SK Baník Libušín

SK BANÍK LIBUŠÍN

Sokol Hostouň „B“ : SK Baník Libušín „A“ 4:5 (2:2)

Přestřelka v Hostouni

Do Hostouně jsme vyrazili pro povinné tři body. To se nakonec povedlo, ale kdo čekal lehký průběh, byl velmi zaskočen a nezaujatý divák si zápas musel vyloženě užít. Do utkání jsme chtěli vstoupit aktivně a soupeře zaskočit. Již ve 3. minutě po lajně pláchl Jechumtál odcentroval do pokutového území, tam se sice nenacházel nikdo z našich útočících hráčů, ale nepozorná obrana odvrátila míč jen na velké vápno.  Nabíhající Maroušek ho napálil z voleje a málem protrhl síť. 0:1. O 5 minut později bylo pro nás ještě veseleji. Maroušek vběhl do vápna, kde ho ve výskoku nakopl domácí stoper a rozhodčí bez přemýšlení ukázal na pokutový puntík. K exekuci se postavil Hrubý a umístěnou střelou nedal golmanovi šanci. V tu chvíli jsme si začali myslet, že zápas lehce vyhrajeme a k tomu přidáme ještě pár gólů. Opak byl pravdou a to se psala 14. minuta. Dlouhý nákop z obrany přeletěl Skaláka. V tu chvíli byla naše obrana značně rozhozená a rychlý průnik nedokázal nikdo zastavit. Domácí hráč si navedl balon do vápna, tam chtěl ještě připravit výhodnější pozici spoluhráči na zadní tyči. Centr přistál na hlavě Veselého, který odvrátil zpět na nohy útočícího Svobody. Ten z ostrého úhlu vypálil na přední tyč a Poračanin již nestihl reagovat. Poté se hra přelévala z jedné strany na druhou a asi největší šanci měl aktivní Maroušek, který uspěchal zakončení a místo technické střely, ranou vysoko přestřelil. Těsně před koncem poločasu bylo vyrovnáno. Opět rychlý brejk po levé lajně nikdo nezachytil a hostouňský hráč měl tak spoustu času vymyslet jak s příležitostí naloží. Přízemní centr do vápna si na přední tyči našel znovu Svoboda a svůj výkon korunoval druhým gólem. Poločasová pauza nás měla nakopnout a tak došlo i na střídání, kdy Volf vyměnil nejistého Skaláka. Po změně stran jsme museli přečkat největší šanci Hostouně na otočení skóre. Rohový kop zahraný na přední tyč promáchl Pucholt a za ním dalších asi pět hráčů obou barev. K našemu štěstí míč nikým netrefen pouze prosvištěl celým malým vápnem. Velkou šanci na skórování měl čerstvý Volf, který si na hranici vápna hezky vyměnil míč s Marouškem a sám před brankářem s šancí naložil prach bídně a poslal míč mimo bránu. V podobné šanci se zanedlouho vyskytl Obradovič a ten se štěstím střelou o tyč zavěsil a strhl vedení opět na naši stranu. 2:3. V 61. minutě jsme předvedli akci jako z učebnice a průnik vedený po pravé straně na jeden dotek ve vápně zakončoval Maroušek a skóre již bylo 2:4. Bohužel jsme nebyly poučeni zaváháním z prvního poločasu a nadějný výsledek jsme si opět nechali vzít. Bohužel si horší chvíli vybral náš golman Poračanin. Vysoký centr z levé strany propustil mezi rukavicemi a míč tak skončil v síti. V 70. minutě bylo opět vyrovnáno. Z 20 metrů napřáhl hostouňský matador Motlík a sice prudkou ale střelou na střed opět zaskočil našeho brankáře. Domácí vycítili šanci na obrat, ale jejich pokusy k větší šanci nevedly. Poslední gólové slovo si vzal Niko Obradovič a to přesně v 76. minutě. Svůj úprk po levé straně nasměřoval do vápna a lobem na zadní tyč přehodil brankáře a stanovil konečné skóre 4:5. Tentokrát jsme jíž nedopustili, aby soupeř utkání zremizoval a z Hostouně jsme všechny body odvezli. Vstřelit pět gólů venku je výborná vizitka, ale naše obrana do dalších bojů musí působit jistějším dojmem a to také za přispění bráněním útočných hráčů.