. K zápasu jsme přistoupili odpovědně. Nepřálo nám počasí a občasné mrholení nám komplikovalo hru. Skóre jsme otevřeli až v 16.minutě, trefil se Jakub Ježek, ve 25.minutě Tomáš Rostaš. V kabině jsme kluky trochu povzbudili aby se nebáli a zatlačili. No a začal kolotoč. 33.minuta Jakub Ježek, 37.minuta Tomáš Rostaš, 40.minuta Marek Šimonovský, 42.minuta Viktor Ekart. To už soupeři trochu začali cukat nervy. Naše hra přinášela krásné akce jak sólové tak kombinace a padaly další góly. 48.minuta znovu Jakub Ježek, 50. A 51.minuta Tomáš Rostaš v 53.minutě Dan Škrdlant a na konečných 11:0 upravil v 58.minutě svým pátým gólem Tomáš Rostaš. Kluci to parádně oslavili a díky všem.