Starší žáci

Sezóna 2018-19

Tuto sezónu odehrajeme společně se sousedními Vinařicemi jako tým „Vinařice/Libušín“. V podzimní části hrajeme domácí zápasy ve Vinařicích, na jaře pak v Libušíně.

 

Brandýsek – Vinařice/Libušín  0:12 (0:4)

Sedmé kolo nás zavedlo na hřiště Brandýska, který  je v tabulce na posledním místě. Celý zápas jsme udávali tempo hry, přičemž domácí dokázali vzdorovat pouze do poloviny prvního poločasu, poté se projevila fyzická i herní vyspělost našich hráčů. Po gólovém přídělu v předchozím zápase přišel na řadu další, výsledek 0:12 v náš prospěch je pro domácí ještě milosrdný. Branky vstřelili – Zobina 8x,

Kříž, Havelka, Fořt a Kysela po 1.  Po 7.kole jsou naši kluci na prvním místě se skóre 58:5. Dobrá práce.


Vinařice/Libušín – Smečno 16:0 (9:0)

V 6.kole přivítali naši st.žáci  mužstvo ze Smečna, již před zápasem bylo jasné,  že to bude vraždění neviňátek“, protože Smečenští přijeli spíše z mladšími žáky a tomu také odpovídal průběh zápasu a také výsledek. Hostující tým se za polovinu hřiště dostával jen občas a naši hráči si otevřeli střelnici. Branky vstřelili tito hráči – Martin Zobina 6x, Vladimír Kvapil 2x, Dan Urbánek 2x, Vojta Kříž 2x,Ondar Havelka, David Rataj, Honza Fořt a Kuba Jechumtál 1.

 


 Zichovec – Vinařice/Libušín 2:9 (1:5)

V 5.kole zajížděli žáci do Zichovce oslabeni o střelce Jechumtála a také záložníka Kvapila, který měl po cestě na zápas se sestrou autonehodu, která až na plechy dopadla dobře a oba jsou v pořádku. Nicméně tato zpráva s našimi borci neotřásla a do utkání opět vlétli jako uragán a ve 4.minutě Martin Zobina otevřel skóre 0:1. Naši dobře kombinovali a jejich hra byla odměněna ve 23.minutě, kdy Dan Urbánek svým premiérovým gólem zvýšil na 0:2. Za 2.minuty na to Jan Fořt 0:3. Pak sice domácí snížili, ale ještě do poločasu David Rataj a poté opět Honza Fořt upravili skóre na 1:5. Ve 2.poločase jsme pokračovali v tlaku a vytěžili další 2 góly z kopaček Martina Zobiny a Ondřeje Pomkly 1:7. Poté domácí vstřelili 2 branku po nedorozumění v naší obraně, nicméně před koncem zápasu ještě skórovali Vojta Kříž 2:8 a Václav Bolard uzavřel na konečných 2:9. Na našem vítězství se podílelo celkem 7 střelců a také proto vedeme tabulku okresního přeboru starších žáků. Gratulace borci!


Vinařice/Libušín – Lhota 8:1 (3:0)
Ve 4.kole okresního přeboru starších žáků jsme přivítali mužstvo ze Lhoty. Naše mužstvo nabuzené předcházejícími výsledky vlétlo do zápasu jako uragán, když se v 1.minutě trefil Vojta Kříž 1-0 a v 8.minutě po brejku Martin Zobina 2-0. Naši kluci v zápase předváděli pěkné kombinace a z jedné takové upravil poločasový výsledek na 3-0 opět Zobina. Když pak na začátku druhé půle zvýšil už na 4-0 Honza Fořt, bylo o vítězi rozhodnuto. Další branky přidal výborně hrající David Rataj 47′ 0-5 a kanonýr Zobina (52′, 66′, 68′). Hosté vstřelili čestný gól v poslední minutě utkání. Chtěl bych naše mužstvo pochválit za výkony a postavení v tabulce. (1.místo 12 bodů a skóre 21:3 po 4.kolech).

Ke druhému zápasu okresního přeboru starších žáků nastoupili naši borci Vinařice/Libušín proti také sloučenému týmu Libčice n. Vlt./Tursko na jejich hřišti a nevedli si vůbec špatně. V 7.minutě po rychlém přechodu do útoku si poradil se šancí Martin Zobina 0:1. Naši hráči dobře kombinovali a ve 20.minutě to bylo už 0:2, když pěknou „narážečku“ proměnil Kuba Jechumtál střelou k tyči. A nebylo to zdaleka vše, ještě v poslední minutě 1.poločasu se trefil pěknou ranou David Rataj 0:3. Ve 38.minutě 2.poločasu bylo sníženo, když pěknou akci domácí nekompromisně zakončili 1:3. Naším týmem to však neotřáslo a hned za minutu přidal čtvrtý zásah do sítě domácích Vláďa Kvapil 1:4. Poté jsme naši velmi bojovnou ale také fotbalovou kvalitu potvrdili pátým gólem, který vstřelil ve 45.minutě opět Jakub Jechumtál 1:5. Nutno všechny hráče  pochválit za přístup k utkání.


K prvnímu zápasu nastoupili starší žáci Vinařice/Libušín proti týmu z Unhoště, po počáteční oťukávané naši borci převzali iniciativu a udeřili Kubou Jechumtálem který vstřelil 2 rychlé branky v 18 a 20 minutě zápasu, z této rány se borci z Unhoště již do poločasu neprobrali a ještě v závěru prvního dějství dvakrát inkasovali, ve 33.minutě zvýšil Martin Zobina na 3:0 a o 2 minuty později Vladimír Kvapil upravil na 4:0. Druhá půle byla již vyrovnanější, nicméně ve 42.minutě dovršil Jechumtál hattrick 5:0, naše mužstvo v závěru lehce zvolnilo a dovolilo hostům korigovat na konečných 5:1. Skvělý vstup do sezony. (26.8.2018)