SK Slaný „B“ – SK Baník Libušín – 1:2

Branky: 20. Jechumtál, 35. Maroušek

Sestava 1.poločas: Poráčanin – Hlavsa, Veselý, Caizl, Skalák – Pucholt – Jechumtál, Fujdiar, Hrubý, Křenek – Maroušek

Sestava 2.poločas: Poráčanin – Valenta, Veselý (70. Bůžek), Kolařík, Skalák – Pucholt – Homonický, Hrubý (60. Kvapil), Fujdiar (75. Kopřiva), Volf – Maroušek

První přípravný zápas odehráli naši hráči na půdě Slaného. Mladý běhavý tým byl pro nás výzvou a také porovnáním, jak si budeme stát oproti soupeři z vyšší třídy. Domácí se od počátku zápasu snažili být více na míči, ale často nepřesnými přihrávkami nabízeli našim hráčům rychlé protiútoky. Naše hra byla dobře organizovaná a to od obrany až po útočné napadání. Asi ve 20. minutě jsme vybojovali míč na soupeřově polovině, kdy Hrubý svou kolmicí vyslal Jechumtála do samostatného úniku. S šancí naložil výborně a umístěnou střelou poslal náš tým do vedení. O chvíli později poslal Křenek centr do vápna opět na Jechumtála a ten se dostal do souboje s brankářem. Ten situaci neodhadl dobře a Jechumtál se ocitl sám v pokutovém zemí, kdy mohl pohodlně navýšit náš náskok. V této super šanci, ale netrefil prázdnou bránu. Další gólovku měl ještě Fujdiar, ale ten bránu zase přestřelil. To domácí se k naší bráně takřka nedostávali. Jedinou šanci měli po chybné rozehrávce naší obrany, ale Poračanin byl na svém místě a střelu lapil. K navýšení skóre došlo asi ve 35. minutě. Opět po napadání jsme vybojovali míč a Fujdiar ho okamžitým přenesením dostal na Marouška do vápna. Náš zkušený střelec nezaváhal a rozvlnil síť podruhé.

V druhém poločase došlo k několika hráčským změnám, jak to v přípravným utkáních bývá. I přesto byla naše hra koncentrovaná a nadále jsme byli minimálně vyrovnaným soupeřem. Slánská rezerva se sice začala dostávat do více šancí, ale často ztroskotala na našem gólmanovi nebo na své nemohoucnosti trefit zařízení.  V jedné situaci nám pomohla i branková konstrukce. Ke snížení došlo až asi v 80. minutě, kdy pohlednou akci slánští dohráli až do prázdné brány. Zápas už se pak dohrál a výsledkem bylo skóre 1:2 pro Baník.

Přípravný zápas nám ukázal, že se můžeme rovnat i silnějšímu soupeři, ale je nutné udržet tempo po celý zápas. Nové posily se uvedly velmi dobrým dojmem a věříme, že budou přínosem pro novou sezónu.