AFK Loděnice – SK Baník Libušín 2:1

Branky: Branky: 49. Jan Křížek, 77. Zdeněk Žižka, 86. Jan Maroušek

Sestava:

AFK Loděnice: Roman Novotný, Jan Majer, Radek Novotný, Jiří Prokop, Adam Jeřábek, Radek Žižka (85. minuta, střídal Vojtěcha Jarolíma), Josef Hejna (78. minuta, střídal Otu Korabíka; 85. minuta, střídal Denise Winklera), Zdeněk Žižka, Adam Čihák (65. minuta, střídal Otu Korabíka), Ondřej Mráz [K], Jan Křížek. Náhradníci: Antonín Horniček, Vojtěch Jarolím (85. minuta, střídal Radka Žižku), Ota Korabík (65. minuta, střídal Adama Čiháka), Denis Winkler (85. minuta, střídal Josefa Hejnu).

SK Baník Libušín: Faris Poračanin, Petr Matoušek, Jiří Veselý, Pavel Caizl (39. minuta, střídal Tomáše Felise), Milan Pucholt [K], David Kolářik, Marek Hlasa, Jan Hrubý (62. minuta, střídal Lukáše Kopřivu), Josef Fudjiar, Jan Maroušek, Lukáš Chlumský. Náhradníci: Lukáš Kopřiva (62. minuta, střídal Jana Hrubého), Tomáš Felis (39. minuta, střídal Pavla Caizla), Josef Fudjiar.

Na hřiště loni pátého celku I.B třídy skupiny E zajíždělo naše mužstvo s cílem bodovat. Aktivní vstup do utkání nám přinesl první příležitost už v 6.minutě, kdy unikl Hlavsa po pravé straně a jeho gólovou přihrávku navrátilec do sestavy Chlumský nezužitkoval. O minutu později po kombinaci na levé straně se řítil zleva sám na domácího brankáře Maroušek avšak střelu k bližší tyči gólman vyrazil na roh. V 10. minutě se mohli radovat domácí. Chybná rozehrávka na pravé straně před naším vápnem připravila domácím šanci, Poráčanin byl na místě. V 11. minutě se vlevo prosadil aktivní Caizl, předložil Pucholtovi, ten našel Chlumského, jehož teč do šibenice domácí brankář se štěstím vyrazil na roh. Po následném rohu hlavičkoval osamocený Veselý na vzdálenější tyči vedle. Gól visel ve vzduchu a domácí odolávali tlaku. Psala se 22.minuta, kdy se pro skvělém prostrčení dostal do 100% šance Hrubý, zcela sám před brankářem, mohl si vybrat kam, ale trefil jen jeho pravou nohu. Domácí ubránili naše útoky, většinou vedené po naší levé straně, kdy výborně hrající dvojice Caizl – Maroušek „větrala“ často domácí obranu. Ve 30. minutě se domácí poprvé osmělili a po rychlém útoku výborného domácího Mráze Poráčanin chytil jasnou branku. Změnu v rytmu utkání přineslo zranění Caizla v 38.minutě. Na zapískovaném místě podklouzl a s jeho lýtkem to nevypadá vůbec dobře. Ve 42.minutě připravil Chlumský zpětnou přihrávkou šanci Marouškovi, jehož bombu zablokovali obětavě hrající domácí obránci. Poločasová remíza byla úspěchem pro domácí. Do druhé půle jsme nastoupili s cílem pokračovat v naší hře, ale jak se později ukázalo, citelně chyběl Caizl na levé straně. Po pěkné kombinaci ve 47. minutě přistrčil Maroušek středem vápna míč Hrubému, který nevyřešil 100% gólovku, jak umí a trefil vybíhajícího brankáře. Stále lepšící se domácí ovládli střed pole a zkušený Křížek v 49. minutě si naběhl na kolmici nejlepšího hráče domácích Mráze a postupoval sám na Poráčanina. Ten vyběhl, ale na střelu domácího útočníka po zemi nedosáhl – 1:0. Gól domácí nabudil a pokračovali v tlaku. V 53. minutě naběhl s míčem po levé straně do vápna Mráz, Veselý mu míč zablokoval, Mráz teatrálně upadl a pískala se k nevoli našich hráčů penalta. Poráčanin vystihl stranu, vytasil skvělý zákrok a penaltu chytil. Naši hráči se snažili o vyrovnání, ale domácí kontrovali hlavně po jejich pravé straně, kdy v 63. minutě řešil průnik čistým skluzem Matoušek. Další centr zprava a hlavička z malého vápna skončila nad Porářaninovou brankou. V 71. minutě se protlačil ke střele aktivní Mráz a netrefil branku. V 77. minutě přiblížil vítězství domácím Žižka. Vlevo u postranní čáry vybojoval míč navedl si míč do středu hřiště a nechytatelnou bombou z 20m pod břevno rozjásal domácí diváky – 2:0. První poločas nás stál hodně sil, přesto jsme to nezabalili a snažili se o vyrovnání. V 86. minutě aktivní Chlumský vystřelil z hranice vápna, domácí brankář míč vyrazil do boku a dobíhající Maroušek z velkého úhlu propálil se štěstím vše, co mu stálo v cestě – 2:1. Naši otevřenou hru domácí mohli ztrestat v 89. minutě, kdy centr zprava z malého vápna napálil domácí útočník nad. Z protiútoku se do vápna po levé straně dostal do gólovky Fujdiar, avšak neuspěl. Nic nezměnil následný roh, kdy se do vápna soupeře vydal i Poráčanin. V tomto utkání jsem přišli o tři body a hlavně o Pavla Caizla, jehož zranění bude dlouhodobé ☹. Je potřeba zvednout hlavy, rozebrat příčiny matného výkonu ve 2. poločase a připravit se na nedělní utkání s běčkem Králova Dvora.