Venku nevyhráváme

SK Chyňava – SK Baník Libušín – 3:1

Sestava: Poračanin – Hlavsa, Chlumský, Matoušek, Kolařík (46. Caizl) – Pucholt – Kopřiva (77. Kvapil), Hrubý, Maroušek, Fujdiar – Křenek

V neděli odpoledne náš A tým vyrazil k soupeři na hřiště Chyňavy. Před zápasem byly propočty jasné, přímý souboj o předposlední místo v tabulce a zápas tedy o 6 bodů. Začátek zápasu byl z naší strany dobrý a hned jsme si stihli vytvořit optickou převahu a soupeře zatlačili do vápna. Pokus Hrubého hlavou skončil v rukavicích gólmana a Křenkovo zakončení nůžkami bylo zastaveno praporkem pomezního rozhodčího – ofsajd. Další 2 šance měl Kopřiva, ale střelu zpoza vápna zablokoval domácí obránce a při příležitosti z volného přímého kopu, uklouzl a pokus skončil daleko mimo. Domácí hráli jednoduchou hru a nakopávali dlouhé míče dopředu. K přímému ohrožení branky, ale nedošlo. Po zhruba 20 minutách se v naší hře začalo vyskytovat příliš mnoho chyb v mezihře a tak jsme začali ztrácet herní převahu na míči. Soupeř nám nejvíce zatápěl ze standartních situací a na malém hřišti si výrazně pomáhal dlouhými auty přímo do vápna. Ve 33. minutě z takto hozeného autu i udeřil. Domácí hráč prodloužil na přední tyči, kdy se balon dostal ke Kopřivovi, který stál na hranici našeho malého vápna u vzdálenější tyče. Ten místo odkopu míč zpracovával a pak situaci nedohrál, což byla lahoda pro chyňavského Michalíka, který o tyč napálil míč do naší brány. Obraz hry se do poločasu již výrazně nezměnil a tak jsme šli do kabin s nelichotivým výsledkem 1:0 pro domácí.

Druhý poločas jsme chtěli vývoj utkání zvrátit, ale přišlo to nejhorší, co mohlo. V 53. minutě dlouhý nákop do našeho vápna opět vyhrál domácí útočník a poslal balon do prostoru penalty. Tam se kupodivu všech nacházel úplně osamocený Kliment a bez problémů navýšil náskok Chyňavy na 2:0. V tuto chvíli se nám naše hra úplně rozsypala a začali jsme se soustředit na jiné věci než byl fotbal. Debatovali jsme s rozhodčími, diváky a ani mezi sebou jsme se nedokázali povzbudit. Domácí začali hru kouskovat a to nám vůbec nevyhovovalo. I přesto jsme měli několik příležitostí zápas zdramatizovat. To prve dostal krásnou přihrávku mezi stopery Křenek a šel sám na bránu. Místo zakončení však volil zasekávačku a zbytečně hledal další spoluhráče. Z akce tak nakonec nic nebylo. Dobrou příležitost měl z 20 metrů Pucholt, ale vysoko přestřelil. V 80. minutě vykřesal na ději na zisk bodů Chlumský, který si naběhl na centr Marouška a hlavou propálil domácího gólmana. Nadechli jsme se k závěrečnému tlaku a místo toho jsme opět inkasovali. Odražený balon na velké vápno si sebral opět Kliment, kdy využil nášeho nedůrazu mu odebrat balon a tak křižnou střelou přes celou bránu navýšil náskok opět na 2 góly. My už se do gólových šancí nedostali a tak jsme utrpěli další porážku na venkovním hřišti.

Po minulém víkendu jsme chtěli navázat na dobře organizovanou hru a to se nám vůbec nepovedlo. Prakticky nikdo nepředvedl slušný výkon a tak se nemůžeme divit, že všechny body zůstali doma. K zápasu je ještě nutné podotknout, že rozhodčí svou roli vůbec nezvládl a některé situace posoudil velmi zvláštním způsobem ať pro domácí nebo pro nás. Další kaňkou bylo, že asi v 70. minutě kdy si náš kapitán Pucholt šel pro balon mimo hrací plochu byl polit jedním z domácích fanoušků pivem. V příštím kole nás čeká na domácím hřišti tým Slavoje Kladno, který dosud nezískal jediný bod a je tedy bezpodmínečně nutné, abychom zlepšili svou hru a uhájili 3 body.