SK Baník Libušín

SK BANÍK LIBUŠÍN

FC 05 Zavidov : SK Baník Libušín „A“ 1:6

FC Zavidov : SK Baník Libušín

FC 05 Zavidov – SK Baník Libušín 1:6 | 21.4.2024
Libušín zavítal na hřiště posledního Zavidova. Domácí na své půdě ještě na jaře neprohráli a tak nás nečekal lehký soupeř. Již ve 4. minutě jsme se dostali do obrovské příležitosti. Dlouhý centr do vápna si v souboji jedním dotekem připravil Hrubý a zavěsil s naprostým klidem. Posilněni vstřelením úvodního gólu jsme se hnali za dalšími příležitostmi. V další šanci se ocitl Křenek, ale střelou ze strany nechal vyniknout domácího gólmana, který vyrazil na roh. Náš tým zůstal na soupeřově polovině a po rohu měl také příležitost autového vhazování, kdy na malém zavidovském hřišti byl velkou útočnou zbraní. Maroušek vhodil do vápna na Portužáka a propadlý balon si našel opět Hrubý, který uklidil do šibenice a navýšil na 0:2. Soupeř sražen dvěma údery jen těžko hledal cestu z obrané poloviny hřiště. Ve 24. minutě jsme soupeře poslali do hry hrubou chybou. Dlouhý nákop propadl k našemu vápnu, kde se nedohodlo trio Poračanin, Volf, Portužák a špatně odkopnutý balon poslal do naší sítě Ittner a snížil na 1:2. Soupěř, ale více z chyby nevytěžil a za vyrovnáním se nehnal. Naopak pokračovali naše útočné snahy o navýšení náskoku a postupně selhali Fujdiar, Jechumtál i Veselý. Gól vyústil až po rohovém kopu ve 43. minutě. To po několika odrazech pálil nepřesně Křenek, ale balon ještě před brankou zachytil Veselý a navýšil na 1:3. Druhý poločas začal v podobném rytmu. Další rohový kop vyústil v dvojšanci Portužáka s Hrubým, ale ani jeden z nich nedokázal překonat domácího brankáře. Když jsme soupeři hrubkou nabídli šanci ke skórování ve druhém poločase nám to oplatil. Nedorozumění obrany s brankářem využil Maroušek, který ještě vylepšil situaci Fujdiarovi a ten neměl problém umístit do prázdné branky. V 60. minutě pláchl ze strany Obradovič, posledním hráčem byl ještě před vápnem faulován. Rozhodčí nemilosrdně vytasil červenou kartu a nařídil volný přímý kop. K tomu se postavil Veselý a výstavně provětral šibenici. Veselý naladěn na hattrick o několik chvil později po rohovém kopu trefil ještě tyč. Další velkou šanci měl Fujdiar, ale na brankové čáře napálil domácího brankáře, který i přes několik obdržených branek předvedl velmi pěkný výkon. Gólovou tečku za utkáním uštědřil svým prvním gólem v sezóně náš kapitán Pucholt. Ten za hranicí vápna trefil přímočaře přes celou branku a rozvlnil tak naposledy domácí síť. Výsledkem 1:6 jsme tak brali 3 body a protáhli naši vítěznou sérii již na 4 výhry. Dalším soupeřem bude našem hřišti tým Braškova, na kterého ztrácíme pouhé 3 body a můžeme tak opět posunout náš tým do vyšších pater tabulky.

Další články