SK Baník Libušín

SK BANÍK LIBUŠÍN

O Klubu

SK Baník Libušín z.s. je dobrovolným sdružením, jehož hlavní činností je podpora tělovýchovy a sportu ve městě Libušín. Založen s vizí rozvíjet sportovní aktivity a posilovat komunitní ducha, klub se zaměřuje na různé generace sportovců, od mládeže po seniory. Hlavním sportem je fotbal, který klub podporuje na všech úrovních, od okresních soutěží až po podporu mladých talentů. SK Baník Libušín se také věnuje organizaci kulturních a společenských akcí, které přispívají k oživení veřejného života v městě. V minulosti byl součástí klubu i ženský fotbalový tým, nicméně současná aktivita se soustředí na rozvoj mužského a mládežnického fotbalu.

Seznam členů výboru

Vedení klubu SK Baník Libušín tvoří tým členů, kteří se zavázali k rozvoji a prosperitě klubu:

Prezident klubu: Martin Holas
Sekretář klubu: Milan Drahoš
Hospodář klubu: Martin Ježek
Člen výkonného výboru: Jiří Veselý
Člen výkonného výboru: Jan Kopřiva
Člen výkonného výboru: Jaroslav Chmelík
Člen výkonného výboru: Michal Škarda

Stanovy Klubu

Aktualizované stanovy SK Baník Libušín, které obsahují všechny informace o pravidlech a fungování klubu, jsou k dispozici pro stažení zde.

Stadion Jaroslava Vintra

Hlavní hřiště má rozměry 102 x 70 m a součástí areálu je i škvárové hřiště o velikosti 90 x 60 m. Nově vybudované dětské hřiště zpříjemní návštěvu rodinám s dětmi. Pro všechny generace je k dispozici občerstvení, jehož provozní doba odpovídá tréninkům a zápasům.

Stadion, pojmenovaný na počest Jaroslava Vintra, vynikajícího libušínského sportovce, který byl vězněn v Terezíně a v roce 1944 popraven v Drážďanech, se stal symbolem obnovy a pokroku našeho klubu. Stadion Jaroslava Vintra dnes stojí jako hrdý symbol našeho klubu. S moderními zařízeními a vynikajícími podmínkami pro hráče i fanoušky, je stadion nejen místem sportovních výkonů, ale i srdcem komunity, které spojuje láska k fotbalu a hrdost na naše město Libušín.

Slavnostní otevření stadionu 11.6.1997.
Stadion 11.6.2023