SK Baník Libušín

SK BANÍK LIBUŠÍN

SK Baník Libušín – TJ Sokol Dobrovíz 2:0

Zápas proti první Dobrovízi!

O velikonoční bílou sobotu na hřiště do Libušína zavítal dosud první tým tabulky Dobrovíz. Náš tým chtěl odčinit ztrátu z minulého týdne, kdy jsme body ztratili ve Švermově. Snaha byla cítit hned od začátku a to hlavně na pravém křídle, kde se pohyboval rychlonohý Jechumtál. Hned jeho první šance, kdy míč zatáhl po lajně a odcentroval, způsobil velký rozruch ve vápně soupeře. Brankář Švéda chtěl míč lapit, ale velmi nejistým zákrokem ho vyrazil před sebe. Bohužel dobíhající Volf tentokrát ještě balon do sítě neuklidil a gólman ho na podruhé chytil. Další akce vedená opět Jechumtálem v 5. minutě po pravém křídle, přinesla gólovou radost. Křídelník tentokráte neodcentroval, ale míč nabídl pod sebe Marouškovi, který po zpracování vystřelil na zadní tyč a tam ho ještě dorazil Volf a vedení bylo na naší straně. Poté se hra vyrovnala a přelévala se, kdy byly vidět nebezpečné útoky na obou stranách. Ve 20. minutě došlo k zranění středopolaře Fujdiara. Náš borec chtěl zápas dohrát i přes bolest a od té chvíle až do konce poločasu náš tým začal ztrácet střed pole. Z toho pramenilo několik velmi povedených akcí soupeře, avšak naše opora Poračanin v bráně byl na tento zápas skvěle připraven a likvidoval, co se dalo. Fujdiara v poločase vystřídal Křenek, který si z minulého zápasu odnesl zranění kotníku a tak na zápas nebyl také zcela připraven. V druhém poločase pokračoval tlak hostů, kteří byly fotbalovější, ale recept na naší obranu nenašli. Nejvážnější šance měl křídelník Faigl, ten ale vždy ztroskotal na našem gólmanovi. A když asi v 55. minutě byl překonán i Poračanin na brankové čáře zaskočil Skalák a míč do brány nepustil. Hřebíček do rakve lídra zasadil skvěle hrající Maroušek. Po rohovém kopu si míč naváděl z úhlu zpět do vápna. Všichni očekávající centr, byly velmi zaskočení prudkou ranou na přední tyč a to hlavně brankář Švéda, který reagovat nestihl a podruhé kapituloval. V 75. minutě to bylo tedy 2:0 a Libušín si už sebevědomějším výkonem šel pro uhájení 3 domácích bodů. I když hosté se stále tlačili, alespoň za korekcí skóre naše brejky přinášeli vážnější nebezpečí pro jejich bránu. Bohužel další gól jsme již nepřidali, ale i tak jsme výhru 2:0 brali s velkou radostí. Další utkání odehrajeme v neděli 7.4. na hřišti Hostouně, kde se budeme snažit navázat na tento cenný skalp a dále budeme bojovat a setrvání v soutěži.

Další články