SK Baník Libušín : FK Hředle 7:2

Tečku za záchranou v soutěži mohl Libušín zapsat výhrou v nedělním zápase na domácím hřišti.

Další články

I když počasí bylo proti a bouřka a velmi silný déšť udělal z hrací půdy spíše areál připomínající výběh pro lachtany. Utkání se hrálo a i dohrálo. Po celou dobu jsme zápas kontrolovali a soupeře skoro k ničemu nepustili. Hosté ze Hředel přijeli ve značně oslabené sestavě s několika dorostenci v základní sestavě. Hned ve 3. minutě nás poslal do vedení Fujdiar, jelikož se po kombinaci dostal až do vápna a prudkou ranou načal svůj asi nejvíce povedený zápas za celou kariéru. Z dalších šancí jsme gól nepřidali a tak hosté ve 20. minutě vykřesali naději. Portužák O. podskočil míč na půlce a unikajícího hráče nakonec zastavil na hranici velkého vápna faulem. Dobrou pozici ze standartky využil Vitner a bombou k tyči na stranu brankáře vyrovnal. I přesto že se nám nedařilo proměňovat šance hlavu jsme nesklopili a táhli za vítězstvím. Do poločasu jsme strhli vedení opět na svou stranu, když se postupně prosadili hlavou Křenek a pak 2 krát Fujdiar. Druhý poločas bylo nutné dohrát a na tempu to bylo znát z obou stran. Hosté se jen občasně dostávali na naši polovinu a my si připravovali šance. Bohužel buď nám nevycházelo před finální řešení nebo jsme šance doslova spalovali. V 61. minutě po křídelní akci nastřelil míč před bránu Hrubý a Pucholt balón do sítě dopravil na prsou. 5:1. Tým jsme prostřídali a nikdo již nepochyboval, že na svém hřišti opět budeme neporaženi. Konec zápasu patřil opět našemu středopolaři Fujdirovi. Na 6:1 upravil nechytatelnou střelou do šibenice a v samotném závěru završil svůj výkon pátým gólem. Mezi tyto jeho dva góly ještě hosté zapsali čestný úspěch a korigovali skóre. Výsledkem 7:2 jsme si zajistili příslušnost v B třídě i pro příští rok. Děkujeme za týmový výkon proti oslabenému soupeři a gratulujeme našemu střelci, který zapsal takový úspěch, jaký v novodobé éře Baníku Libušín nepamatujeme.