SK Baník Libušín

SK BANÍK LIBUŠÍN

SK Baník Libušín – FC Slavoj Kladno 5:2 

SK Baník Libušín - FC Slavoj Kladno 5:2

A Tým | Kᴏᴍᴇɴᴛᴀ́ʀ̌

SK Baník Libušín – FC Slavoj Kladno 5:2 Dlouho očekávaný duel, který ukončil letošní podzim, se odehrál na našem hřišti netradičně od 18 hodin. Připravený stadion, který byl plně osvětlen, přilákal minimálně 150 diváků. Ti, kteří dorazili již na rozcvičku obou týmu, potěšeni příliš nebyli, protože necelou půl hodinu před vypuknutím zápasu vypadlo celé osvětlení a to se podařilo zapnout až těsně před začátkem zápasu. Naštěstí toto byla jediná komplikace a diváci si zápas užili i s bohatou nadílkou celkem sedmi gólů. Velkým plusem bylo nasazení útočníka Chlumského, který i přesto že se chystá na operaci, do zápasu zasáhl a měl velký podíl na dobrém výsledku svého týmu. Naši borci hned od začátku začali velmi aktivně a postupně si připravovali šance. Maroušek za první půl hodinu stihl orazítkovat tyč i břevno, za to Křenek s Hrubým ztroskotali na dobře chytajícím brankáři hostů. Slavoj působil odevzdaně a zpočátku vyvíjel jen velmi malou aktivitu. I když naši hráči diktovali tempo hry, museli přijmout první branku ve své síti. To ve 27. minutě udržel na středu hřiště míč Abrham, zbavil se dvou obránců a předložil Kolbabovi, který ve vápně střelou na zadní tyč nedal Poračaninovi šanci. Libušín se z obdržené branky nesesypal a ve své hře pokračoval dále. Vyrovnání přišlo o pouhých 5 minut později. Maroušek zahrával volný přímý kop, kdy poslal prudký centr přímo na bránu. Ve vápně ho nikdo netrefil a protože gólman neviděl do poslední chvíli míč mezi hlavami, zapadl až do sítě. Další gól na sebe nenechal dlouho čekat. Kombinační akce po pravém křídle vedla až ke Kolaříkovi, který centroval na přední tyč. Tam šel do souboje hostující brankař s Křenkem, kdy míč propadl před prázdnou bránu až za ně. Dobíhající Chlumský měl už úlohu jednoduchou a strhl vedení na stranu Baníčku. Chlumský mohl vzápětí skóre navýšit, ale samostatný únik zakončil pouze do náručí připraveného Krumholce v brance. První poločas tak skončil těsným výsledkem 2:1. Libušín se výsledkem nenechal uspokojit a do druhého poločasu vstoupil s podobným elánem jako do toho prvního. Odměnou byly dvě branky našich středopolařů Hrubého a Fujdiara. Na tom by nebylo divného nic kromě toho, že oba střelci skórovali hlavou, což rozhodně není jejich tradiční zakončení. V tu chvíli už se na libušínském stadionu nesli chorály na oslavu klubu a vedení, které byly doprovázeny bubny a světlicemi. Atmosféra byla opravdu skvělá a rozhodně není obvyklá v těchto nižších soutěžích. Kosmetickou úpravu na výsledku provedl opět hostující Kolbaba na 4:2 pro domácí. V 85. minutě se o slovo přihlásili znovu domácí, kdy se trefil i Felis a doslova „Odbila pátá“. Nikdo už nepochyboval o výhře domácích a tak si to hráči společně s diváky pořádně užili. Výkon Baníku byl možná nejlepší z celého podzimu a bylo by na něj dobré navázat i na jaře, kdy nás bude čekat tuhý boj o záchranu, jelikož kvůli organizaci B tříd je reálně možné, že bude padat 4 – 7 týmů. Nutno také podotknout, že soupeř k zápasu nepřistoupil dobře a našim hráčům situaci značně ulehčil. V zimní přípravě uděláme maximum pro to, abychom byli dobře připraveni a věříme, že nám v našich zápasech pomůžou i diváci, kteří nad námi nezlomí hůl a budou nás podporovat i nadále. Děkujeme.

Další články

SK Baník Libušín : FC Čechie Velká Dobrá 2:1

Další domácí zápas Libušín přivítal na domácím hřišti celek Velké Dobré. Od začátku to byl tuhý boj, který lépe vyzníval pro hosty, kteří si připravili hned dvě velké šance. První průnik Ondráška se štěstím zneškodnil Poračanin. I další pokus skončil v rukavicích našeho gólmana, ale náš tým měl ze začátku

Celý článek »

SK Baník Libušín : SK Braškov 2:2

Bitva v Libušíně Hned dvě bitvy se odehrály v sobotu v Libušíně. Jedna rytířská nahoře na kopci nad libušínským hřištěm a druhá přímo na něm mezi Baníkem a Braškovem. První poločas nabídl kvalitní fotbal s většími šancemi na domácí straně. Tu největší měl hned v úvodu zápasu nejlepší střelec týmu

Celý článek »

FC 05 Zavidov : SK Baník Libušín „A“ 1:6

FC Zavidov : SK Baník Libušín FC 05 Zavidov – SK Baník Libušín 1:6 | 21.4.2024Libušín zavítal na hřiště posledního Zavidova. Domácí na své půdě ještě na jaře neprohráli a tak nás nečekal lehký soupeř. Již ve 4. minutě jsme se dostali do obrovské příležitosti. Dlouhý centr do vápna si

Celý článek »