SK Baník Libušín

Sezóna 2019/2020

Do této sezóny opět vstupujeme se  třemi týmy přípravky. Starší a mladší čeká klasická sezóna. Borci z mini přípravky se zatím obejdou bez zápasů. Samozřejmostí je, že jakmile se v mini přípravce někomu bude dařit, bude mít možnost zahrát si zápasy za mladší přípravku.

V dalším domácím dvojzápase přivítali kluci a holky z mladší přípravy SK Kladno. Naše sestava byla citelně oslabena o chybějího Jirku, Terezu a Julču. Soupeř byl v obou zápasech trochu fotbalovější a odvezl si dvě vítěství. Trenéři u této kategorie dětem často mění posty, občas to zaskřípe, což se projevilo i v dnešních zápase. Nicméně není podstatné, jestli děti v mladší přípravce v průběho sezóny vyhrají/prohrají o jeden, dva zápasy více.. Klíčové je, aby si osvojily hru na různých postech a ve starším věku tak byli prospěšní týmu, ať už hrají kdekoli. Za Baník hráli: Tomáš Taraba, Adam Šloser, Adélka Holasová, Filip Janda, Ivanka Dimová,  Matyáš a Tobiáš Novotní, Kája Cibulková a Honzík Rybář.

Mladší přípravka odehrála v sobotu 12. 10. dva domácí zápasy s Buštěhradem. Hrálo se krásného, téměř letního počasí před skvělou diváckou kulisou  (díky patří především domácím rodičům – fanouškům).  Ze soupeře z Buštěhradu jsme měli respekt, letos jsme s ním nevyválčili ještě ani bod a čekali s jakým týmem přijede… Nastoupili jsme téměř v kompletní sestavě, chyběl jen  Tomáš Taraba (nemoc) – u této kategorie je totiž přístup jak rodičů tak dětí příkladným! Po oba zápasy jsme střídali holčicí a klučičí čtyřku a bylo se na co koukat. První zápas jsme vyhráli 7:3, druhý „asi“ 11:5 – s hostujícím týmem jsme totiž hráli, dokud to všechny bavilo a dokud děti měly sílu, ono taky kam spěchat v takovém počasí.  Vypadá to, že ročníky 2011 a 2012 by se nám v Baníku mohli povést, tedy pokud dětem (i rodičům) vydrží chuť a vůle. Jak mezi kluky, tak i mezi holkami lze najít bezesporu pár fotbalových talentů (za povšimnutí stojí, že dvě děvčata dostala nabídku zkusit si na měsíc tréninky s pražskou Spartou!). Za Baník hráli: Adam Šloser, Adélka Holasová, Filip Janda, Ivanka Dimová, Jirka Adam, Julča Ráčková,  Matyáš a Tobiáš Novotní, Téra Ježková, Kája Cibulková, Honzík Rybář (ročník 2014!).

Mladší přípravka si v pátek 27. září zahrála poprvé doma. Tentokrát nás čekal pouze jeden zápas a to proti SK Slaný.  I proto jsme si přidali a místo dvou poločasů odehráli tři třetiny (každou po 15-ti minutách). Kluci i holky bojovali jako lvi a urvali druhé vítězství v sezóně, a to ipřesto, že jsme v jednu chvíli prohrávali už o tři branky. Nakonec jsme soupeři nedovolili bodovat a zvítězili 13:7. Za Baník hráli: Adam Šloser, Adéla Holasová, Filip Janda, Ivana Dimová, Jirka Adam, Matyáš a Tobiáš Novotní, Tereza Ježková, Tomáš Taraba a povedenou premiéru si odbyli Karolína Cibulková spolu s Honzou Rybářem. Ozdobou zápasu byla opět výborná divácká kulisa.

Kluci ze starší přípravky hráli v pondělí 7. října ve Slaném.  Převedli bojovný výkon, který dokázali proložit fotbalovým umem. V prvním zápase jsme porazili domácí SK Slaný 7:4 (půle 4:1), v druhém zápase jsme podlehli Slovanu Velvary 5:8 (půle 2:4). Za Baník nastoupili:  Dan Škrdlant, Radim Panenka, Matěj Bůžek, Kubové Ježek, Mareda a Šíma, Vojtové Ráček a Rubeš, Adam Vysůček, Tomáš Chmelík, Samuel Přibyl a Šimon Storzer.

Mladší přípravka bojovala ve velmi nepřiznivém počasí ve čtvrtek 5. října v Rozdělově proti domácímu SK Kladno a hostujícím SK Slaný. Vyšli jsme bodově naprázdno, ale vydrželi se rvát (a snad neonemocnět) až do konce.   SK Kladnu jsme podehli 2:13 a SK Slaný 2.11.

Mladší přípravka si v pátek 27. září zahrála poprvé doma. Tentokrát nás čekal pouze jeden zápas a to proti SK Slaný.  I proto jsme si přidali a místo dvou poločasů odehráli tři třetiny (každou po 15-ti minutách). Kluci i holky bojovali jako lvi a urvali druhé vítězství v sezóně, a to ipřesto, že jsme v jednu chvíli prohrávali už o tři branky. Nakonec jsme soupeři nedovolili bodovat a zvítězili 13:7. Za Baník hráli: Adam Šloser, Adéla Holasová, Filip Janda, Ivana Dimová, Jirka Adam, Matyáš a Tobiáš Novotní, Tereza Ježková, Tomáš Taraba a povedenou premiéru si odbyli Karolína Cibulková spolu s Honzou Rybářem. Ozdobou zápasu byla opět výborná divácká kulisa.

Starší přípravka sehrála další zápasy v pondělí 23. září ve Velvarech. První zápas jsme porazili  sousedy z Hrdlíva 7:4. V dalším zápase jsme nastoupili proti domácímu „A týmu“, v tomto zápase jsme dostali naloženo 17:4, byl to, bohužel, jeden ze zbytečných zápasů. Těžko se hraje klukům z vesnice proti týmu, který je poskládaný z fotbalových talentů. V obu zápasech se nám však podařilo předvést několik velmi pěkných kombinačních akcí. Za povšimnutí jistě stojí i to, že ve druhém poločase proti domácím to náš tým nezabalil a bojovaj až do konce.

Mladší přípravka za krásného počasí zajížděla v sobotu 21. září do Vinařic.  Čekal nás fotbalově velmi vyspělý soupeř, který nás v předchozích zápasech poměrně jasně porazil. Domácí začali zostra a brzy šli zaslouženě do vedení. Brzy jsme prohrávali 3:0 a vypadlo to s námi všelijak. Zničehonic se nám podařilo dát laciný gól (výkop přes celé hřiště, který si domácí brankář srazil do branky…) a to nás nakoplo. Do kabin jsme šli za stavu 4:3 pro soupeře. Ve druhém poločase jsme pokračovali ve  zlepšeném výkonu. Naši hru zdobila především bojovnost, díky které  jsme zápas dotáhli za stavu 5:5 do penaltového rozstřelu. I ten byl velmi vyrovnaný a, bohužel pro nás, ho ve prospěch domácí rozhodla až sedmá série. Baník  skvěle reprezentovali: Adam Šloser, Adéla Holasová, Filip Janda, Ivana Dimová, Jirka Adam,Matyáš a Tobiáš Novotní, Tereza Ježková a Tomáš Taraba. Za obrovské pozitivum můžeme považovat skvělou atmosféru, o kterou se postarali rodiče dětí z obou týmů.

Druhý turnaj sezóny absolvovala starší přípravka  ve Vinařicích. Nejprve jsme přehráli soupeře ze Slatiny 4:1 (poločas 3:1). Poté jsme podlehli domácím Vinařicím 1:5 (poločas 1:3).  V obou  zápasech jsme se snažili o kombinační hru, která se nám celkem i dařila. V prvním zápase mohlo být skóre daleko vyšší v náš prospěch, ale místo jednoduchého řešení situací jsme velmi často zkoušeli přidávat onu pověstnou přihrávku navíc, díky které  jsme většinu akcí nakonec nedotáhli. V druhém zápase jsme doplatili na hrubé individuálnlí chyby a ke konci nám evidentně chyběly fyzické síly (nebo morálka). Za Baník nastoupili: Radim Panenka, Dan Škrdlant, Jakub Mareda, Vojta Ráček, Šimon Storzer, Jakub Ježek, Vojta Rubeš, Vanesa Císařová, Marek Chlumský, a Tomáš Chmelík.

Starší přípravka odehrála pvní zápasy sezóny v pátek 6. září.  V prvním zápase jsme podlehli Slanému 6:9.První poločas byl z naší strany vlažný. Byl znát přechod z mladší přípravky do starší kategorie, kde je vše rychlejší. Než jsme se rozkoukali, tak jsme prohráli poločas (5:1) po bojovném druhém poločase jsme začali soupeře trápit a začali jsme dávat i góly. V druhém zápase jsme pak porazili Buštěhrad 9:6. V tomto zápase jsme byli od začátku lepším mužstvem a za několik nádherných akcí by se nemusela stydět ani „Barcelona“. Snaha o týmovou hru přinesla svoje ovoce a slavili jsme první podzimní vítězství.

Mladší přípravka zažila ostrý nástup do sezóny, kluci a holky si stihli zatím zatrénovat pouze jednou, ale přitom už za sebou mají dva turnaje.  Většina hráčů a hráček (v základní sestavě máme tři holky!) za tuto kategorii hraje poprvé, učí se takříkajíc za pochodu. Proto bylo velkým překvapením, když jsme hned na prvním turnaji ve čtvrtek 4. září porazili SK Kladno 6:5.  Další zápasy už výsledkově nedopadly, ještě ve čtvrtek jsme stačili podlehnout sousedům z Vinařic 5:15. Hned v úterý 10. září jsme zajížděli na Buštěhrad. Domácím jsme podlehli 7:4,  druhým soupeřem byly Vinařice a tentokrát nám nadělily 10:1.  Předvedená hra, a to zejména v zápase s Buštěhradem, je však příslibem do budoucna – tomuto zápasu by slušela minimálně remíza.  Na obou turnajích Baník reprezentovali: Adam Šloser, Adéla Holasová, Filip Janda, Ivana Dimová, Jirka Adam,Matyáš a Tobiáš Novotní, Tereza Ježková, Tomáš Taraba.