Libušín – Hrdlív 5:2

Branky: 4. Jechumtál, 40. a 60. Fujdiar, 75. a 80. Křenek

Sestava: Poračanin – Kolařík, Caizl, Skalák, Volf (46. Valenta) – Pucholt – Hlavsa, Hrubý, Fujdiar, Jechumtál (46. Křenek) – Maroušek

Vrcholem letní přípravy měla být generálka s Hrdlívem. Sobotní zápas přinesl sice více gólových příležitostí než minulý týden ve Slaném, avšak kvalita zápasu byla spíše nižší. Nutno podotknout, že počasí hráčům nepřálo a celý zápas se hrál ve velkém vedru. Dalším faktorem, který hráčům určitě energii nedodal bylo, že již 3 hodiny před zápasem absolvovali týmové focení a představení nových dresů. I přesto jsme šli rychle do vedení a to zásluhou Jechumtála, který na velkém vápně dobře převzal balon a umístěnou střelou nedal brankáři šanci. Hosté hráli velmi snaživý a líbivý fotbal, bohužel jim scházela kvalita. Několik brejkových příležitostí neřešili dobře, kdy buď vůbec nezakončili nebo ztroskotali na dobře chytajícím Poračaninovi. Ke konci prvního poločasu po pravém křídle utekl Maroušek a zpětnou přihrávkou vybídl Fujdiara ke skórování. Ten s šancí naložil skvěle a umístil svou bombu skoro do šibenice. Už to vypadalo, že půjdeme do kabin s dvoubrankovým vedením, ale to bylo předčasné. Chybu v rozehrávce soupeř potrestal a střelu zhruba ze 20 metrů nasměroval nechytatelně do naší sítě. Poločasové skóre bylo tak 2:1 pro domácí.

Druhý poločas možná tempo naší hry ještě snížil. Hosté tak měli více prostoru a krátce po začátku poločasu vyrovnali na 2:2. Reakce přišla okamžitě. Podobně jako v první půli Maroušek nabyl Fujdiarovi a ten propálil vše co mu stálo v cestě. Hosté z Hrdlíva po celý zápas předváděli kombinačně pohlednou hru, ale byla vidět nezkušenost, s kterou řešili neefektivně koncovou fázi hry. V poslední patnáctiminutovce ještě dvakrát udeřil domácí Křenek. To prve dorazil střelu Kolaříka a v druhém případě mu gól nabídl sám hostující brankář, který podběhl balon a našemu forwardovi už nic nepřekáželo v cestě dopravit míč do prázdné branky. Končený výsledek 5:2 nám ukázal, že v útoku se umíme dostatečně prosazovat, ale zároveň opět poukázal na absenci stopera Veselého, kdy se v naší obraně objevuje příliš mnoho chyb, kterých se do mistrovských utkání musíme vyvarovat.