Baník Libušín – Mšec-Nové Strašecí 2:0

Branky: 42. Fujdiar, 53. Maroušek,

Sestava: Poráčanin – Hlavsa (90.Homonický), Veselý, Matoušek, Caizl – Pucholt – Kolařík, Fujdiar (89. Skalák), Hrubý (76. Chlumský), Maroušek – Křenek (81. Felis)

Na domácí půdě jsme přivítali celek Mšece-Nového Strašecí. Soupeř byl před tímto duelem stoprocentní, za to my jsme potřebovali uhrát 3 body za každou cenu, abychom se odlepili ode dna tabulky. Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře a od začátku jsme byli více na míči a začali si pomalu připravovat šance. První dvě měl Hrubý. Při prvním pokusu mířil svou střelu dobře k tyči, ale brankář vytáhl pohledný zákrok a pokus zneškodnil. Za to při druhé žalostně přestřelil skoro odkrytou branku. Asi ve 20. minutě pláchl po lajně Maroušek a chtěl připravit gól Křenkovi před prázdnou bránu. Bohužel byl proti hostující stoper a na poslední chvíli míč stihl protečovat mimo dosah našeho útočníka. Poté si zase dobře navedl míč do vápna Křenek a zpětnou přihrávkou hledal Hrubého. Bohužel ani tentokrát akce nevyšla, protože domácí obrana míč opět odklidila. Našich neproměněných šancí jsme mohli litovat a to ještě víc, kdyby z ojedinělé šance hlavou mířil přesně soupeřům kanonýr Mrázek. První letošní gólové radosti jsme se dočkali přesně po 222 minutách (42. v zápase). Hostující roh odvrátil Pucholt na Hlavsu, ten s míčem vyjel na soupeřovu polovinu a poslal na steč Fujdiara. Fujdiar si vyměnil míč s Marouškem, který mu ho vrátil zpět do vápna. Ten si situaci ještě vylepšil kličkou a položil si tak hostujícího stopera. Bohužel po té volil střelu přímo do středu branky a nechal tak napoprvé vyniknout gólmana. Naštěstí dostal druhou šanci a míč se opět odrazil k němu. Napodruhé už šanci využil a rozjásal domácí publikum. První poločas nám vyšel náramně a předvedená hra musela potěšit oko nejednoho diváka.

I v druhém poločase jsme se prezentovali kombinační hrou a dobrým napadáním. Již v 53. minutě jsme navýšili svůj náskok. Soupeřovu rozehrávku vystihl Pucholt a míč se dostal k Marouškovi. Ten si tělem zakryl míč a ihned si ho hodil do volného prostoru po lajně a mazal z boku sám na bránu.  Ve vápně volil technické zakončení na zadní tyč, což mu vyšlo skvěle a vedli jsme 2:0. I když jsme se i nadále dostávali do šancí, přece jen jsme trochu ustoupili z ofenzivní hry a snažili se pohlídat si výsledek. Dobrou šanci měl Pucholt, kdy pálil z ,,half voleje‘‘ sice přesně na bránu, ale brankář vytáhl další ze svých skvělých zákroků. Ke vstřelení třetího gólu chybělo málo i po akci Křenka. Ten si našel dlouhý míč za obranou a navedl ho do vápna. Střílený centr směřující na Kolaříka stihl brankář vyrazit, ale pouze zpět ke Kolaříkovi. Ten se nešťastně otočil a nedokázal zakončit do prázdné brány. Po sérii odrazů se míč dostal z pohledu Mšece do bezpečí. Konec zápasu patřil hostům. Ty se k naší bráně dostávali dlouhými nákopy a bojovností před vápnem. Z narůstajícího tlaku dokázali vytěžit pouze jedinou šanci. To když krásná střela zpoza vápna letěla skoro do šibenice, ale brankář Poračanin vytáhl ligový zákrok a právem tak udržel čisté konto. Po dvou smolně prohraných duelech přišla konečně výhra. Ani za předvedenou hru jsme se nemuseli stydět a hlavně jsme přidali potřebné góly. Bohužel jsme tempo naší hry udrželi zhruba 70 minut a ke konci zápasu jsme nechali soupeři více prostoru, než jsme chtěli. Dalším pozitivem je, že se do zápasu zapojil i Chlumský po dlouhém zranění.