SK Baník Libušín – SK Braškov 2:1 (1:1)

Branky: 36. a 60. Maroušek

Sestava: Poráčanin – Hlavsa, Matoušek, Portužák O., Kolařík – Pucholt, Fujdiar – Křenek (82.Kvapil), Hrubý (65.Žahour), Maroušek – Chlumský (88.Skalák)

Domácí nastoupili k důležitému utkání proti Braškovu s jasným cílem: konečně prolomit střeleckou nemohoucnost a získat tři body. Se silným Braškovem jsme sehráli v posledních ročnících remízová utkání 2024 – 2:2;2023 – 2:2; 2022 – 1:1 a na jaře 2023 jsme zvítězili na Braškově 2:1. Tým nastoupil do utkání bez stopera Veselého (trenérské povinnosti ve Slaném), zraněných D. Portužáka a P. Caizla s respektem a začátek utkání se odehrával většinou ve středu hřiště. Již ve čtvrté minutě všichni sledovali, jak dopadne souboj brankáře Poráčanina a rychlonohého hostujícího útočníka Lungera. Oba bojovali o středem propadlý centr za naší obranu. Lunger byl o krok rychlejší a přehodil vyběhnuvšího domácího brankáře 0:1. Tato branka určila ráz první čtvrt hodinky, kdy jsme se těžko dostávali z útlumu. V 9.minutě hosté kopali přímý kop z hranice vápna a bombu Štoncnera „schytala“ domácí zeď. Další hostující přímý kop v 16. minutě odvrátila naše obrana na roh. Začali jsme se osmělovat a první Marouškův roh ve 27.minutě skončil bez zakončení. Stále více jsme drželi míč a soupeře jsme tlačili k jejich vápnu. Po pohledné kombinaci se dostal v 31.minutě do šance Maroušek, branku ale netrefil. Soupeř bránil, vědom si síly domácích a hrozil z rychlých brejků. Po jednom z nich v 36.minutě Poráčanin dlouhým výkopem našel vlevo Marouška, ten pláchl obraně a lobem přes vybíhajícího brankáře s pomocí vzdálenější tyče vyrovnal na 1:1. Tato branka byla zakončením 20 minutové pasáže, kdy jsme soupeře přehrávali. Do poločasu jsme už žádné gólovky neviděli a skóre se neměnilo. O poločas byl asi „vítr“ v hostující kabině a hosté nastoupili do druhé půle s cílem strhnout vedení na jejich stranu. Byli aktivnější a obětavě hrající domácí obrana čelila jejich tlaku. V 55.minutě vyrobil Kolařík na levém beku minelu a v poslední chvíli zahasil akci Matoušek, když míč poslal na roh. Roh jsme přežili a obratem z dlouhého výkopu Poráčanina mohl skórovat Fujdiar, když se uvolnil na vápně a jeho bomba prosvištěla nad hostující brankou. Hosté stále více otvírali obranu a tlačili se k naší brance, s cílem rozhodnout. Jejich aktivitu narušila akce v 60.minutě, kdy Chlumský přistrčil před vápnem Marouškovi, ten si navedl míč na střed vápna a nechytatelnou bombou přes vybíhajícího brankáře upravil stav na 2:1. Ve 64.minutě se mohli radovat hosté, ale bombu k tyči ze 30m vytěsnil Poráčanin na roh. Bránili jsme výsledek a útočící hosty jsme zlobili hlavně po pravé straně, kde jim neúnavný Hlavsa předváděl jeho běžecké schopnosti. Po jednom takovém úniku Hlavsa v 71.minutě nacentroval na penaltu Křenkovi, ten byl při hlavičkování zezadu poražen, píšťalka rozhodčího však zůstala němá. Rohy a přímé kopy hostí přibývaly a kolem našeho vápna bylo rušno. V 77.minutě jsme přežili 100% šanci, kdy sobotní „sběrač“ centrů do vápna Poráčanin promáchl a hosté netrefili z 10m odkrytý kout brány. V 80.minutě jsme opět pozlobili hostující obranu, kdy přímý kop Marouška z pravé strany odvrátil hostující kapitán Brodský na roh. V nervózním závěru, kdy se hosté snažili vyrovnat za každou cenu, reklamovali ruku našeho obránce, zasaženou bombou z dálky, ale rozhodčí nátlaku nepodlehl a odpískal konec utkání. Vydřené tři body zůstaly v Libušíně díky nesmírné bojovnosti a nasazení všech. Základem úspěchu bylo 100% plnění trenérem zadaných úkolů. M.Pucholt „vymazal“ ze hřiště kapitána Brodského, O.Portužák svým nasazením a důrazem byl pilířem naší obrany. Dvougólový Honza Maroušek byl odměněn za svou aktivitu a pochvalu zaslouží za svůj výkon rychlík Marek Hlavsa. V neděli nás čeká těžký zápas ve Vraném, věřím že uspějeme. Baníček jedeeeem ……