pondělí: 16.30 – 18.00 (starší přípravka)
úterý: 17.30 – 19.00 (starší žáci – Kopr s nimi určtě domluví, kdy jdou poprvé)
středa: 16.30 – 18.00 (mladší žáci, ti začínají až v půlce listopadu a navíc pondělky budou trénovat na Smečně – trenéři dají vědět. Do 14.11 (včetně)  trénují venku od 15.30)
čtvrtek: 17.00 – 18.00 (mladší přípravka)
pátek: 17.00- 18.00 (každý týden minipřípravka, 1×14 dní se  na kondiční trénink přidávají i ostatní –  tetno pátek 9.11. je určen je pro mini přípravku, v pátek 16.11. pro všechny atd.).

Po krátké pauze opět obnovujeme tým mladších žáků. Držte klukům palce. V celém týmu jsou pouze dva borci, kteří už za tuto kategorii hráli v minulém roce. Pro kluky to bude náročná sezóna, věříme, že  hodně posune jejich fotbalové kvality. Domácí zápasy hrajeme v sobotu od  10.15, proto neváhejte a choďte kluky podpořit.

Neděle 4.11. Zvoleněves : Libušín 4:1 (1:1)

V neděli jsme hráli odložené utkání ve Zvoleněvsi. V zápase se nám toho moc nepovedlo. Mokré hřiště nám nedělá dobře. Nejsme schopni zpracovat, ani rozehrát. V 11minutě jsme inkasovali gól po chybě v obraně. Soupeře jsme v útoku přehrávali, dostávali jsme se do šancí, které jsme neuvěřitelně pálili. Ve 27minutě se Kuba Ježek šikovně protáhnul kolem dvou hráčů a třetí ho zastavil nedovoleně v pokutovém území. Následovala penalta, kterou proměnil Pavel Valenta.  Ve druhé půlce (doufali jsme, že nemůže) byla naše hra ještě horší. Takže jsme postupně ztráceli nervy a dělali chyby. Ve 35.,39. a 57. minutě, vždy po našich chybách v obraně, laxností v přístupu k balónu, netrefených míčů, dostávali branky. Nicméně musím pochválit za výkon Matěje Lhotu v bráně a Kubu Ježka v útoku za bojovnost a nasazení.

Zápasu se zúčastnili: Kuba Ježek, Nikolas Lacko, Tomáš Rostaš, Vojta Kogler, Pavel Valenta, Lukáš Taraba, Štěpán Ježek, Vojta Bůžek, Lukáš Klíma, Matěj Holas, Matěj Lhota

Sobota 3.11. Libušín: Zlonice 4:3p (3:1)

Domácí zápas jme rozehráli dobře. Aktivní kombinační hrou jsme hosty přehrávali hned ve 4. minutě utekl Nikolas a vstřelil branku, v 7. minutě nakopával směrem k bráně Vojta Kogler a soupeř si ho sám srazil do brány. První krize přišla kolem 20minuty, naši borci zůstávali stát a soupeř začal tlačit, ve 23.minutě se mu povedlo branku vstřelit. Do poločasu ještě jednou upravili skóre Nikolas na 3:1. Druhý poločas se nám nedařilo kombinovat, přes to jsme měli několik tutových šancí, ale chybělo trochu štěstíčka. Hosté se dostávali do brejků a hrozili. V 50 a v 55 minutě jsme inkasovali, takže základní část skončila remízou 3:3. Na penalty jsme vyhráli 3:2

Zápasu se zúčastnili: Kuba Ježek, Nikolas Lacko, Tomáš Rostaš, Vojta Kogler, Pavel Valenta, Lukáš Taraba, Šimon Hes, Štěpán Ježek, Vojta Bůžek, Lukáš Klíma, Matěj Holas, Matěj Lhota

16.10. Unhošť : Libušín 6:5p (1:4)

Mladší žáci nezačali v Unhošti úplně dobře. Hned z rozehrávky v první minutě inkasovali gól. To je zdravě nakoplo a hned ve 3minutě bylo srovnáno, branku střílel Vojta Kogler. Dokonce hned v 5. minutě Nikolas zařídil další branku. Hráli jsme dobře, kombinovali a nepouštěli soupeře do tlaku. Ve 23 min. se uvolnil Viktor a trefil se, ve 29 minutě skóroval opět Nikolas. V poločase jsme tedy vedli 1:4. Druhé poloviny máme slabší. Víme o tom a soustředíme se na to. Bohužel ve 32. a 34. Minutě jsme inkasovali na 3:4 a dostali jsme se pod tlak. Ve 45 minutě jsme využili chyby soupeře a po rychlém úniku jestě zakončil Tomáš na 3:5 . Pak jsme se jen bránili. Ve 49minutě jsme opět inkasovali a na 4:5 v poslední minutě zápasu jsme dostali další gól na 5:5. No a penalty nám nejdou takže prohra na penalty 6:5.

21.10. Libušín : Lhota B 3:4 (1:1)

Na domácím hřišti netradičně v neděli jsme přivítali Lhotu B. Celkem jsme hráli dobrý fotbal, celou první polovinu jsme hráli lépe, bohužel koncovka nás trápí. Poločas 1:1 kdy ve 12 minutě zakončil Pavel Valenta a bohužel v 18minutě bylo srovnáno po několika chybách v obraně. Druhý poločas tradičně horší. Jako by se lekneme, že je to dobře rozehrané a začneme hrát úplně jinak. Ve 33minutě inkasujeme na 1:2. Ve 45minutě Vojta Kogler srovnává na 2:2. No a jak je zvykem v 52 a v 53 generováním chyb, špatným pohybem se soupeř dostal na koně 2:4. V 55minutě alespoň ještě snížil Kuba Ježek na konečných 3:4.

Musím je všechny pochválit.

V sobotu 6.10. mladší žáci odehráli další mistrovské utkání se soupeřem z Velvar, na které musíme rychle zapomenout a makat dál. Tým z Velvar zatím tuto sezónu neprohrál a jejich skóre 80:8 hovoří za vše. Ve všech herních oblastech daleko lepší a bojovnější tým náš útok se dostal před jejich branku jen sporadicky, obrana nám hořela a brankáři se nestíhali zvedat ze země. Celkový výsledek Libušín : Velvary 0:16 (0:9) hovoří za vše.  No nic, oklepat se a jedeme dál! Baník Ole…!

Slaný : Libušín 4:1 (1:0)
Netradičně v úterý 2.10. jsme zavítali do Slaného k dalšímu mistrovskému utkání. Studené a větrné počasí nás lehce limitovalo. Někteří borci podcenili oblečení a klepali se zimou. Čekal na nás druhý tým v tabulce soutěže a tak náš hlavní cíl bylo nedělat chyby. Slaný začalo překvapivě opatrně a tak jsme se ve 12 minutě dostali do šance a Nikolas vstřelil první branku, bohužel z ofsajdu. Ve 23.minutě se uvolnil na pravé straně útočník Slaného a z relativně velkého úhlu vystřelil na naší branku. Bohužel Matěj Holas ne příliš prudkou střelu po zemi podcenil a zákrok proti ní odfláknul, míč mu propadl rukama a mezi nohama mu prošla za brankovou čáru. Dokázali jsme překonat i naší bolest a to několik nepovedených rozehrávek od naší brány. Na konci poločasu jsme měli dvě tutovky na kopačkách, ve 29.minutě Viktor Ekart napadal rozehrávajícího brankáře ze hry a chyba nás trenérů ho zastavila. Zbytečně jsme ho napomenuli, aby nechal brankáře rozehrát, ten si položil balon na zem a nemohl ho vzít zpět do rukou a Viktor mu ho vzal a byl před otevřenou bránou sám a kupodivu nás poslechl a balon do brány nedovezl. A hned ve 30.minutě po chybě obránce šel sám na brankáře a bohužel minul. V druhé polovině došlo na vystřídání brankářů Matěje Holase nahradil Matěj Lhota. Na našich borcích bylo vidět že jim ubývá sil. Stále jsme se bránili náporu domácích a přišlo to co muselo následovat. Inkasovali jsme nejprve ve 40.minutě, potom ve 43.miutě kdy už obrana hořela v každém souboji a Slaný bylo při chuti a v 59. minutě jsme inkasovali znovu. Alespoň v 60. minutě, kdy Slaný se na chvilku nekoncentrovalo, se po vypracované akci odrazil míč k Lukášovi Klímovi a ten do otevřené branky umístil alespoň čestnou branku zápasu.
Musím kluky pochválit, obzvlášť oba brankáře, až na pár chybek (kdo je nedělá?) podali vynikající výkon. V prvním poločase nebyla hra vůbec špatná. Dokázali jsme držet na uzdě soupeře, který dokáže porážet ostatní i rozdílem 10 gólů s průměrem téměř 9 gólů na zápas. Tudíž výsledek 4:1 je velice slušný.

Do zápasu nastoupili:
1 Matěj Holas, 2 Matěj Lhota, 16 Šimon Hes, 10 Štěpán Ježek, 13 Viktor Ekart, 8 Vojta Bůžek, 15 Vojta Kogler, 3 Vanes Císařová, 7 Tomáš Rostaš, 12 George Vysůček, 5 Lukáš Taraba, 9 Pavel Valenta C, 17 Nikolas Lacko, 14 Lukáš Klíma

SK Slatina: SK Baník Libušín 3:1 (1:1)

V sobotu 22.9. odehráli mladší žáci páté mistrovské utkání ve Slatině. Začátek zápasu začal opatrně, chtěli jsme si odvézt výhru. Tradičně Matěj v bráně a před ním první sedmička v obraně Lukáš se Štěpánem v záloze Pavlové s Georgem v útoku Vanesa s Tomášem si vedla dobře a plnila svoje role, bohužel v 8.minutě Matěj špatně rozehrál od brány přímo na nohu útočníka domácích a ten nezaváhal a vstřelil nám první branku. Od 10.minuty hrála druhá sedmička v obraně Šimon s Vojtou B., v záloze pak Víťa, Nikolas a Vojta K., v útoku Lukáš a Tomáš ve hře zůstával. Domácí byli na koni a nepouštěli nás do žádných nebezpečných situací před branku. Změnili jsme rozehrávku a spoléhali na nějaký únik. To se povedlo hned v 15minutě kdy Tomáš převzal rozehrávku utekl obráncům a prostřelil brankáře. Bylo srovnáno 1:1. Pak jsme se snažili vyvarovat se chybám do kabin jsme šli v poločase stále za stavu 1:1. V druhém poločase nastoupila zahajovací sestava. Stále se nám dařilo držet nerozhodný výsledek, domácí se neustále tlačili před naší branku a ohrožovali nebezpečným zakončením. V této fázi předvedl Matěj výborné zákroky a držel náš tým v naději. Pak přišlo střídání a bohužel obrana absolutně nestíhala a útočníci se vůbec k ničemu nedostali. Přišlo to, co muselo následovat. Ve 37. minutě a následně ve 42. jsme dostali góly. V závěru jsme se ještě zmohli na závěrečný nápor, ale vstřelit gól se nám již nepodařilo. Konečný výsledek 1:3 (1:1) byl zasloužený pro domácí tým, soutěž hrají druhý rok a naši borci jsou nováčci v soutěži a zvykáme si jen pomalu na výrazně větší hrací plochu. Však ono to půjde…Baník Olé…

Vraný/Zichovec : Libušín  8:1 (2:1)

Mladší žáci odehráli ve středu další 12.9. mistrák. Úvod zápasu se nám nepovedl a už ve druhé minutě jsme prohrávali, další gól v naší síti následoval o dvě minuty později. V sedmé minutě se obraně prosmýknul Tomáš Rastaš a nádhernou střelou snížil na 2:1. Do konce poločasu se již skóre neměnilo.  Do 40minuty zápasu jsme tlak soupeře odvraceli, ale bylo to s vypětím všech sil a pak následovala smršť. V rozpětí 12minut nám soupeř nastřílel 6 gólů a i když nám rozhodčí z řad domácích pomáhal se dostat alespoň na za polovinu hřiště, nebylo to nic platné. Konečný výsledek 8:1 byl pro domácí tým zcela zasloužený, jejich fotbalovost, vytrvalost a hlad po gólech rozhodli. Za Baník nastoupili:Matěj Holas, Pepa Stojka, Štěpán Ježek, Viktor Ekart, Vojta Bůžek, Vojta Kogler, Tomáš Rastaš, George Vysůček, Pavel Valenta, Lukáš Taraba, Nikolas Lacko.

Druhý zápas sezóny se nám nepovedl.  Za první poločas se domácí SK Pchery dostali dvakrát za polovinu, my drželi míč na svých kopačkách, ale i tak se šlo do kabin za nerozhodné stavu 1:1.  Polovina druhého poločasu nabídla obdobnou podívanou. Drželi jsme míč na kopačkách, ale  oproti prvnímu zápasu sezóny si nebyli schopní přihrát, hra neodpovídala parametrům týmového sportu, ale spíše jsme koukali na individuální pokusy, které vesměs končily neúspěchem. Tato fáze byla, bohužel, doprovázena i hrubými individuálními chybami našich hráčů, po kterých nás soupeř gólově trestal.  Herní projev se zlepšil až v závěrečné desetiminutovce, kdy na klukách bylo vidět, že  nechtějí ze Pcher odjet s prázdnou. Soupeře jsme zmáčkli a na jeho branku šla střela za střelou. Pět minut před koncem se nám podařilo vyrovnat a tajně jsme doufali ve vstřelení rozdílového gólu. Bohužel, po další zbytečné chybě nám soupeř dvě minuty před koncem utekl a strhl vítězství na svou stranu. Odvážíme si tak porážku 3:4.

Za Baník nastoupili: Matěj Holas,  Kuba a Štěpán Ježkovi, Viktor Ekart, Vojta Bůžek, Vojta Kogler, Vanesa Císařová, Tomáš Rastaš, George Vysůček, Pavel Klička, Lukáš Taraba a Rosťa Šilhavý.  O góly se podělili: Rosťa Šilhavý, Tomáš Rastaš a Kuba Ježek.

První mistrák mladších žáků doma  v sobotu 25. srpna se Žižicemi jsme zvládli 8:1 (4:1)
Dnešní utkání doma jsme začali opatrně s respektem. Přeci jen nervozita z premiéry na větším hřišti byla znát. Do zápasu jsme nastupovali s chutí a v dobré náladě. Nad soupeřem jsme si postupně vybojovali převahu, kterou jsme dokázali držet až do konce utkání až na jedno zaváhání hned v prvním poločase, kdy jsme inkasovali po nešťastné rozehrávce. Šancí jsme měli spoustu a klidně mohl být tentokrát výsledek ještě výraznější v náš prospěch.
Střelci: Viktor 4x, Tomáš 1x, George 1x, Lukáš 1x, Pepa 1x

Za Baník nastoupili: Matěj Holas, Pepa Sztoika, Šimon Hes, Kuba a Štěpán Ježkovi, Vašek Širmer, Viktor Ekart, Vojta Bůžek, Vojta Kogler, Vanesa Císařová, Tomáš Rastaš, George Vysůček, Pavel Klička a Lukáš Taraba.

Děkuji dětem za výkon a rodičům za podporu.