SK Baník Libušín : AFK Libčice 5:4

Libušín na domácím hřišti přivítal velmi silný tým Libčic.

Zápas by se dal označit jako zápas jara, jelikož oba týmy na jaře do současné doby získali shodně 19 bodů, což je nejvíce v celé soutěži. Do zápasu jsme vstoupili velmi aktivně a vysokým napadáním donucovali soupeře k chybám. Začali jsme si také pomalu vytvářet šance na ohrožení branky. Zprvu jsme nic neproměnili a tak po 20 minutách udeřil soupeř. Po straně utekl aktivní Hrdina, předložil před bránu a Voinikov neměl problém zavěsit. 0:1. O 5 minut později s námi bylo ještě hůř. Beneš se dostal do křídelního prostoru, odcentroval na úplně volného Voinikova a ten polonůžkami rozvlnil síť podruhé. Naštěstí jsme hru nezabalili a povedlo se nám i rychle snížit. Ze zhruba 20 metrů měl velmi dobrou pozici ke skórování Maroušek z volného přímého kopu. To se psala minuta 35 a náš plejmejkr umístěnou střelou přes zeď korigoval vývoj výsledku. Těsně před poločasovou pauzou se ze hřiště musel pakovat libčický Paluka. Rasistický výrok směřovaný na našeho kapitána Pucholta byl ihned rozhodčím oceněn červenou kartou. Do druhého poločasu jsme opět vstoupili velmi aktivně, ale bohužel jsme to byli opět my, kdo obdržel branku. Hrdina navedl míč do vápna a po souhře náhod a odrazů se míč dostal k opět úplně volnému Voinikovi a tomu byl darován hattrick. Poslední kola se můžeme spolehnout na standartní situace a připraveného Portužáka. Náš stoper si naběhl na roh a čtvrtým gólem v řade opět vykřesal naději na zisk bodů. 2:3. Soupeři v oslabení začali docházet síly. Po lajně utekl Obradovič, dal před branku, tam míč našel Křenek, který ještě vylepšil situaci Fujdiarovi a ten propálil vše, co mu stálo v cestě. 3:3. Zápas jsme chtěli překlopit na svou stranu a byli si vědomi naší síly a tlaku. V 72. minutě o to více mrzel faul, kterým jsme darovali soupeři nadějnou šanci z volného přímého kopu. Vondra trefil technicky naprosto přesně a strhl vedení opět na stranu Libčic. Ani tentokrát hosté vedení neudrželi. Na středu vzal míč Křenek, narazil si s Hrubým a poté vyslal do brejku Obradoviče. Prudkou nahrávku do vápna zachytil na zadní tyči Maroušek a zapsal druhý zásah v zápase. 4:4. Kaňkou na celém strhujícím zápase bylo nastavení. Nákop do vápna vyboxoval hostující brankář Basl a při té příležitosti se střetl s Portužákem a byl nařízen pokutový kop. Hosté se začali dohadovat, což vyústilo v hromadnou strkanici. Při této hlasité výměně názorů skončil na zemi jeden z hráčů Libčic a tak Portužák v samotném závěru zápasu vyfasoval červenou kartu. K penaltě se po dlouhé prodlevě postavil Maroušek a završil tak další hattrick zápasu. Další zápas odehrajeme v neděli ve Lhotě, kde si ziskem bodů můžeme prakticky zajistit záchranu v soutěži.