AFK Libčice – SK Baník Libušín 1:0

Sestava: Poračanin – Hlavsa, Veselý (75. Jechumtál), Matoušek, Kolařík – Pucholt, Caizl – Fujdiar, Hrubý, Maroušek – Křenek

V sobotu vyjížděli naši hráči na půdu silného soupeře a to AFK Libčice.  Do utkání jsme vstoupili s upravenou sestavou a to hlavně na krajích zálohy, kdy jsme spoléhali na naše rychlíky Fujdiara s Marouškem. Hned první velkou příležitost měl právě Maroušek. V 7. minutě prodloužil dlouhý míč hlavou Křenek a Maroušek šel ze strany sám na bránu. Jeho zakončení na přední tyč bohužel skončilo pouze v boční síti. I další příležitost jsme měli my. To Hrubý sám ve vápně místo střely volil ještě přihrávku pro vylepšení gólové pozice, ale obrana stihla balon odvrátit do bezpečí. Během zápasu jsme měli opět velké množství volných přímých kopů, ze kterých zatím nejsme schopni vytěžit gólovou příležitost natož gól. Výjimkou byla hlavička domácího stopera, který se snažil odvrátit rohový kop před Hrubým a sám pouze o pár centimetrů minul vlastní bránu. Z naší neefektivity pramenila chyba naší obrany, která byla také potrestána. Ve 27. minutě dlouhý nákop Veselý zbytečně hlavičkoval místo toho, aby ho nechal doletět až k Poračaninovi. Odražený balon sebral Voinikov a předložil na velké vápno Palukovi. Libčický ostrostřelec nezaváhal a poslal domácí do vedení 1:0. Do poločasu jsme měli ještě šanci vyrovnat. Křenek si naběhl na střílený centr Fujdiara a ve vápně zakončoval v pádu. Bohužel si svou šanci sám zmařil, protože si v pádu nastřelil vlastní ruku a tím zabránil střele, aby dolétla až do brány.

V druhé půli jsme se vrhali do útočení ještě víc, ale naše šance často zmařili nepřesnosti v rozehrávce a nebo zbytečné předržování míče, místo volení rychlejších řešení. Soupeř byl dobře organizovaný a hrozil prakticky celé utkání, kdy jsme ale ve většině případech byli dostatečně připraveni a šance jsme poctivě ubránili. Zhruba v 60. minutě jsme kopali další standartní situaci. Dlouhý prodloužený balon skončil na břevně soupeřově brány a poté se odrazil zpět do vápna. Tam ho našel Fujdiar a vypálil. Při naší smůle trefil jediného obránce připraveného na brankové čáře. Největší šanci zápasu měl střídající Jechumtál a to asi v 80. minutě. Opět propadlý balon po centru na zadní tyč doběhl a chtěl uklidit do brány. Nebylo nám přáno a připravený gólman ve výskoku míč vykopl nohou před brankovou čáru. Tam se míč zastavil, ale nikdo z našich hráčů ho nedokázal dokopnout a tak vše vyřešil domácí stoper a odpálil ho pryč. Výkon našeho týmu rozhodně nebyl špatný a ve výsledku lze říci, že jsme soupeře přehráli a minimálně bod za remízu jsme si zasloužili. Bohužel jsme zatím neotevřeli gólový účet a i přes velké množství gólových šancí, jsme zatím bez vstřelené branky. K bráně a šancím se dostáváme a to hlavně po standartních situacích, bohužel nám chybí důraz a možná také trošku štěstíčka. Bez vstřelených gólů to nepůjde a tak konečně musíme naši gólovou impotenci prolomit.