Přípravka

Sezóna 2018/2019

Do této sezóny vstupuje se  třemi týmy přípravky. Starší a mladší čeká klasická sezóna. Borci z mini přípravky se zatím obejdou bez zápasů. Samozřejmostí je, že jakmile se v mini přípravce někomu bude dařit, bude mít možnost zahrát si zápasy za mladší přípravku.

Mladší příprava zahájila jarní sezónu v pátek 5. dubna na domácím hřišti. V první zápase jsme nastoupili proti SK Buštěhrad, celkové skóre 9:1 (půle 4:0) je všeříkající. Proti Buštěhradu si zahráli všichni (což je však pod taktovkou trenérů mladší přípravky vlastně pravidlem). Své první soutěžní góly v dresu Baníku vsítili: Jirka Adam, Téra Ježková a David Kohl, prosadili se i osvědčení borci: Sam Přibyl (2x) a Vojta Rubeš (4x). V následujícím zápase jsme ve vyrovaném zápase podlehli  Libčicím nad Vltavou/Tursku (spojený tým) 6:9  (poločas 2:4). Opět se čtyřikrát prosadil Vojta Rubeš, po gólu pak přidali Tomáš Chmelík a Mára Chlumský. Hned v pondělí 8. dubna čekal náš tým další miniturnaj, tentokrát jsme hráli ve Slaným. V zápase, který jsme měli vyhrát, jsme po poločase 3:3  nakonec  podlehli Velké Dobré/Družci (opět sloučený tým – buďme rádi, že v Libušíně jsme na tom lépe a postavíme samostatný tým) 6:8. Gólove se prosadil Vojta Rubeš 3x, Matěj Bůžek, Tomáš Chmelík a Sam Přibyl. Následoval zápas s  B týmem domácích,  který nás, bohužel zaslouženě, deklasoval 1:8, náš čestný úspěch zaznamenal Vojta Rubeš. Po pěkných pátečních výkonech zkrátka přišla pondělní ledová sprcha.

Do jarní části vlétla starší přípravka 3. dubna jako uragán. Ze Stochova vezeme dvě vítězství. Nejprve jsme porazili domácí 5:4 (poločas 2:1). Výsledek zápasu neodpovídá průběhu, byli jsme fotbalovější, bojovnější a kdybychom se vyvarovali několik nedorozumění v obraně (ale kdo je neudělá), tak skóre mohlo být jednoznačné. Následoval zápas se Slavojem Kladno, Slavoj jsme přejeli 8:3 (poločas 5:2).  Zajímavostí zápasu bylo to, že Slavoj se v prvním poločase dvakrát dostal na naši polovinu hřiště. a byly z toho dva polovlastní góly v naší síti. Obzvlášť v tomto zápase jsme předváděli pěkný kombinační fotbal. Vzhledem k absenci přípravných zápasů i minimální účastni na halových turnajích v průběhu zimy, je to star do sezóny jako z říše snů.  Za Baník nastoupili:  Vašek Širmer, Pepa Sztoika, Radim Panenka, Šimon Fait, Kuba Ježek,  Vanesa Císařová,  Adam Vysůček, Viktor Ekart, Matěj a Honza Neumannovi.  Gólově se prosadili: Viktor (6), Kuba (4), Vanesa (2) a Honza (1).  A děti prvně v soutěžním utkání  vedl hráč A týmu Tomáš Abrhám.

Starší přípravka odehrála ve středu 24. října další dva mistrovské zápasy. Tentokrát jsme k nim cestovali na Stochov. V prvním zápase jsme sehráli pěkný zápas proti soupeři z Vinařic. Vinařice na nás vlétly a jen díky štěstí, které při nás stálo, jsme po prvních sedmi minutách neprohrávali, ale naopak vedli. To  se po pěkné individuální akci prosadil Kuba Ježek – bylo  to poprvé, co jsme se dostali za půlku. Poté jsme hru vyrovnali, ale štěstěna se od nás naopak odvrátila a do kabin jsme šli za stavu 2:3. Druhá půle nabídla z naší strany daleko lepší podívanou, kdy jsme Vinařice dlouhou dobu k ničemu nepustili  a ještě pět minut před koncem vedli 5:3. Závěr se nám však nevyvedl a Vinařice zápas nejen zdramatizovaly, ale v předposlední minutě otočily na konečných 5:6 ve svůj prospěch.  Střelci našich gólů: Kuba Ježek 2x, Nikolas Hamza, Adam Vysůček a Marek Šimonovský. Následoval zápas proti domácímu Stochovu. Po herně vyrovnaném půli jsme  jsme, bohužel, prohrávali  0:1, ve druhém poločase  se začala projevovat lepší fyzická připravenost domácích, kteří nás nakonec výsledkově přejeli 1:6, ačkoli to z naší strany herně propadák nebyl.  Jediným střelcem na naší straně v tomto zápase byl Marek Šimonovský. Za Baník nastoupili: Dan Škrdlant, Vašek Širmer, Pepa Sztoika, Radim Panenka, Šimon Fait, Kuba Ježek, Nikolas Hamza, Vanesa Císařová, Marek Šimonovský a Adam Vysůček. Pro všechny zúčastněné ocenění, že zápasy zvládli i v nepříjmenném skoro zimním počasí.


Mladší přípravka nastoupila ve středu 17. října v 7. kole proti domácímu Kladnu „A“ a Hrdlívi na rozdělovském hřišti. V prvním zápase proti Hrdlívi jsme vyhráli první poločas 2:0, ale ve druhém už jsme se neprosadili, zatímco soupeř skóroval pětkrát. Druhý zápas proti domácím byl o poznání lepší a velice vyrovnaný zápas jsme vyhráli těsně 7:6.
 
Hrdlív – Libušín 5:2 (pol. 0:2), góly Matěj Bůžek, Marek Chlumský  
Kladno „A“ – Libušín 6:7 (pol. 3:3), góly Vojta Rubeš 5x, Matěj Bůžek, Marek Chlumský
 
Díky patří těmto hráčům: Matěj Bůžek, Ema Dvořáková, Marek Chlumský, Tereza Ježková, Jakub Mareda, Vojta Ráček, Sam Přibyl, Vojta Rubeš a Tomáš Taraba.

Mladší přípravka nastoupila v 6. kole proti týmu Slaný „A“ a domácímu Brandýsku. Oba zápasy se od sebe lišily jako noc a den – v prvním na nás Slaný vlétlo a poločas skončil hrozivým skóre 1:7, ve druhé půli už jsme soupeři tolik nedovolili, ale i tak jsme dostali „desítku“.

Druhý zápas byl o poznání lepší a tentokrát jsme to byli my, kdo si proti Brandýsku s chutí zastříleli – tedy konkrétně Vojta Rubeš, který dal v tomto zápase deset gólů!
Slaný „A“ – Libušín 10:2 (pol. 7:1), góly Vojta Rubeš, Marek Chlumský
Brandýsek – Libušín 4:11 (pol. 2:5), góly Vojta Rubeš 10x, Marek Chlumský
Díky patří těmto borcům, kteří za Baník nastoupili: Matěj Bůžek, Marek Chlumský, Tomáš Chmelík, Jakub Mareda, Vojta Ráček, Sam Přibyl, Vojta Rubeš a Tomáš Taraba.

V pátek 12. října odehrála starší přípravka další mistrovský turnaj, tentokrát v domácím prostředí. I přesto, že nominovány byly všechny děti, dorazilo pouze 9 borců a to: Tomáč Černý, Vojta Kogler, Vašek Širmer, Marek Šimonovský, Dan Škrdlant, Adam Vysůček, Šimon Fait, Nicolas Hamza a Radim Panenka. V prvním zápase  to nebylo ono a  podlehli jsme lépe hrající Unhošti 1:6 (poločas 1:2). Ve druhém zápase jsme nastoupili proti  hostům z Velvar. Tenhle zápas už klukům sedl, předvedli několik pohledných akcí, snažili se o pěknou kombinační hru, do kabin se šlo za stavu 2:1 pro náš tým. Druhá půle začala parádně, ve vápně byl faulován Kuba Ježek a  nařízenou penaltou soupeře nemilosrdně trestal. V dobrém výkonu borci pokračovali až do konce zápasu a  proti dobře hrajícímu soupeři  nakonec vybojovali vítězství 4:2. Vítězství o to cennější, že soupeř hrál rovněž  velmi dobře.  O všechny góly našeho týmu v obou zápasech se postaral Kuba Ježek. Pochvala patří všem, kteří dorazili a bojovali až do závěrečného hvizdu. Přesně kvůli takovým zápasům, jako byl ten s Velvary, se fotbal hraje.


Ve čtvrtek 4.10. odehrála starší přípravka další mistrovský turnaj na hřišti v Unhošti. První soupeř nás čekal Stochov. Do zápasu jsme nastoupili zodpovědně ve zkušené sestavě v útoku Jakub Ježek s Vanesou Císařovou v záloze Marek Šimonovský s obránci Pepou Sztojkou a Vojtou Koglerem, v bráně Radim Panenka. V zápase jsme viděli krásné fotbalové akce a dětem se dařilo. Poločas byl opatrný a skončil za stavu 1:1, kdy za nás skóroval Marek. Druhá půle už byla trochu otevřenější a padaly góly. Do hry samozřejmě i v první půlce nastoupila i druhá pětka v útoku Dan Škrdlant, Tomáš Černý, záložník Adam Vysůček a v obraně Adam Křížek, Petr Bašata v alternaci Šimona Faita. Na druhé pětce byla znát nezkušenost a nesehranost a spíše to vypadalo nefotbalově. V druhé pětce musím pochválit Adama Křížka a Tomáše Černého za bojovnost na ostatních z této pětice je znát nedostatek tréninku, nebo nekoncentrovanost. V druhé polovině skóroval Marek po krásné asistenci Jakuba, potom Jakub po souhře s Vojtou Koglerem a pak Jakub ještě dvakrát. Celkový výsledek  Stochov: Libušín 4:5 (1:1)

Hned následoval druhý zápas s domácí Unhoští.  Unhošť : Libušín 5:3 (2:3). Sestava stejná a první poločas jsme makali a dokázali s odpočatou Unhoští držet tempo. V první polovině skóroval Jakub, Vanesa a Marek. Vždy když nastoupila druhá pětka tak nás v tu chvíli výrazně lepší Unhošť tlačila do kouta. Ani rozehrávka brankářů bohužel nepatří k našim silným stránkám a je třeba na tom zamakat! Po chybách rozehrávek jsme se dostávali pod velký tlak. I přes tyto problémy jsme dokázali dát v prvním poločase o gól víc a vedli jsme 2:3. Na druhou polovinu jsme trochu pozměnili rozložení druhé pětky Dana Škrdlanta jsme z útoku posunuli do obrany, Adama Křížka do zálohy a Adma Vysůčka do útoku. Bohužel ani to nestačilo. Naše hra se tím výrazně zlepšila, nicméně Unhošť ještě přidala na bojovnosti a naši borci už nechtěli moc běhat a Radimovi tam padal gól za gólem. Je to škoda, že dobře rozehrané utkání jsme nedovedli až do úplného konce a nakonec podlehli Unhošti 5:3. kdy ve druhé polovině se nám nepovedlo vstřelit žádný gól. Všechny děti musím pochválit za snahu a bojovnost a rodiče za podporu! Trénovat, trénovat, trénovat….ono to půjde! I když se vám to nemusí úplně zdát tak 3 hodiny fotbalového tréninku (pokud chodíte) je strašně málo. Ty děti potřebují kopat do balonu i mimo tréninky, takže tatínkové a maminky, vytáhněte občas paty a zakopejte si na zahradě.


Mladší přípravka odehrála páté kolo ve středu 3.10. v Rozdělově  a tentokrát nás čekal jen jeden zápas proti týmu SK Kladno „A“. Utkání pro nás začalo šťastně, kdy si soupeř dal pěkný, bohužel pro něj ale vlastní gól. Po rychlém vyrovnání nás dostal do vedení Vojta Rubeš, před poločasem zvýšil po hezké individuální akci Marek Chlumský. Ve druhé půli se hrál vyrovnaný fotbal a za stavu 3:3 nás poslal do vedení parádní střelou přes celé hřiště Tomáš Chmelík, který zaskakuje je na pozici brankáře – více by mu to slušelo v útoku, ale jiného borce, co by chtěl chytat, mladší přípravka bohužel nemá. Soupeř zase srovnal, ale pátý gól přidal krásnou střelou Vojta Rubeš. Jako už tradičně v tomto zápase Kladno srovnalo, ale poslední slovo patřilo nám, když rozhodl Matěj Bůžek. Nutno podotknout, že soupeř tentokrát nasadil převážně hráče roč. nar. 2011, ale i tak se výhra cení a za předvedený výkon si zaslouží všichni pochvalu.

 
SK Kladno „A“ – Libušín 5:6 (pol. 2:3), góly Vojta Rubeš (2x), Marek Chlumský, Tomáš Chmelík, Matěj Bůžek, 1x vlastní
Za Baník Libušín nastoupili Matěj Bůžek, Marek Chlumský, Tomáš Chmelík, Jakub Mareda, Sam Přibyl, Vojta Rubeš, Tomáš Taraba.

 Mladší přípravka odehrála čtvrté kolo v pondělí 24.9. na domácí půdě a v chladném odpoledni jsme zatím předvedli asi nejslabší výkon sezóny – zejména ve druhém zápase proti Kladnu, kdy jsme proti soupeři nevymysleli vůbec nic a nechali si nasázet desítku. 

Libušín – Slaný „A“ 2:6 (pol. 0:4), góly Vojta Rubeš, Marek Chlumský
Libušín – Kladno „A“ 0:10 (pol. 0:2)
 
Za Baník Libušín nastoupili: Emma Dvořáková, Marek Chlumský, Tomáš Chmelík, Jakub Mareda, Sam Přibyl, Vojta Ráček, Vojta Rubeš, Šimon Störzer, Tomáš Taraba.

 


Starší přípravka zajížděla v neděli 23. září ke dvěma zápasům do sousedních Vinařic.  Na zápasy jsme odjeli v kombinované sestavě, protože cca polovina hráčů, kteří Baník reprezentovali, patří věkově do mladší přípravky.  I přesto jsme nejdříve sehráli vyrovnaný zápas s SK Hřebeč, který rozhodovaly pokutové kopy. Ty jsme zvládli lépe než náš soupeř a zvítězili 3:2. Poté na nás vlétli domácí a po poločase 1:3 nás roznesli celkový výsledkem 1:9.  V tomto zápase se již naplno projevilo, že jsme nepřijeli v nejsilnější sestavě. Klukům, kteří přišli, patří velký dík – zvládli zápasy ve velmi nepříjemném počasí a ve velmi oslabené sestavě.  Baník reprezentovali tito borci: Vojta Rubeš, Vojta Kogler, Dan Škrdlant, Pepa Sztoika, Adam Vysůček, Marek Šimonovský, Kuba Mareda, Matyáš Havelka a Tomáš Chmelík.


V pátek 14.9. odehrála starší přípravka dvě mistrovská utkání. První zápas proti nám nastoupili borci z Velvar. V prvním poločase nám Velvary nastříleli 5 gólů, korigovat stihl pouze Kuba Ježek a poločas skončil  1:5. Druhá polovina utkání byla o poznání lepší a dokázali jsme se dostat do zápasu nejprve Vanesa, opět Kuba, potom Vojta Kogler v závěru zápasu nám, ale už došli síly a Velvarům se povedlo ještě jednou skórovat na 4:6, na konečných 5:6 ještě upravil Kuba Ježek. Druhý zápas s Vinařicemi jsme sílu už neměli, první poločas skončil 0:4 a konečný byl výsledek 1:7. Za nás branku vstřelil pouze Kuba Ježek. Zápasy ovlivnila nepřítomnost hráčů, ještě minutu před utkáním jsme měli pouze 6 hráčů do pole, tedy pouze jeden na střídání, potom jsme zajistili alespoň pomoc z mladší přípravky Adama Vysůčka, čtvrt hodinku po zahájení ještě dorazil Adam Křížek.

Do zápasů nastoupili : Adam Křížek, Adam Vysůček, Vojta Kogler, Vanesa Císařová, Petr Bašata, Radim Panenka, Pepa Sztojka a Jakub Ježek


Mladší přípravka
3. kolo – 17.9.2018
Libušín – Slaný „A“ 3:9 (pol. 3:3), góly Vojta Rubeš (3x)
Libušín – Hrdlív 4:5 (pol. 1:3), góly Tomáš Taraba, Vojta Rubeš, Ema Dvořáková, Marek Chlumský
Mladší přípravka sehrála třetí kolo v pondělí 17.9. v Hrdlívi proti týmu Slaný „A“ a domácím.
V prvním zápase jsme narazili na Slaný, které zatím ve všech předchozích zápasech nadělilo svým soupeřům dvouciferný počet branek. První poločas jsme předvedli dobrý výkon a před půlí se na chvíli dokonce ujali vedení 3:2. To však bylo z naší strany v tomto zápase všechno a ve druhém poločase jsme darovali soupeři tolik prostoru, že musíme být rádi, že jsme nedostali „desítku“.
 
Do druhého zápasu proti domácí Hrdlívi jsme šli hned po krátké pauze po prvním zápasu a únava na našich borcích byla znát. Soupeř si vypracoval poměrně lehce náskok, který jsme i přes zlepšení v posledních minutách zápasu bohužel nedokázali smazat a odnesli si tedy těsnou prohru.
 
Za Baník Libušín nastoupili Matěj Bůžek, Emma Dvořáková, Marek Chlumský, Tomáš Chmelík, Jakub Mareda, Vojta Rubeš, Tomáš Taraba
 
2. kolo  – 14.9.2018
Libušín – Kladno „A“ 10:5 (pol. 6:3)
Libušín – Brandýsek 4:5 (pol. 4:0)
Ke 2. turnaji podzimní sezóny jsme jeli na hřiště do Brandýsku, kde jsme sehráli první zápas proti Kladnu „A“ – na začátku naši borci zaspali a pustili soupeře do dvoubrankového vedení, ale pak se rozstřílel zejména Vojta Rubeš a zápas jsme dotáhli do vítězství s dvouciferným skóre. Za Libušín se trefili Vojta Rubeš (7x), Ema Dvořáková (2x) a Jakub Mareda.
Druhý zápas proti domácímu Brandýsku začal velmi slibně, 1. poločas jsme vyhráli 4:0, ale ve 2. poločase se našim nedařilo vůbec nic a prohra 4:5 byla nakonec zasloužená. Góly dali Vojta Rubeš (3x), Jakub Mareda.
Dále si zahráli Matěj Bůžek, Marek Chlumský, Tomáš Chmelík, Sam Přibyl, Tomáš Taraba

Mladší přípravka

1. kolo – 7.9.2018
Libušín – Hrdlív 6:3 (pol. 3:2)
1. kolo odehrála mladší přípravka na domácí půdě v pátek 7.9.2018 netradičně jen proti jednomu soupeři a to týmu z Hrdlívi. Zápas byl dlouho docela vyrovnaný, ale ve druhém poločase už jsme soupeři odskočili a zaslouženě vyhráli 6:3. Za Libušín se trefili Vojta Rubeš (2x), Marek Chlumský (2x), Vojta Ráček a Adam Vysůček, dále nastoupili Matěj Bůžek, Tomáš Chmelík, Jakub Mareda, Kristián Duda.

Starší přípravka

1. kolo – 6.9.2018
Libušín – Vinařice: 6:8 (pol. 3:3), góly Jakub Ježek (3x), Marek Šimonovský (2x), Viktor Ekart
Libušín – Unhošť: 4:7 (pol. 4:3), góly Viktor Ekart (2x), Marek Šimonovský, Jakub Ježek 
Starší přípravka začala podzimní sezónu v Unhošti, kde nastoupila proti domácím a týmu z Vinařic. V obou zápasech jsme drželi krok se soupeřem jen v 1. poločase, ve 2. se projevila nesehranost našeho týmu a proto jsme oba zápasy celkem zaslouženě prohráli.
Za Libušín nastoupili Petr Bašata, Vanesa Císařová, Viktor Ekart, Nicolas Hamza, Jakub Ježek, Adam Křížek, Radim Panenka, Marek Šimonovský, Vašek Širmer, Dan Škrdlant
 
 
 
.