SK Baník Libušín – TJ Baník Lubná 0:1

Sestava: Poráčanin – Veselý, Kolařík, Caizl, Skalák (42. Matoušek), Hlavsa, Pucholt, Fujdiar, Volf (46. Homonický), Hrubý, Maroušek

Rozpačitý vstup do soutěže, tak by se nechalo charakterizovat sobotní mistrovské utkání. Hostili jsme nováčka soutěže Lubnou, který s přehledem vyhrál okresní přebor Rakovnicka. Po skvělém přípravném zápase ve Slaném a nedobrém výkonu proti Hrdlívu se očekával nápor domácích, hosté ale byli připraveni a brzy ukázali, co je jejich předností. Psala se 6. minuta, kdy se do šance dostal domácí Maroušek. Jeho střela z otočky však skončila vedle. V 9. minutě po rychlém útoku hostí po pravé straně jsme odvrátili míč na roh a po jeho rozehrání hosté nastřelili tyč Poráčaninovy branky. V 10. minutě jsme kontrovali rohem Marouška, Veselého střelu Pucholt bohužel do branky neusměrnil. Ve 12. minutě získal míč dobrým presinkem Maroušek, předložil ho Hrubému, ten hlavou netrefil. Tlak skončil ve 14. minutě, kdy pohyblivý Maroušek našel centrem hlavu Caizla, jehož brankovou hlavičku hostující brankář lapil. Hosté začali zlobit po jejich pravé straně. Jejich pohyblivost a hra na jeden dotek našim hráčům dělaly problémy. Přečíslení hostů v 25. minutě řešil Veselý uklizením míče do rohu. Roh jsme přežili a zahrozili ve 28. minutě přímým kopem Marouška. Jeho centr našel hlavu Veselého, ten přiklepl Fujdiarovi, jehož bombu obětavě hrající hosté zablokovali. Hosté stále hrozili hlavně po pravé straně, avšak bez zakončení. Po jednom hostujícím přečíslení, odebrání míče a dlouhém pasu na Marouška, jsme mohli strhnout skóre na naši stranu. Marouškův únik ve 30. minutě z pravé strany brankou bohužel neskončil,  jeho bombu k bližší tyči brankář reflexivně vyrazil na roh. Ve 32. minutě se radovali hosté. Opět jejich rychlý útok po pravé straně přinesl střílený centr na malé vápno, kde ve skluzu trefil vlastní branku Pucholt. Psala se 39. minuta a jako přes kopírák se hosté řítili do našeho velkého vápna opět zprava. Střílený centr ve skluzu odvracel Veselý a jeho míč jen o kousek minul vlastní branku. Tlak hostí v konci poločasu byl přerušen střídáním v domácím mužstvu a do kabin se šlo za stavu 0:1. Do druhého poločasu jsme nastoupili jako vyměnění a zatlačili soupeře na jejich polovinu. Marouškovu střelu k tyči v 47. minutě brankář bravurně zneškodnil. V 51. minutě Marouškův přímý kop z půlky hosté se štěstím odvrátili. Náš tlak sílil a čekalo se, kdy to tam „spadne“. V 58. minutě Fujdiarova bomba z dálky netrefila cíl. V 62. minutě se do šance dostal vysunutý Veselý, netrefil. V 65. minutě střílený přímý kop Marouška „trknul“ vysoko nad Matoušek. Další šance přišla v 71. minutě, kdy Matoušek v obrovské šanci hlavičkoval vedle. Hostující bojovnost a neúnavná práce jednotlivců pro tým je připravila o množství sil a někteří opouštěli hřiště v křečích. V 78. minutě se osmělili a z ojedinělého útoku nebezpečně vystřelili ze 30 metrů, Poráčanin vyrazil míč na roh. Z rohu přišla největší šance hostů ve druhém poločase. U bližší tyče se ocitl zcela sám hostující hráč, ale jeho 100% šanci Poráčanin skvěle zlikvidoval. V 82. minutě se do naší šance dostal Maroušek, avšak místo střely volil křížnou přihrávku před prázdnou branku, tu však hostující obrana uklidila do bezpečí. Zápas se dohrával v nervózní atmosféře, hosté zdržovali, jak se dalo, polehávali po hřišti, nechali se ošetřovat, protahovali střídání a nakonec dosáhli senzace – porazili dle slov některých jejich diváků jasného favorita utkání (mnozí očekávali 3-4 branky v jejich síti). Vyhrál ten, který tomu šel hodně naproti, vítězství urval srdcem a nesmírnou bojovností. Z naší strany malátný výkon v části prvního poločasu poskytl šance soupeři a nám se i přes velké zlepšení našeho projevu ve druhé půli nepodařilo zápas alespoň zremizovat……I kdyby se hrálo 120 minut, asi bychom gól nevstřelili.

Naši hráči nastoupili citelně oslabeni bez zraněných Davida Portužáka a Lukáše Chlumského. Chyběl „dovolenkující“ se Křenek. Do zápasu naskočily posily: Marek Hlavsa ze Švermova, Petr Matoušek z Vinařic a Pavel Caizl ze Slavoje Kladno.

Je potřeba zvednout hlavy a v sobotu v Libčicích ukázat, že kvalitu máme a urvat tam nějaký ten bodík.