SK Baník Libušín

SK BANÍK LIBUŠÍN

SK Baník Libušín „A“ : SK Lány 3:2

Další důležité body

V dalším domácím zápase jsme přivítali celek Lán. Soupeř na nás před tímto kolem měl 10-ti bodový náskok a nás tedy nečekalo nic lehkého. Do zápasu jsme chtěli vstoupit aktivně, ale byli jsme zaskočeni soupeřovým tempem a trvalo nám, než jsme se přizpůsobili. Hned od začátku soupeř kopal několik standartek a z rohu v 17. minutě i otevřel skóre. To si na přední tyč naběhl Paluba a hlavou protečoval do branky. Naštěstí jsme dokázali okamžitě odpovědět. Po levé straně po ose Jechumtál Volf, druhý jmenovaný odcentroval, kdy balon proletěl celým vápnem a hosté ho nestihli odkopnout. Na rohu vápna si míč našel Křenek, zpracoval a pohotovou střelou ho procedil pod nohami brankáře do sítě. Ve 25. minutě bylo ještě veseleji. Hrubý svůj samostatný únik nasměřoval do šestnáctky, kde byl podkopnut a rozhodčí nařídil penaltu. Sám faulovaný si postavil míč na puntík a s přehledem proměnil. 2:1. Zbytek poločasu byl velmi bojovný z obou stran, ale další gól již nepřinesl. Po změně stran se soupeř snažil vyrovnat a často si pomáhal dlouhými nakopávanými balony, které v celku bezpečně odklízela naše obrana. Naše hra byla velmi kompaktní, ale s přibývajícím časem se nám začala vytrácet mezi a my se tak spoléhali jen na rychlé brejky. To se nakonec ukázalo jako vydařená taktika, protože jeden z protiútoků jsme v 75. minutě proměnili. Maroušek si našel dlouhý balon na polovině hřiště a zatáhl až k vápnu. Tam přihrávkou pod sebe našel Fujdiara, který po přiklepnutí trefil přesně o zadní tyč balon do sítě. V tu chvíli jsme věděli, že musíme co nejdéle výsledek udržet, což se povedlo jen částečně. V první řadě jsme mohli skóre ještě navýšit, ale Maroušek trefil pouze spojnici tyčí soupeřovy branky. V 82. minutě vběhl do vápna nikým nehlídán útočník Reichl. Ten dostal lahůdkový centr ze strany a hlavou pohodlně zakončil. Hosté se po zbytek zápasu vehementně hnali za vyrovnáním, ale gól již vstřelit nedokázali. Toto těžké utkání jsme nakonec zvládli a dále živíme nadějí v záchranu v soutěži.