SK Baník Libušín : FC Čechie Velká Dobrá 2:1

Další domácí zápas

Libušín přivítal na domácím hřišti celek Velké Dobré. Od začátku to byl tuhý boj, který lépe vyzníval pro hosty, kteří si připravili hned dvě velké šance. První průnik Ondráška se štěstím zneškodnil Poračanin. I další pokus skončil v rukavicích našeho gólmana, ale náš tým měl ze začátku opravdu velký problém se hře soupeře přizpůsobit. Zhruba ve 20. minutě jsme si začali vytvářet šance. Centr ze strany od Marouška chtěl Křenek zakončil akrobaticky, ale ve velké šanci netrefil míč. Centr prolétl přes celé vápno, tam ho našel Volf a vracel zpět. Obrana špatně odehrála a míč se znovu odrazil ke Křenkovi, který po zpracování zakončil velmi nedůrazně a brankář Kindl míč chytil. O chvíli později zkoušel štěstí hlavou Hrubý, ale nastřelil jen tyč. Balon na brankové čáře dobíhal Křenek, ale míč se odrazil tak nešťastně, že domácí křídelník doklepnout míč do prázdné brány nedokázal. Po těchto závarech se potvrdilo pravidlo nedáš dostaneš. Ondrášek dostal průnikovou přihrávku z půli hřiště a pádil z boku sám na bránu. Jeho tvrdý projektil sice Poračanin odrazil, ale pouze do tyče, od které se míč odrazil do sítě a hostě vedli 0:1. Do poločasu jsme mohli ještě vyrovnat a opět u toho byl Křenek, když centr se strany ve vzduchu usměrnil technicky k tyči, ale Kindl se jen tak překonat nenechal. Největší šance přišla až v úplném závěru první půle. Dlouhý aut prodloužený Portužákem našel na zadní tyči Křenek zpracoval a propálil gólmana. I když jich veškeří hráči i fanoušci Libušína zvedali ruce nad hlavu, bylo to předčasné. Na brankové čáře totiž zaskočil obránce a na poslední chvíli míč odklidil do bezpečí. Druhý poločas se o slovo opět přihlásili hosté a chtěli hru více kontrolovat. Největší šanci si připravili v 53. minutě. Do brejku byl vyslán Zelenka a mířil sám na bránu. Ve vápně, kdy mohl již zakončovat volil ještě nahrávku a to se nakonec stalo Dobré osudné, protože k zakončení nedošlo a naopak domácí měli rychlý protiútok. Maroušek zatáhl míč od půlky až k bráně a poslal ho před bránu. Na zadní tyči ho našel Portužák D. a pohodlně uklidil. 1:1. Libušín se vrhal za otočením skóre a to se mu i povedlo. V 60. minutě Maroušek centroval do vápna a tentokrát již Křenek zakončil hlavou přesně a poslal vedení na naší stranu. V tu chvíli jsme začali hrát více opatrně a chtěli výsledek ubránit. Hosté kontrolovali míč, ale do žádné velké šance se prakticky nedostali. My se snažili přidat gólovou pojistku, ale ta nepřišla ani když na půlce hřiště obhodil Fujdiar hostujícího gólmana a postupoval na zcela prázdnou bránu. Stoper Stříška však zabránil zakončení ještě před vápnem hostů. Výsledek nás dále udržel v boji o záchranu, ale přesto nemáme zdaleka hotovo. Dalším soupeřem je tým Mšece-Nového Strašecí, kterému máme co vracet za podzimní porážku.