Těžký úkol čekal na naše fotbalisty

na hřišti v Novém Strašecí, kde je vyzval spojený celek dvou týmů Mšec – Nové Strašecí. Domácí tým je na klidném druhém místě tabulky a jako jeden z mála týmů neohrožen sestupem. Úvod zápasu jsme zvládli na výbornou a ihned z úvodního výkopu si vytvořili velmi nadějnou příležitost. Stoper Veselý dostal balon po rozehrávce a nakopl ho dopředu na Křenka, který hlavou prodloužil a Maroušek pádil z boku sám na bránu. Bohužel nechal vyniknout gólmana Klímu a následná dorážka Křenka už letěla vysoko nad. V 7. minutě poslal Fujdiar do brejku opět Marouška, který byl posledním hráčem sražen k zemi a vysloužil si právem červenou kartu. Čekala nás dlouhá přesilovka, kterou jsme věděli, že musíme využít. Soupeř byl pod tlakem, protože náš útočný presink byl velmi vysoký a obránci byly nuceni odkopávat dlouhé míče na duo Mrázek – Kapek. Hlavně první zmiňovaný nám dělal v hlavičkových soubojích problémy, ale k velké příležitosti to pro domácí nevedlo. Za to Libušín připravoval dobré šance, ale dlouho se je nevedlo proměnit. Prodlouženou hlavičku Hrubého nedokázal na brankové čáře do sítě usměrnit Jechumtál a podobně si vedl i Maroušek proti kterému brankář Klíma vytáhl neskutečný zákrok na brankové čáře a jeho pokus z blízka vyrazil na tyč. Naštěstí se Maroušek jen zastřeloval, aby nás mohl ve 34. minutě poslat do vedení. To centroval ze strany Jechumtál a náš útočník míč usměrnil již nekompromisně do sítě. V závěru poločasu jsme předvedli hezkou kombinační hru, kdy jsme zhruba 5 minut nepůjčili soupeři míč. Ojedinělá šance domácích ve 44. minutě skončila pro nás nejhůře, jak mohla. Na pravé straně naší obrany zaúřadoval voják Ducár, který obešel 2 hráče a centroval do vápna. Urostlý Mrázek se odpoutal od Portužáka a pohodlně nasměroval míč za záda Poračanina. 1:1.Druhý poločas začal v podobném rytmu. My jsme drželi balon a snažili jsme utkání zlomit na naši stranu. Soupeř se spoléhal pouze na protiútoky. Okolo 60. minuty se nám povedla velmi pěkná kombinační akce, kdy Křenek středem vyslal Hrubého, ten zamířil do vápna, kde mu na poslední chvíli míč ukopli, ale jen k Jechumtálovi, který byl zaskočen a nedokázal míč do brány nasměrovat. Jechumtál měl o chvíli později ještě jednu za to obrovskou šanci. Maroušek centroval před bránu a Jechumtál takřka na brankové čáře zavřel oči a hlavou přestřelil míč nad branku. Marouškovy centry zdobily naši hru a když po rohovém kopu nabyl Portužákovi ten se nemýlil a poslal nás do vedení 1:2. Mimochodem Portužák zaznamenal 3 gól ve 3 po sobě jdoucím zápase, čímž prolomil své gólové trápení z předešlých bojů. Ještě jednu velkou šanci měl Křenek. Maroušek mu opět posadil míč na hlavu, ale náš křídelník poslal střelu těsně vedle šibenice. Když v závěru zápasu skvělým zákrokem podržel Poračanin proti střele Svobody bylo jasné, že nás další výhra nemine. Po tomto výkonu jsme stále na prvním místě jarní tabulky společně s Libčicemi, které přivítáme příští týden na své půdě.